بین الملل

اعضای اتاق بازرگانی عنوان کردند

روسیه اجازه بارگیری کشتی‌های ایرانی در رودخانه ولگا را بدهد/ حقوق گمرکی واردات کالای ایرانی به روسیه کاهش یابد

اعضای اتاق بازرگانی امروز در دیدار با رئیس مجلس دومای روسیه خواستار کاهش حقوق گمرکی واردات کالای ایران به روسیه و اجازه بارگیری کشتی‌های ایرانی در رودخانه ولگا شدند.

رئیس دومای روسیه:

روابط اقتصادی با ایران را در حوزه‌های هسته‌ای، کشاورزی و ریلی دنبال می‌کنیم

رئیس دومای روسیه با بیان اینکه قصد ما ایجاد ارتباطات تجاری و اقتصادی با ایران به غیر از روابط سیاسی است،‌ گفت: به دنبال برقراری برنامه‌های صلح‌آمیز هسته‌ای و همچنین برقراری روابط کشاورزی و حمل و نقل ریلی هستیم.

لاریجانی در همایش تجاری ایران و روسیه:

گفت‌وگوهای ایران با اوراسیا برای پیوستن به اتحادیه گمرکی به نتیجه رسیده است

رئیس مجلس با اشاره به اینکه گفت‌وگوهای ایران با اوراسیا برای پیوستن به اتحادیه گمرکی تقریباً به نتیجه رسیده است، گفت: این موضوع احتمالاً ظرف ماه‌های آینده انجام می‌شود.

روحانی در دیدار رئیس دومای فدراسیون روسیه:

تهران و مسکو در مسیر روابط راهبردی قرار دارند/ همکاری نزدیک ایران و روسیه باید تا رسیدن به امنیت کامل در سوریه و منطقه ادامه یابد

رئیس‌ جمهور با تأکید بر اینکه تهران و مسکو در مسیر روابط کاملاً راهبردی قرار دارند ، اظهار داشت: روابط دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی ایران و روسیه در سالهای اخیر در طول دهه‌های گذشته کاملاً ممتاز بوده و امروز روابط بسیار صمیمانه و گسترده‌ای بین دو کشور برقرار شده است.

لاریجانی در دیدار با رئیس مجلس دومای روسیه:

وزارت کشور ایران و روسیه مسئله مبارزه با قاچاق موادمخدر را پیگیری کنند/به‌‌جد دنبال نهایی شدن پروژه‌های مشترک میان ایران و روسیه هستیم

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: پتانسیل های قوی و زیادی برای همکاری ایران و روسیه وجود دارد و در دو سال گذشته سطح همکاری به سرعت افزایش پیدا کرده است.

در نشست رئیس دومای روسیه با نایب رئیس اتاق ایران تأکید شد

اتاق مشترک ایران و روسیه پیگیر مسائل تجاری با روسیه/ تلاش برای رفع موانع در حوزه‌های گمرک، حمل‌و‌نقل و مسائل بانکی

در نشست رئیس دومای روسیه با نایب رئیس اتاق ایران بر ضرورت همکاری اتاق‌های استانی ایران و روسیه تأکید شد.

هشدار دمشق درباره تبعات خطرناک تجاوزات رژیم صهیونیستی به خاک سوریه

دولت سوریه در واکنش به حملات متجاوزانه رژیم صهیونیستی به فرودگاه نظامی «تی-۴»، اعلام کرد که اگر حمایت‎های «نامحدود» آمریکا از رژیم صهیونیستی نبود، اکنون چنین حملاتی از سوی این رژیم صورت نمی‏‌گرفت.

روایت کوتاه بین المللی؛

دیدار بن‌سلمان با خاندان بوش و خشمی که در توئیتر برانگیخت + تصاویر

تعدادی از فعالان و کاربران عرب‎زبان شبکه‎های اجتماعی، خشم و انزجار خود را از دیدار ولی‎عهد سعودی با خانواده «جرج بوش» همزمان با پانزدهمین سالروز اشغال عراق توسط آمریکا، ابراز کردند.

مهمترین عناوین

کیمیا سامانه