اقتصادی

فارس گزارش می‌دهد؛

تحول در نرم افزار مالیات ستانی کلید خورد/ سامانه ده‌ها میلیاردی فرانسوی بعد از یک دهه معطلی کنار گذاشته می‌شود؟

وزیر اقتصاد از تعمیم الگوی سامانه جامع هوشمند گمرکی به مالیات خبر داده و باید منتظر بود و دید که آیا پس از یک دهه معطلی برای راه‌اندازی سامانه فرانسوی بول، این سامانه کنار گذاشته خواهد شد یا نه.

کاهش ارزش دلار و افت بازارهای آسیایی در پی جدی شدن جنگ تجاری چین با آمریکا

در پی تصمیم دولت چین برای مقابله به مثل علیه آمریکا و اعمال تعرفه گمرکی برای واردات ۱۲۸ قلم کالای آمریکایی ارزش دلار در برابر ین ژاپن کاهش یافت و شاخص بورس‌های آسیایی نیز افت کردند.

پیمان اخوان، ساناز ایمانی، معصومه نبی زاده

تبیین مولفه های اقتصاد مقاومتی در کشور

این پژوهش ازنظر هدف کاربردی و در اولین گام به گرد آوری عوامل تحقق اقتصاد مقاومتی پرداخته شده است. در این پژوهش از روش دیمتل فازی برای شناسایی و بررسی رابطه متقابل بین معیارها استفاده شده و برای سطح بندی مولفه ها نیز از رویکرد آی. اس. ام استفاده گردیده است.

دبیر مجمع کارآفرینان کشور مطرح کرد

آن روز که کالای ایرانی از سکه افتاد/ واردات غذای سگ و گربه

دبیر مجمع کارآفرینان کشور گفت: این که دولت تنها در 11 ماه گذشته اقلامی چون غذای سگ و گربه، میخ و زیرپوش وارد می کند نشان دهنده بی اعتمادی به تولید داخل است لذا باید به تولید داخل اعتماد کرد و نسبت به آن فرهنگ‌سازی کرد.

بر اساس آمار بانک مرکزی در سال ۹۶

۱۸۱ هزار واحد مسکونی در تهران معامله شد

بانک مرکزی اعلام کرد: تعداد معاملات آپارتمان‌ مسکونی شهر تهران در سال ۱۳۹۶ به ۱۸۱ هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی بالغ شد که در مقایسه با سال پیش از آن (۱۳۹۵)، ۱۱.۸ درصد افزایش نشان می‌دهد.

رئیس اتاق تعاون ایران در گفت‌وگو با فارس عنوان کرد

افزایش کیفیت و تنوع راهی برای حمایت از کالای ایرانی/ لزوم پرداخت بدهی دولت به بانک‌ها

رئیس اتاق تعاون ایران با تأکید بر اینکه تولیدکنندگان با تولید کالای مرغوب و رقابتی نقش جدی در حمایت از کالای ایرانی دارند، گفت: دولت با پرداخت بدهی‌ خود به نظام بانکی، مهمترین مشکل تولید در تأمین منابع مالی را برطرف کند.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری مطرح کرد

آتش زدن کالاهای داخلی با استفاده از کالاهای خارجی

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری گفت: رهبری بزرگوار در سال‌های گذشته به از بین بردن و آتش‌زدن کالای قاچاق تاکید کردند، این مسئله یعنی اینکه کالای خارجی دارد تولید داخلی را آتش می زند و تولید داخل رونق نمی‌گیرد.

فارس از بازار امروز سکه و ارز گزارش می‌دهد

قیمت سکه 20 هزار تومان افزایش یافت/ دلار مرز 5 هزار تومان را رد کرد

در معاملات امروز بازار سکه و ارز هر قطعه سکه بهار آزادی با 20 هزار تومان افزایش یک میلیون و 630 هزار تومان و هر دلار نقدی بازار آزاد با 78 تومان افزایش 5 هزار و 69 تومان معامله شد.

مهمترین عناوین

کیمیا سامانه