سیاسی

رهبر انقلاب در دیدار هزاران نفر از کارگران:

نامزدها عهد ببندند اولویت آنها حمایت از قشر ضعیف خواهد بود

حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند: هر کس مسئول اجرایی کشور شود و همه کسانی که در دولت آینده مسئولیت بخشهای اقتصادی را بر عهده می گیرند، باید از همان روز اول، همت و تلاش خود را به حل مشکل اشتغال معطوف کنند، چرا که در این موضوع مهم، حتی یک روز تأخیر جایز نیست.

گزارش کامل از اولین مناظره کاندیداهای ریاست‌جمهوری

رئیسی: شاهد‌ افزایش 7 واحدی فاصله طبقاتی در سال‌های اخیر هستیم/ قالیباف: آیا مردم رونق کسب و کار را در زندگی حس می‌کنند؟/ روحانی: هیچ‌وقت به مردم قول ایجاد 4 میلیون شغل نداده‌ام+ متن مشروح مناظره

اولین مناظره نامزدهای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با موضوع «اجتماعی» به طور زنده از شبکه اول، شبکه خبر و رادیو ایران پخش شد.

پیام رییس‌جمهور به نخست‌وزیر پاکستان در پی شهادت مرزبانان ایرانی

رییس‌جمهوری کشورمان در پی شهادت ۱۰ تن از مرزبانان ایرانی در مرز میرجاوه، در پیامی به نخست‌وزیر پاکستان، ضمن ابراز نگرانی عمیق و تأسف شدید از تکرار تعرضات تروریستی از خاک پاکستان به خاک جمهوری اسلامی ایران، از وی خواست مسببین این اقدام تروریستی تحت پیگرد قانونی قرار گرفته و به محکمه عدالت سپرده شوند.

دادستان زاهدان جزییاتی از جنایت منطقه مرزی میرجاوه را تشریح کرد

دادستان عمومی و انقلاب زاهدان با تایید شهادت ۱۰ نفر از ماموران مرزبانی منطقه میرجاوه در اثر تیرانداری اعضای گروهک جیش‌الظلم گفت: نیروهای متخاصم پس از درگیری و به شهادت رساندن مرزبانان به عمق خاک پاکستان متواری شدند.

اجازه ندارند بر چهره لطیف اصلاح‌طلبی چنگ بیاندازند

یک استاد دانشگاه می‌گوید: «ما فرضمان این است که جریان اصلاح‌طلبی درون‌مایه دینی دارد و دین ما هر فرد مسلمان را دعوت کرده که هر روز خود را محاسبه نفس کنند. چون در اثر محاسبه نفس است که فردایش متفاوت از امروز خواهد شد و این انسان رشد و تکامل پیدا می‌کند. هر جریانی در جامعه ما نیاز دارد که خود را محاسبه نفس کند و جزو عادت‌هایش شود.»

به‌دنبال رقابت سالم، قانونی و اخلاقی هستیم

رئیس ستاد انتخاباتی حجت‌الاسلام رئیسی در خوزستان گفت: ما به‌دنبال یک رقابت سالم، قانونی و اخلاقی هستیم و در اولین جلسه‌ای که با دکتر رئیسی داشتیم، تاکید ایشان بر این بود که با معرفی وی و عدم تخریب دیگران پیش برویم و قانون و مقررات و همچنین اخلاق را رعایت کنیم.

دیدار ترزا می با مسئولان ارشد اتحادیه اروپا درباره بریگزیت

ترزا می، نخست وزیر انگلیس امروز با ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا و میشل بارنیه، مذاکره کننده ارشد این اتحادیه مذاکراتی را در آستانه نشست این بلوک برای تعیین "خط قرمزهایش" در ارتباط با بریگزیت انجام خواهد داد.

عدم احراز صلاحیت تنها 7 داوطلب شوراها در مسجدسلیمان

فرماندار مسجدسلیمان با اشاره به اینکه تنها هفت نفر از 512 داوطلب انتخابات شورای شهر این شهرستان احراز صلاحیت نشدند، گفت: این داوطلبان تنها تا امروز (ششم اردیبهشت‌ماه) فرصت دارند نسبت به اعلام اعتراض خود اقدام کنند.

مهمترین عناوین

کیمیا سامانه