بین الملل

ادامه شکاف میان نهاد دینی و سیاسی عربستان؛

مفتی عربستان سینما و کنسرت‌ را "حرام" اعلام کرد

مفتی اعظم عربستان در اظهاراتی عجیب به جنجال اخیر در این کشور در مورد مجوز برگزاری کنسرت‌ها و سینما پایان داده و این دو اقدام را "حرام" خواند. وی گفت در این تفریحات "مفسده‌ای برای اخلاق و ارزش‌ها وجود دارد!"

با حضور نمایندگانی از ۷۰ کشور جهان؛

پاریس امروز میزبان کنفرانس بین‌المللی صلح خاورمیانه است

کنفرانس بین‌المللی صلح پاریس به منظور حل و فصل درگیری‌ها میان دو طرف فلسطینی و اسرائیلی، صبح امروز(یکشنبه) با حضور نمایندگانی از ۷۰ کشور جهان و در غیاب اسرائیل برگزار می‌شود.

حضور آمریکا در نشست آستانه در هاله‌ای از ابهام

با نزدیک شدن به زمان مذاکرات صلح سوریه تحت نظارت روسیه و ترکیه در آستانه قزاقستان و همزمان شدن آن با انتصاب دونالد ترامپ در پست ریاست‌جمهوری آمریکا همچنان احتمال مشارکت آمریکا در این نشست در هاله‌ای از ابهام است. این ابهام به واکنش کرملین بازمی‌گردد که گفته است نمی‌تواند توضیح دهد که آیا از واشنگتن برای مشارکت در این نشست دعوت خواهد کرد یا نه.

مصر بیانیه‌های اتحادیه اروپا و انگلیس را به شدت محکوم کرد

وزارت خارجه مصر به انتقادهای غربی درخصوص حکم علیه سازمان‌های حقوقی غیردولتی که مربوط به پرونده‌های دریافت حمایت مالی و فعالان سیاسی در مصر است پاسخ داد اما در این میان به انتقادهای ایالات متحده پاسخی نداد.

در ادامه تحقیقات درباره حملات هکری روسیه؛

اوباما و ترامپ برای پاسخگویی به سنا می‌روند

کمیته اطلاعاتی مجلس سنای آمریکا دونالد ترامپ و باراک اوباما را در راستای تحقیقاتش در مورد اتهام مطرح شده علیه روسیه در خصوص اجرای عملیات هکری و تاثیرگذاری بر نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مورد پرسش قرار می‌دهد.

رهبر حز کارگر انگلیس تحقیقات درباره فعالیت‌های سفارت اسرائیل را خواستار شد

رهبر حزب "کارگر" انگلیس تحقیقات درباره فعالیت‌های سفیر اسرائیل در لندن را که در یک گزارش تحقیقی شبکه الجزیره متهم به دسیسه چینی برای "سرنگون کردن" سیاستمداران انگلیسی است، خواستار شد.

مهمترین عناوین

کیمیا سامانه