بین الملل

لغو بازدید ترامپ از موزه تاریخ سیاهپوستان در پی جنجال توئیتری

رئیس‌جمهور منتخب آمریکا که قرار بود برای گرامیداشت یاد مارتین لوتر کینگ به موزه تاریخی سیاهپوستان برود، بازدید خود را لغو کرد. ظاهرا این تصمیم پس از بحث توییتری او با یک فعال سرشناس سیاهپوست اتخاذ شد.

انتقاد شدید رییس شورای امنیت روسیه از اقدامات خرابکارانه سایبری آمریکا

رییس شورای امنیت روسیه اعلام کرد: در حالی که آمریکا به طور گسترده روسیه را به حملات مختلف سایبری بدون ارائه هرگونه مدرکی متهم می‌کند، خود از فضای سایبری برای اهداف رهگیری و جاسوسی استفاده می‌کند.

به رغم مخالفت‌های مردمی؛

بحرین ۳ جوان مخالف را اعدام کرد

دادستانی کل جرائم تروریستی در بحرین اعلام کرد که صبح امروز (یکشنبه) حکم اعدام سه محکوم درخصوص حمله به نیروهای پلیس در سال ۲۰۱۴ اجرا شد. این در حالی است که بحرین شاهد تظاهرات گسترده در مخالفت با اجرای حکم اعدام این سه تن بود.

ادامه شکاف میان نهاد دینی و سیاسی عربستان؛

مفتی عربستان سینما و کنسرت‌ را "حرام" اعلام کرد

مفتی اعظم عربستان در اظهاراتی عجیب به جنجال اخیر در این کشور در مورد مجوز برگزاری کنسرت‌ها و سینما پایان داده و این دو اقدام را "حرام" خواند. وی گفت در این تفریحات "مفسده‌ای برای اخلاق و ارزش‌ها وجود دارد!"

با حضور نمایندگانی از ۷۰ کشور جهان؛

پاریس امروز میزبان کنفرانس بین‌المللی صلح خاورمیانه است

کنفرانس بین‌المللی صلح پاریس به منظور حل و فصل درگیری‌ها میان دو طرف فلسطینی و اسرائیلی، صبح امروز(یکشنبه) با حضور نمایندگانی از ۷۰ کشور جهان و در غیاب اسرائیل برگزار می‌شود.

حضور آمریکا در نشست آستانه در هاله‌ای از ابهام

با نزدیک شدن به زمان مذاکرات صلح سوریه تحت نظارت روسیه و ترکیه در آستانه قزاقستان و همزمان شدن آن با انتصاب دونالد ترامپ در پست ریاست‌جمهوری آمریکا همچنان احتمال مشارکت آمریکا در این نشست در هاله‌ای از ابهام است. این ابهام به واکنش کرملین بازمی‌گردد که گفته است نمی‌تواند توضیح دهد که آیا از واشنگتن برای مشارکت در این نشست دعوت خواهد کرد یا نه.

مهمترین عناوین

کیمیا سامانه