بین الملل

دیپلمات آمریکایی از نیوزیلند اخراج شد

مقام‌های نیوزیلند اعلام کردند که به دنبال امتناع واشنگتن از رفع مصونیت دیپلماتیک یکی از دیپلمات‌های آمریکایی مستقر در این کشور که پلیس از وی به دلیل جرائم جدی در حال بازجویی بود، این دیپلمات آمریکایی اخراج شده است.

زمزمه‌هایی از احتمال برگزاری انتخابات زودهنگام در سرزمین های اشغالی / نتانیاهو به چین رفت

مناقشه میان نخست وزیر رژیم صهیونیستی و وزیر دارایی این رژیم گمانه‌زنی ها بر سر اینکه نتانیاهو دو سال زودتر از موعد مقرر برگزاری انتخاب را اعلام کند، تشدید کرده است.

پیشروی نیروهای عراقی به سمت دومین هدف استراتژیک در غرب موصل/آزادسازی مناطق جدید

همزمان با پیشروی نیروهای امنیتی عراق از مرکز شهر و تشدید مقاومت داعش، درگیری‌ها در موصل با شدت بیشتری همراه شده است.بطوریکه درگیری‌ها در بیشتر محورهای جبهه ساحل راست (غرب موصل) شدت یافته است

وزیر دفاع آلمان سخنان ترامپ را رد کرد

وزیر دفاع آلمان با رد اظهارات رئیس جمهور آمریکا مبنی بر اینکه کشورش مبالغ هنگفتی به ناتو بدهکار است گفت: آلمان هیچ مبلغی به ناتو بدهکار نیست و این اشتباه است که اهداف ائتلاف به افزایش افزایش 2 درصدی از هزینه‌های دفاعی اعضا تا سال 2024 مرتبط شود.

سرقت لپ‌تاپ یکی از ماموران تیم امنیتی ترامپ / متوقف کردن خودرویی مشکوک در نزدیکی کاخ سفید

در حالی که مقام‌های امنیتی کاخ سفید می‌گویند که اطلاعات موجود در لپ‌تاپ دزدیده شده "سری" نبوده، رسانه‌های آمریکایی از "حساس" بودن آن‌ها خبر می‌دهند. هفته‌ی پیش نیز جوان ۲۶ ساله‌ای با پرش از روی حصار به محوطه کاخ سفید وارد شد.

ژنرال آمریکایی: ترامپ طرح تازه‌ای برای سوریه ندارد

به گفته ژنرال آمریکایی طرح دونالد ترامپ برای شکست داعش بسیار شبیه طرح‌های باراک اوباما، رییس جمهور پیشین این کشور است و بعید به نظر می‌رسد رییس‌جمهور آمریکا بتواند به قول‌های انتخاباتی خود برای ایجاد نیروی مشترکی با روسیه در سوریه عمل کند.

مهمترین عناوین

کیمیا سامانه