سیاسی

گودرزی در گفت‌وگو با ایسنا:

عربستان با پشتوانه آمریکا دچار توهم رویارویی با ایران شده است

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهارات مداخله‌جویانه عربستان درباره اعتراض به حمایت ایران از کشورهای منطقه را ناشی از دلگرمی عربستان به دلارهای نفتی‌اش و پشت گرمی به دولت جدید دانست و تاکید کرد که این پشت گرمی پایدار نخواهد بود و به زودی اقدامات ترامپ علیه عربستان نمود پیدا خواهد کرد.

تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران، بر صنعت نفت تاثیر دارد؟

رفع تحریم ها علیه ایران، رنگ و بویی تازه به دنیای طلای سیاه در کشور داد، تحریم‌هایی که سد عبور و حضور کشورهای خارجی در دنیای نفتی ایران شده بود، پس از برجام مجددا بشکه‌های نفتی این کشورها را از نفت ایران پر کرد به طوری که در یک مقطع زمانی چهار ماهه تولید را به سطح چهار میلیون بشکه رسانده و صادرات نفت از کمتر از یک میلیون بشکه، به بیش از دو میلیون بشکه افزایش یافت.

در گفت‌وگوی ایسنا با کارشناسان بین‌المللی بررسی شد؛

عمر کوتاه فرمان جنجالی ترامپ؟

دونالد ترامپ به عنوان یک «تازه به ریاست‌جمهوری رسیده» در اولین روزهای به دست گرفتن قدرت، تلاش کرد به مردم دنیا، شهروندان کشورش و بالاتر از همه به خودش ثابت کند که چه کسی رئیس است! به همین دلیل دستوری جنجالی و عجیب صادر کرد: «ممنوعیت ورود شهروندان هفت کشور مسلمان به آمریکا»؛ دستوری که تقریبا هیچ وجدان آگاه و عقل سلیمی نبود که آن را محکوم نکند.

پاسخ ولایتی به ترامپ: روی صحبت آدمی که بی‌حساب حرف می‌زند، حساب نمی‌کنیم

رییس مرکزتحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام، سیاست‌های دولت جدید آمریکا را ناپخته و خام توصیف کرد و گفت: ما از آمریکایی‌ها توقعی نداریم و امروز شاهد اعتراض‌ها به سیاست‌های ترامپ در داخل آمریکا و حتی اروپا هستیم.

گام مهم دیگری در راستای بازگرداندن اموال ملت ایران از آمریکا برداشته شد:

ثبت لایحه تفصیلی شکایت ایران از آمریکا در دیوان بین المللی دادگستری

با ثبت لایحه تفصیلی جمهوری اسلامی ایران علیه ایالات متحده آمریکا در دیوان بین‌المللی دادگستری توسط مرکز حقوق بین‌الملل نهاد ریاست جمهوری، گام موثر دیگری برای بازگرداندن اموال ملت ایران برداشته شد.

معاون کل نهاد ریاست جمهوری:

شورای شهر نتوانسته به طور کامل به وظایف و برنامه‌های خود عمل کند

معاون کل نهاد ریاست جمهوری با اشاره به حادثه پلاسکو گفت: همین که در حال حاضر همه به دنبال مقصر در ماجرای پلاسکو می گردند نشان از گستره وسیع کار دارد اما مردم نمی توانند بپذیرند که وقتی یک اتفاق خوب می افتد همه در آن شریک باشند و وقتی یک حادثه رخ می دهد هیچکس مسئولیتش را به عهده نگیرد.

معاون کل نهاد ریاست جمهوری در شورای اداری شهرستان دماوند:

عده‌ای دنبال بهانه برای ایجاد چالش در مسیر حرکت عظیم دولت هستند

معاون کل نهاد ریاست جمهوری با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید تلاش‌های گسترده ای انجام شده تا مسیر کشور از وضعیت نامطلوب و نامساعدی که به خاطر برنامه ها و سیاستهای دولت قبل داشت، به وضعیت مطلوب برسد، گفت: دولت یازدهم تلاش کرد با برنامه ریزی های عملیاتی و پشتوانه نیروهای کارآمد، حرکت سیاسی ، اقتصادی و اجتماعی در کشور سامان مناسب تر و قوی تری پیدا کند.

سخنگوی وزارت‌خارجه با تشریح نتایج سفر وزیرخارجه فرانسه به تهران بیان کرد

ظرفیت فرانسه برای تبدیل به نمادی از«رواداری و دگرباشی اروپایی» در برابر«بیگانه‌هراسی آمریکایی»

سخنگوی وزارت امورخارجه کشورمان، با اشاره به نتایج سفر وزیر امور خارجه فرانسه به تهران گفت: نقش خاص فرانسه در قاره اروپا، به این کشور این امکان را می‌دهد تا در برابر دیگر قدرت‌های زیاده طلب از طریق تقویت محور پاریس - برلین - رم و حتی تقویت نقش بروکسل به عنوان مقر اتحادیه اروپایی به نمادی از «رواداری و دگرباشی اروپایی» در برابر «دیگرهراسی ستیزه‌جویانه و افزون‌خواهانه آمریکایی» تبدیل شود.

کارنامه فعالیت‌های موحدی کرمانی؛

جانشین "آیت الله " تا اسفند ماه مشخص شد

محمدعلی موحدی کرمانی نمایندۀ سابق ولی فقیه در سپاه پاسداران، امام جمعۀ موقت تهران، دبیرکل جامعۀ روحانیت مبارز و نمایندۀ مردم تهران در مجلس خبرگان، از شنبه مسئولیت اداره جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام تا انتخاب اعضای جدید در اسفند ماه را عهده‌دار می‌شود.

مهمترین عناوین

کیمیا سامانه