سیاسی

معاون حقوقی مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام:

ناطق‌نوری می‌تواند یکی از گزینه‌های ریاست مجمع باشد

میرمحمد صادقی گفت: اگرچه کسی نمی‌تواند جای آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را پر کند، ولی به نظرم فردی مانند آقای ناطق نوری می‌تواند به‌خوبی جلسات مجمع را اداره کند.

با تصویب ماده‌ای ازلایحه برنامه ششم انجام شد

تکلیف مجلس به دانشگاه‌ها برای جذب هیأت علمی از جامعه ایثارگران

نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای کلیه دانشگاه‌ها را مکلف کردند حداقل 20 درصد هیأت علمی مورد نظر خود را از بین جامعه ایثارگران بدون الزام رعایت شرایط سنی و مصاحبه استخدام کنند.

25 خبر برگزیده سیاسی؛ «آیت الله» هنوز محور است

تقدیر هیات دولت از حضور مردم در مراسم تشییع آیت الله هاشمی/دعوت برای شرکت در مراسم هفتم،انتقاد جهانگیری از عملکرد بعضی رسانه‌های منتقد، پرونده متهم ردیف سوم فساد نفتی در انتظار ارسال به شعبه هم‌عرض از جمله خبرهایی است که می‌توانید آن را در گزیده اخبار سیاسی 25 دی ماه ایسنا در لینک‌های زیر بخوانید.

بهروز کمالوندی:

برای مقابله با بدعهدی‌های آمریکا طراحی‌های لازم انجام شده است

سخنگوی سازمان انرژی اتمی با بیان این‌که «با آمریکا مشکلات بسیاری داشته و داریم» گفت: برای مقابله بیشتر با بدعهدی‌های آمریکا طراحی کرده‌ایم و آن‌ها نیز می‌دانند که دست ایران در این زمینه بسته نیست.

مجلس و در قالب برنامه ششم؛

با مصوبه مبنای محاسبه مستمری بازنشستگی میانگین حقوق 2 سال آخر شد

نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای مقرر کردند مبنای محاسبه مستمری بازنشستگی برای کلیه بیمه‌شدگان صندوق‌های بازنشستگی بر مبنای میانگین دو سال آخر منتهی به درخواست بازنشستگی آنها باشد.

مجلس تصویب کرد

اختصاص درآمدهای حاصل از مالیات دخانیات برای توسعه ورزش

نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای مالیات انواع سیگار، توتون پیپ و تنباکوی آماده مصرف تولید داخلی را تعیین کرده که 100 درصد درآمدهای حاصل از آن جهت کاهش مصرف دخانیات و توسعه ورزش و پیشگیری و درمان بیماری‌های ناشی از آن اختصاس می‌یابد.

مهمترین عناوین

کیمیا سامانه