بین الملل

/یادداشت تحلیلی/

آیا در غائله‌های اخیر در ایران پای عربستان در میان است؟

برخی گمان می‌کنند سیاست‌ ضدایرانی رژیم سعودی از دوره «سلمان» به بعد آغاز شده اما مطالعه هزاران سند دولتی این رژیم نشان می‌دهد این سیاست‌ از سال‌ها پیش وجود داشته و از دوره سلمان آشکارتر، شدیدتر و صریح‌تر شده است.

وزیر سابق اطلاع‌رسانی پاکستان در گفت‌وگو با فارس:

هدف «ظریف» از سفر به پاکستان تفاهم درباره مسائل منطقه‌ای و جهانی است

وزیر سابق اطلاع رسانی پاکستان گفت:سفر «ظریف» به اسلام‌آباد نقش مهمی در آغاز فصل نوینی از روابط پایدار بین دو کشور دارد و در گسترش روابط اقتصادی-تجاری موثر است اما هدف اصلی این سفر تفاهم درباره مسائل منطقه‌ای و جهانی است.

تحولات «غوطه شرقی»؛

تسلط ارتش سوریه بر 52درصد غوطه شرقی/مذاکره برای خروج 600 تروریست در جریان است

ارتش سوریه و نیروهای همپیمان با پیشروی در چند محور توانستند 52 درصد از مساحت اشغالی غوطه شرقی را آزاد و مقادیری سلاح ساخت فرانسه در مقرهای تروریست‌ها کشف و ضبط کنند.

از ابتدای سال 2018 در یمن صورت گرفت

انهدام 300 تانک و خودروی زرهی و شلیک 20 موشک بالستیک به مواضع عربستان

گروه «الاعلام الحربی» در یمن در گزارشی از موفقیت‌های ارتش این کشور از ابتدای سال 2018 تاکنون از انهدام بیش از 300 تانک و خودروی زرهی دشمن و شلیک بیش از بیست موشک بالستیک به مواضع عربستان خبر داد.

سخنگوی دولت:

پاسخ قاطع ایران به حوادث شب گذشته در لندن/ پلیس انگلیس قواعد بین المللی را رعایت نکرده است

سخنگوی دولت گفت: آنچه گزارش شده این است که پلیس انگلیس پس از چند ساعت با چند نفری که به صورت غیرقانونی وارد سفارت شدند برخورد کرده است که قطعا این امر نشان می دهد پلیس انگلیس قواعد بین المللی را رعایت نکرده است.

در اعتراض به سفر بن سلمان به انگلیس

تظاهرات‌کنندگان در لندن جنایات‌سعودی در یمن را شبیه‌سازی کردند+فیلم

فعالان حقوق بشری و تعدادی از اعضای پارلمان انگلیسی با تجمع مقابل مقر نخست‎وزیری این کشور در لندن به سفر «محمد بن سلمان» ولی‌عهد سعودی به انگلیس، اعتراض کردند.

«خاصّه‌خوانی فارس» از رسانه‌های روز کشور

چرا «اون» حرف‌های روحانی را نمی‌خواند؟!/ «رگبار ناسزا» در راه است...

نقاط قوت و ضعف طرح مجلس برای بررسی اموال مسئولان و شیرین کردن آب دریا از جمله مطالبی بوده است که روزنامه‌های کشور در سرمقاله‌های امروز خود به آنها پرداخته‌اند.

مهمترین عناوین

کیمیا سامانه