سیاسی

رهبر انقلاب در ابتدای جلسه درس خارج فقه:

دولت‌های اسلامی علیه جنایات دولت میانمار اقدام عملی کنند/ جمهوری اسلامی باید موضع صریح و شجاعانه خود علیه ظلم در هر نقطه از جهان را اعلام کند

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای صبح امروز در ابتدای جلسه درس خارج فقه با انتقاد شدید از سکوت و بی‌عملی مجامع جهانی و مدعیان حقوق بشر در قبال فجایع میانمار تصریح کردند: دولت‌های اسلامی باید علیه جنایات دولت میانمار اقدام عملی کنند

قطعنامه پایانی تجمع دانشگاهیان در اعتراض به کشتار مسلمانان در میانمار

تعلیق جایزه صلح نوبل به جنایتکارا، حقیقت شعارهای حقوق‌بشری غرب را روشن می‌کند

در قطعنامه پایانی تجمع مقابل نمایندگی سازمان ملل در تهران آمده است: وقتی مردم دنیا می‌بینند به رؤسای حکومت‌های جنایتکار، جایزه‌ صلح نوبل تعلق می‌گیرد، به حقیقت پوشالی شعارهای دفاع از حقوق بشر کشورهای غربی پی می‌برند.

آزادی خواه در تجمع دانشجویان مقابل دفتر سازمان ملل:

جنایات میانمار نتیجه توطئه های امریکا است/ مشوقان فتنه 88 امروز فاجعه میانمار را حمایت می کنند

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به نقشه امریکا و اسراییل برای منطقه خاورمیانه تاکید کرد: مشوقان فتنه 88 امروز حامیان کشتار مسلمانان در میانمار هستند.

در یادداشتی مطرح شد

مسئولیت حوزه رسانه‌ای مجلس در افق تغییرات نیازهای جامعه

تجربه پخش زنده مراسم تحلیف و جلسات بررسی رای اعتماد به وزرای پیشنهادی در رسانه ملی، مسئولیت حوزه رسانه‌ای مجلس را افزایش داد تا بصورت جدی به برنامه‌ریزی در جهت اطلاع‌رسانی بهتر و بیشتر از مذاکرات و اخبار مجلس اقدام کنند.

ادامه واکنش هنرمندان به نسل‌کشی در روهینگیا

پریناز ایزدیار: وقتى از حقوق بشر صحبت می‌شود، دقیقا منظور کدام حقوق است؟/ علیرضا قربانی: خون مردمان بى‌گناه میانمار، عرق شرم را بر پیشانى انسان‌هاى آزادمنش می‌نشاند

علیرضا قربانی عنوان کرد: روزهایى که در هر گوشه از شهر نفرین شده روهینگیا، ردِ خون را بر پیکره‌ى بى‌جان مردم بى‌گناه و بى‌دفاع مسلمانِ میانمار، حتى با چشمان بسته مى‌توان دید، و صداى عدالت راهى به سوى گوش‌هاى شنوا ندارد.

اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا:

کشورهای اسلامی باید مجدانه در بحران کشتار مسلمانان میانمار بکوشند/ میانمار به توجه جهانی احتیاج دارد

اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا طی بیانیه‌ای نسبت به جنایت علیه مسلمانان میانمار واکنش نشان داد و بیان داشت: میانمار هم‌اکنون و در همین لحظه به توجه جهانی احتیاج دارد.

یادداشت/ حجت‌الاسلام والمسلمین مختاری

همگرایی بودائیسم با اومانیسم برای خشونت‌گرایی در قالب اسلام‌ستیزی/ رفتارهای دوگانه غرب در قبال کشتار مسلمانان میانماری

لزوم محکومیت عاملان کشتار و هولوکاست مسلمانان مظلوم میانمار از سوی همه دولت‌های بین‌المللی به ویژه جوامع اسلامی همچنین ضرورت حمایت همه جانبه جوامع بشری به ویژه دولت‌ها و ملت‌های اسلامی از مسلمانان مظلوم میانمار برای برون رفت از یک فاجعه عظیم انسانی بسیار حیاتی است.

روحانی در جمع سران کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی:

جنایات افراطیون در میانمار علیه مسلمانان نیاز به اتحاد امت اسلامی را بیشتر کرده است/ رکود تمدن اسلامی با تعصبات قومی ایجاد شد

رئیس‌جمهور با بیان اینکه جنایات افراطیون در میانمار علیه مسلمانان نیاز به اتحاد امت اسلامی را بیشتر کرده است، گفت: رکود و انحطاط تمدن اسلامی، با تعصبات قومی و از بین رفتن وحدت و تسامح ایجاد شد.

سعادتی در گفت‌وگو با فارس:

سازمان ملل سریع‌تر به کشتار مسلمانان در میانمار رسیدگی کند/ درخواست برای ارسال کمک‌های بشردوستانه به میانمار

دبیرکل سازمان دانشجویان ایران گفت: ما همراه با مردم ایران جنایت وحشتناک در میانمار را محکوم کرده و خواستار رسیدگی هرچه سریع‌تر جوامع بین المللی به خصوص سازمان ملل به این جنایت هستیم.

نماینده مجلس:

انتصاب «آقازاده‌ها» باعث نارضایتی همه شده است/ این ظلم به جامعه است/ سازمان بازرسی بر روند انتصاب‌ها نظارت کند

عضو فراکسیون مستقلین مجلس در خصوص انتصاب آقازاده‌ها در پست‌های مدیریتی کشور گفت: این مسئله باعث نارضایتی همه شده، چرا این انتصاب‌ها موجب حذف شایسته‌سالاری از جامعه می‌شود و اگر شایسته‌سالاری را از جامعه حذف کنیم، مسائل و مشکلات زیادی به وجود می‌آید.

عضو کمیسیون حقوقی مجلس:

تخلف نجومی‌بگیران محرز است/ قاعدتا نباید تبرئه‌ای در کار باشد/ برخی از نجومی‌بگیران به انفصال از خدمت هم محکوم شدند

پورمختار گفت: در شرایطی که دیوان سقف حقوق را ۲۰ میلیون در نظر گرفته بود ۴۰۰ نجومی بگیر شناسایی کرد، چطور ممکن است با قرار گرفتن ۱۲ میلیون به عنوان سقف حقوق، نجومی بگیران تبرئه شوند؟

در اطلاعیه کمیته مرکزی تجمع اعتراض به کشتار مسلمانان میانمار اعلام شد

سخنرانی نمایندگان مجلس و تشکل‌های دانشجویی در تجمع امروز مقابل دفتر سازمان ملل/حضور چهره‌های شاخص سیاسی، اجتماعی و فرهنگی در تجمع

کمیته مرکزی تجمع دانشجویی اعتراض به کشتار مسلمانان میانمار اعلام کرد: تجمع امروز با سخنرانی نمایندگان مجلس و با حضور چهره‌های شاخص سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، هنری، دانشجویان، اساتید و نخبگان دانشگاهی برگزار می‌شود.

مهمترین عناوین

کیمیا سامانه