اقتصادی

فارس از بازارهای مالی شهر اصفهان گزارش می‌دهد

کاهش دلهره‌ها در آخرین روز هفته/ تب طلا فروکش کرد

بازارهای مالی اصفهان در آخرین روز معاملاتی هفته با نوسانات منفی در ۲ بازار سکه و بورس همراه شدند و قیمت ارزهایی همچون دلار و یورو نیز در بازار صرافی‌های شهر، ثابت ماند.

در میزگردی درباره ارز مطرح شد

مشکل اصلی بازار ارز سفته‌بازی بود/ باید از ایجاد بازار ثانویه ارزی جلوگیری شود

رئیس سازمان توسعه تجارت گفت: نظام یکپارچه معاملات ارزی طوری طراحی شده که همه نیازها درخصوص خرید و فروش ارز در سامانه نیما تأمین می‌شود و سامانه سماصد نیز برای رصد ارزهای صادراتی است.

امام جمعه قم:

نرخ ارز اعلامی دولت ملاک عمل قرار گیرد/ با قاطعیت با مفسدان اقتصادی برخورد شود

امام جمعه قم گفت: مسؤولان باید با قاطعیت با مفسدان اقتصادی برخورد کنند، باید ارز در اختیار افرادی قرار گیرد که فعالیت اقتصادی می‌کنند؛ هم‌چنین زمانی که دولت نرخی برای ارز تعیین کرد، باید همان نرخ ملاک عمل قرار گیرد.

حسینی به فارس خبر داد

پرداخت پاداش پایان خدمت ۸۰۰ میلیون تومانی به برخی مدیران بانک مرکزی/ ادامه کار آنها در سال جدید

نماینده مردم تفرش در مجلس شورای اسلامی گفت: مدیرانی در بانک مرکزی مشغول به کار هستند که سال گذشته با پاداش پایان خدمت ۸۰۰ میلیون تومانی بازنشست شدند و جالب اینکه همین افراد از ابتدای سال جدید به کار گرفته شدند.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با فارس:

سالانه 25 تا 27 میلیارد دلار کالای قاچاق وارد کشور می‌شود/ تولید داخلی به منزله مونتاژ کالای خارجی در کشور نیست

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه سالانه بین 25 تا 27 میلیارد دلار کالای قاچاق وارد کشور می‌شود، گفت: باید با برنامه‌ریزی مناسب این موضوع کنترل شود، چراکه از این طریق گامی مهم در راستای حمایت از کالای داخلی برداشته خواهد شد.

شورای عالی کار تصویب کرد

افزایش ۱۰.۴ درصدی مزد سایر سطوح کارگری به علاوه روزانه ۲۸۲۰۸ ریال

شورای عالی کار در نشست امروز خود افزایش مزد سایر سطوح کارگری را که بیش از حداقل حقوق دریافت می‌کنند به میزان ۱۰.۴ درصد به علاوه پرداخت روزانه ۲۸۲۰۸ ریال به تصویب رساند.

سخنگوی سازمان غذا و دارو در گفت‌وگو با فارس عنوان کرد

عدم افزایش قیمت دارو طی روزهای اخیر/ با متخلفین برخورد می‌شود

سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: قیمت‌های مصوب مشخص است و کمیسیون در روزها و هفته‌های اخیر سال جدید مصوبه‌ای مبنی بر تغییر قیمت نداشته و قیمت‌ها مانند سابق ثابت است.

طیب‌نیا در گفت‌وگو با فارس:

شایعه‌ای که از قول من درباره بازار ارز در شبکه‌های مجازی منتشر شده کذب محض است

وزیر اقتصاد با بیان اینکه شایعه‌ای که از قول من درباره ورود برخی مؤسسات مالی اعتباری به بازار ارز منتشر شده کذب محض است، ادامه داد: تمام اتفاقاتی که در بازار ارز رخ می‌دهد منطق و دلیل اقتصادی دارد.

صادرکننده نمونه کشوری:

مشکلات جدی در توسعه صادرات داریم/مدیران تولیدکنندگان را از سرگردانی نجات دهند

صادرکننده نمونه کشوری گفت: سال گذشته روسیه بیش از یک میلیون تن مرکبات وارد کرده است، این بازارها می‌توانست برای ما باشد، در تولید محصولات رتبه برتر دنیا را در اختیار داریم ولی در توسعه صادرات مشکلات جدی داریم.

حجت سید علی حسینی

تهدیدها و فرصت‌های ارز الکترونیکی «بیت‌کوین»

امروزه تعاملات اقتصادی از روند سنتی خود پا فراتر گذاشته و پول‌های فضای مجازی و بدون پشتوانه‌ مانند شبکه‌های لایت کوین و «بیت‌کوین» در رقابت با ارزهای متعارف در بازار جهانی توجه بسیاری را به خود جلب نموده که نوشته پیشرو درصدد بررسی چیستی و چگونگی این مسئله است.

دستاوردهای حمایت از کالای ایرانی

کالای ایرانی، ناجی جامعه‌ی ایرانی

می‌توان گفت «حمایت از کالای ایرانی» نجات‌بخش اقتصاد ملی و حلال مشکلات کشور و جامعه است. امید است با تلاش مردم و مسئولان در پایان سال ۱۳۹۷ شاهد نشانه‌های مثبتی از تحقق شعار سال باشیم.

آیا راه اندازی بورس ارز خلاف منافع بانک مرکزی است؟

بحران نرخ ارز نتیجه تعلّل بانک‌ مرکزی در مقابله با تحریم های جدید آمریکا

تعلل بانک مرکزی در اتخاذ راهکارهای مناسب در مقابله با تحریم های جدید آمریکا، بازار ارز را بحرانی کرد و منجر به افزایش نرخ ارز تا بیش از ۵۵۰۰ تومان در مدت کوتاهی شد.

مهمترین عناوین

کیمیا سامانه