سیاسی

در دیدار وزرای خارجه روسیه و آمریکا اعلام شد

لاوروف بر محترم شمردن تمامیت ارضی سوریه و حق مردم این کشور در زمینه تصمیم گیری برای آینده کشورشان تاکید کرد

وزرای خارجه روسیه و آمریکا در دیداری در وین درباره شماری از مسایل مهم جهانی از جمله تحولات سوریه، اوکراین و کره شمالی تبادل‌نظر کردند.

رضایی در همایش «عمل در سایه وحدت»:

رفتار آمریکا نشان دهنده عمق کینه‌جویی از جهان اسلام است/ مسلمانان علیه آمریکا و اسرائیل قیام کنند

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، در واکنش به انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی به قدس و حمایت آمریکا از این توطئه گفت: مسلمانان جهان راهی جز قیام علیه آمریکا و اسراییل ندارند.

مطهری در گفت‌وگو با فارس:

انتقال سفارت امریکا به بیت‌المقدس سبب وحدت بیشتر مسلمانان خواهد شد

مسئول بین الملل جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی با بیان اینکه شکست‌های جبهه استکبار مقابل جبهه مقاومت معادلات فکری آنها را بهم ریخت گفت: انتقال سفارت امریکا به بیت‌المقدس سبب وحدت بیشتر جهان اسلام ضد استکبار خواهد شد.

وزیر خارجه تاجیکستان عنوان کرد

ابراز نگرانی «دوشنبه» از حضور گروههای افراطی در شمال افغانستان

وزیر امور خارجه تاجیکستان در نشست شورای وزرای امور خارجه کشورهای عضو سازمان امنیت و همکاری اروپا در «وین» از فعال شدن گروه‌های تروریستی در شمال افغانستان ابراز نگرانی کرد.

وزیر خارجه قطر:

آماده مقابله با هر مداخله نظامی هستیم/اقدام ترامپ علیه قدس، منطقه‌ را متشنج‌تر می‌کند

وزیر خارجه قطر در گفت‌وگو با شبکه «الجزیره» اعلام کرد اقدام نظامی کشورهای محاصره‌کننده در حال حاضر بعید اما این گزینه «وارد» است و دوحه خود را آماده کرده است؛ وی در ادامه گفت اقدام آمریکا در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت فلسطین اشغالی تنش‌ها را بیشتر می‌کند.

«عبدالباری عطوان»:

تصمیم ترامپ جرقه بیداری امت عربی و اسلامی شد/ صحن مساجد دنیا امروز پاسخ محکمی به توهین آمریکا می‌دهد

نویسنده فلسطینی مشهور، تصمیم ترامپ در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل را موجب روشن شدن فتیله بیداری حقیقی امت عربی و اسلامی خواند و گفت: فلسطینیان با کمک برادران مسلمان خود انتقام سختی از آمریکا و اسرائیل می‌گیرند.

فرمانده جدا شده از «نیروهای دموکراتیک سوریه»:

آزادسازی رقه، یک نمایش بود/با توافق آمریکا 4 هزار داعشی از رقه به دیرالزور منتقل شدند

سخنگوی پیشین گروه موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» میگوید که آنچه درباره آزادسازی رقه گفته میشد، تخیل محض بود و آمریکا قصد داشت پس از توافق با داعش، سریعتر این گروه را به دیرالزور منتقل کند.

مهمترین عناوین

کیمیا سامانه