سیاسی

روحانی در دیدار رئیس‌جمهور ونزوئلا:

تداوم رایزنی میان کشورهای صادرکننده نفت ضروری است/ با شکست تروریست‌ها در منطقه زمینه دخالت‌های خارجی محدود خواهد شد

رئیس جمهور در دیدار رئیس جمهور ونزوئلا، تداوم رایزنی میان کشورهای صادرکننده نفت را ضروری خواند و اظهارداشت: تلاش‌های اعضای اوپک و غیراوپک و به ویژه ونزوئلا برای کاهش تولید و پایداری و تعادل بهای نفت دستاوردهای مثبتی داشته است که تداوم این تلاش‌ها ضروری است.

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی:

تمام ملت‌ها و سران 57 کشور اسلامی باید به جنایت در میانمار واکنشی جدی نشان دهند

واحد بین الملل جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی در واکنش به کشتار وحشیانه مسلمانان در میانمار اعلام کرد: تمام ملت‌ها و سران 57 کشور اسلامی باید به این جنایت واکنشی جدی نشان دهند و اقداماتی دولتی صورت دهند.

روحانی در دیدار رئیس جمهور ترکیه:

هر گونه تغییر در جغرافیا و مرزها، به معنی شروع تنش‌های بزرگ خواهد بود/ رایزنی رؤسای جمهور ایران و ترکیه برای کمک به مسلمانان میانمار

رؤسای جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکیه، بر اراده دو کشور بر توسعه و تعمیق همکاری های مشترک در همه حوزه‌ها، تأکید کردند که در مسیر این روابط هیچ مانعی وجود ندارد.

بیانیه اساتید دانشگاه امام صادق(ع)

بسته‌های اقدام دیپلماتیک اضطراری برای کمک به مسلمانان میانمار طراحی شود

اساتید دانشگاه امام صادق(ع) در بیانیه‌ای تاکید کردند: لازم است بسته‌های اقدام دیپلماتیک اضطراری طراحی شود، چرا که در میانمار علاوه بر جرم نسل کشی و پاکسازی نژادی، ارتش و پلیس مرتکب جرم جنایت علیه بشریت شده‌اند.

حقیقت‌پور در گفت‌وگو با فارس:

رژیم صهیونیستی تنها حامی همه‌پرسی استقلال کردستان عراق است

مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: تنها حامی همه پرسی استقلال کردستان عراق، رژیم صهیونیستی بوده و این رژیم به دنبال ایجاد حوزه نفوذ برای تحت تأثیر قرار دادن امنیت و ثبات خاورمیانه است.

بیانیه جبهه پایداری انقلاب اسلامی

جهان اسلام نسبت به جنایات حکومت میانمار علیه مسلمانان این کشور سکوت نکند

جبهه پایداری انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای به مناسبت تقارن 17شهریور و کشتار وحشیانه مسلمانان مظلوم میانمار، اعلام کرد ملت‌های مسلمان منطقه و علمای جهان اسلام نسبت به جنایات حکومت میانمار علیه مسلمانان این کشور سکوت نکند.

حمادی در گفت وگو با فارس:

دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران برای حمایت از مسلمانان مظلوم تکلیف شرعی و قانونی دارد

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم قضایی گفت: دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران و مقامات ارشد آن برای حمایت از مسلمانان مظلوم تکلیف شرعی و قانونی دارند.

به منظور شرکت در اجلاس سران سازمان همکاری اسلامی در حوزه علم و فناوری؛

روحانی وارد آستانه پایتخت قزاقستان شد

رئیس‌جمهور به دعوت رسمی رئیس‌جمهور قزاقستان و برای سخنرانی در اجلاس سران سازمان همکاری اسلامی در حوزه علم و فناوری عصر امروز به وقت محلی وارد آستانه پایتخت این کشور شد.

کاخ سفید:

ترامپ بر ضرورت وحدت کشورهای عربی برای مقابله با ایران تأکید کرد

کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد رئیس‌جمهور آمریکا در گفت‌وگوهای تلفنی جداگانه با ولیعهد عربستان، ولیعهد ابوظبی و امیر قطر بر ضرورت وحدت شریکان عربی واشنگتن برای مقابله با آنچه که وی تهدید ایران خواند، تأکید کرد.

عضو هیات رئیسه مجلس در گفت‌وگو با فارس:

تصمیمی برای جایگزینی جبارزاده گرفته نشده است/ نام‌های زیادی برای مسؤولیت استانداری آذربایجان‌شرقی مطرح است

عضو هیات رئیسه مجلس با تاکید به اینکه فقط نام استاندار تهران برای سمت استانداری آذربایجان‌شرقی مطرح نیست، گفت: تغییر استاندار آذربایجان‌شرقی چند روزی است که جدی شده است.

یادداشت/ حجت‌الاسلام خسروپناه

برخی روشنفکران در کشورهای اسلامی به منشور حقوق بشر دلخوش هستند/ پیام غدیر و ساحتی از معنای ولایت

خدایا! گمان می‌کردم این دسته از غرب‌زدگان تنها بی‌سوادند؛ اما با وجود این همه جنایت در جهان و سکوت معنادارشان فهمیدم که بی‌وجدان هم هستند و هویت انسانی را نیز از دست داده‌اند.

اسدالله بادامچیان:

امام(ره) از مذاکره بازرگان و یزدی با برژینسکی اطلاع نداشتند/پاسخ امام(ره) به نامه محتشمی‌پور، تمام مسائل نهضت آزادی را زیر سوال برد

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه گفت: نظر امام(ره) در پاسخ به نامه رسمی محتشمی‌پور، موجب شد که تمام مسائل نهضت آزادی زیر سوال برود.

رویترز:

قرارداد مالی هفتمین بانک بزرگ اتریش با ایران ۳۰ شهریور امضا می‌شود

«اوبربنک» اتریش در ۳۰ شهریور ماه قراردادی برای تامین مالی پروژه‌های این کشور در ایران امضا خواهد کرد که گفته می‌شود نخستین بانک اروپایی است که پس از برداشته شدن تحریم‌ها به همکاری با ایران پرداخته است.

تواناراد در گفت‌وگو با فارس:

مسئولان کشور تمام توانمندی‌های خود را برای حل بحران میانمار به کار گیرند

دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل گفت: از مسئولان کشوری و لشکری خواهشمندم تمامی توانمندی‌های زبانی و عملی خود را برای حل بحران در میانمار به کار گیرند.

مهمترین عناوین

کیمیا سامانه