سیاسی

مشاور رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام:

به آیت‌الله گفتند قلب جوان ٢٠ ساله را دارد

مشاور آیت‌الله هاشمی رفسنجانی درباره وضعیت جسمانی آن مرحوم می‌گوید: از وضعیت سلامت ایشان بی‌خبر نبودم. چون یک شائبه‌ای درباره عروقشان مطرح شده بود. چهار روز قبل از این اتفاق یک نشست خصوصی با ایشان داشتم. بحثی شد که به سلامتی ایشان ربط داشت. ایشان خودشان گفتند "اخیراً یک پزشک از آلمان آمده و یک دستگاه جدید هم با خودش آورده بود و قلب من را معاینه کرد و گفت شما قلب یک جوان ٢٠ ساله را دارید". من دست‌هایم را بالا بردم و گفتم خدا را شکر. ایشان گفتند "من هیچ چیزیم نیست".

خانواده آیت‌الله هاشمی: در مراسم شب هفتم میزبان ملت ایران در مرقد امام خواهیم بود

خانواده آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی ضمن قدردانی از حضور انبوه و کم‌نظیر علاقمندان ایشان در مراسم تشییع، تدفین و بزرگداشت، اعلام کردند که در مراسم شب هفتم آن مرحوم در مرقد امام خمینی، میزبان ملت شریف ایران خواهند بود.

از غروب غریب آیت‌الله...

ساعات پایانی یکشنبه ۱۹ دی آغاز لحظات و دقایق پراسترس و سنگینی برای خانواده آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، نزدیکان، دوستان و دوستداران آیت‌الله بود؛ لحظاتی که با خبر بستری شدن یکی از شخصیت‌های  بزرگ در تاریخ انقلاب اسلامی، تشنج کرد، با انتشار خبر پر از بهت‌ لبیک «آیت‌الله» به دعوت حق، به غروبی غریب برای یار دیرین امام (ره) رسید و با روزهایی آشوب‌زده‌تر ادامه یافت.

روحانی در مرقد مطهر بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی:

فداکاری در راه نظام، عقلانیت و اعتدال، از ویژگی‌های بارز آیت‌الله هاشمی بود

رییس جمهوری صبح جمعه با حضور در مرقد مطهر امام خمینی (ره) ضمن قرائت فاتحه و اهدای دسته گل، یاد و خاطره آیت الله هاشمی رفسنجانی را گرامی داشت و از خداوند متعال علو درجات ، رحمت و غفران الهی را برای ایشان مسالت کرد.

محسن رضایی:

محور همه شعارها در مراسم تشییع آیت‌الله هاشمی، وحدت و لایت و قدرشناسی بود

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به مراسم تشییع پیکر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی گفت: یک مراسم تشییع با معانی فراوان در تهران برگزار شد و در اکثر شهرستان‌ها هم مراسم‌های مختلفی برگزار شد که محور همه صحبت‌ها و شعارها و گفت‌وگوها «وحدت و ولایت و قدرشناسی» بود.

جام بین‌المللی تختی با حضور ۳۶ تیم در مشهد برگزار می‌شود

سی و هفتمین دوره رقابت های بین المللی کشتی آزاد، فرنگی و پهلوانی جام تختی روزهای ۳۰ دی ماه و اول بهمن ماه با حضور ۳۶ تیم خارجی و داخلی در مشهد مقدس پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال ۲۰۱۷ میلادی به صورت تیم به تیم برگزار می‌شود.

برزگر در گفت‌وگو با ایسنا:

آمریکا با انتقال سفارتش از تل‌آویو به بیت‌المقدس به دنبال جلوگیری از تشکیل فلسطین آزاد است

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت که جمهوریخواهان آمریکا با طرح انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو در فلسطین اشغالی به بیت‌المقدس به دنبال باز کردن دست رژیم صهیونیستی برای گرفتن کامل سرزمین‌های اشغالی هستند تا جلوی تشکیل فلسطین آزاد با رای مردم را بگیرند.

با حضور در مرقد امام انجام شد

ادای احترام روحانی به رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام

رییس جمهوری صبح جمعه با حضور در مرقد مطهر امام خمینی (ره) ضمن قرائت فاتحه و اهدای دسته گل، یاد و خاطره آیت الله هاشمی رفسنجانی را گرامی داشت و از خداوند متعال علو درجات، رحمت و غفران الهی را برای ایشان مسالت کرد.

در پیام تشکر بیت‌ آیت‌الله هاشمی یادآوری شد:

همراهی دینی، همدلی ملی و خط مشی اعتدال راه عبور از گردنه‌های سخت

با توجه به اخبار واصله از سراسر کشور مبنی بر برگزاری مراسم خودجوش یادبود و بزرگداشت شادروان مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی توسط قشرها، ائمه جمعه و جماعات، گروه‌های مردمی و مسوولان استانی، بیت ایشان با صدور بیانیه‌ای ضمن تشکر و قدردانی از این همه ابراز احساسات پاک و بی شائبه، بخاطر عدم امکان حضور در این مراسم از مردم سراسر کشور عذرخواهی کردند.

مهمترین عناوین

کیمیا سامانه