سیاسی

در بیانیه کمیسیون امنیت ملی مجلس تاکید شد؛

فرزندان برومند ایران نقش بسیار مهمی در مهمترین مراکز علمی و پژوهشی و اقتصادی آمریکا دارند

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در بیانیه‌ای از همه هموطنان ایران خارج از کشور از جمله ایرانیان ساکن آمریکا حمایت کرد و اعلام داشت که تصمیم اخیر آمریکا اهانت به ملتی است که فرزندان برومندش نقش بسیار مهمی در مهمترین مراکز علمی و پژوهشی و اقتصادی آمریکا دارند و عدم حضور آن ها قبل از همه به خود آمریکا ضربه می زند.

بخشش یا قصاص؛ پایان «امیرحسین» چه خواهد شد؟

کمتر کسی است که قصه «ستایش» را نشنیده باشد. قصه‌ای که شروعش فروردین ماه سال 95 بود؛ پسری در ورامین، دختر شش ساله افغان به نام ستایش را به قتل رساند. اکنون صحبت از اجرای حکم به میان آمده، اما شاید با مجازات جایگزین به جای تادیب انسان‌های فراموشکار بتوان برای نوجوانی که در ناملایمات فرهنگی رشد کرده، گامی برداشت.

دری نجف آبادی: انتخابات موجب تقویت وحدت ملی شود نه تفرقه

یک عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به تاکید امام خمینی(ره) بر ضرورت وحدت و انسجام ملی گفت: ما در اوایل سال آینده انتخابات را داریم که این انتخابات باید تقویت کننده انسجام و وحدت ملی و گردش نخبگان باشدT نه موجب تفرقه،‌ فساد، اردو کشی، جنگ و فتنه.

نوبخت: دولت جدید آمریکا در مراحل کارورزی است

سخنگوی دولت گفت: دولت جدید آمریکا فعلا شاید در مراحل کارورزی است و اقداماتی که انجام می دهد نه تنها ملت خود را به فریاد واداشته بلکه اکثر روسای جمهور و کشورهای اروپایی از جمله فرانسه و آلمان و حتی انگلیس نیز نسبت به این رفتارهای مبتدیانه و قابل انتقاد معترض هستند.

وزارت خارجه حمله تروریستی به مرکز اسلامی کبک را محکوم کرد

سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه با ابراز تاسف از حمله تروریستی به مرکز اسلامی در کبک کانادا، این اقدام غیرانسانی و جنایتکارانه را محکوم و با قربانیان این حادثه و خانواده‌های آن‌ها ابراز همدردی کرد.

پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی در تجلیل از فداکاری آتش‌نشانان مؤمن و شجاع:

آتش‌نشانان برای نجات جان و مال هم‌میهنان خود به درون آتش و آوار رفتند/ آنان خاطرات فداکاری‌های دفاع مقدس را زنده کردند

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی با بزرگداشت فداکاری باشکوه و مظلومانه آتش‌نشانان مؤمن و با اخلاص در حادثه پلاسکو و با تشکر از همه دستگاه‌ها و افرادی که در این ده شبانه‌روز تلخ با همه‌ی توان، کار بزرگی را به پایان رساندند، خاطرنشان کردند: این شهیدان، یک بار دیگر خاطرات فداکاری‌های دوران دفاع مقدس را زنده کردند و نشان دادند که ایرانی مؤمن آنجا که پای خطرپذیری برای ادای وظیفه در میان باشد، عزمی راسخ و شجاعتی مثال‌زدنی را تجسّم می‌بخشد و در راه خدا متاع جان را بی‌چند و چون عرضه می‌کند.

حافظ منافع آمریکا در ایران به وزارت خارجه احضار شد

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: سفیر سوئیس در تهران بعنوان حافظ منافع دولت ایالات متحده آمریکا بعدازظهر امروز توسط محمد کشاورززاده مدیرکل آمریکا وزارت امور خارجه احضار و یادداشت اعتراضی جمهوری اسلامی ایران در خصوص صدور فرمان اجرایی اخیر رئیس جمهور آمریکا و اعمال محدودیت و برخورد تبعیض آمیز علیه شهروندان ایرانی برای سفر به آمریکا به وی تحویل داده شد.

ولایتی در واکنش به اعمال محدودیت ورود برای اتباع ایرانی به آمریکا:

باید عزت اتباع ایرانی حفظ شود /این اقدامات به ضرر آمریکا است

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک با اشاره به اعمال محدودیت برای ورود اتباع ایرانی به آمریکا گفت: باید عزت اتباع ایرانی حفظ شود و بدون تردید این نوع حرکت‌ها به ضرر آینده آمریکا بوده و طبق ارزیابی‌های ما آینده آمریکا با وجود چنین مشکلات داخلی بدتر از گذشته خواهد شد.

از سوی معاون اول رئیس جمهور انجام شد:

ابلاغ آیین‌ نامه اجرایی مربوط به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت

معاون اول رئیس جمهوری مصوبه دولت در خصوص آیین­ نامه اجرایی بند (ل) ماده (۲۸) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲) را ابلاغ کرد.

مهمترین عناوین

کیمیا سامانه