اقتصادی

عضو کمیسیون بودجه به فارس خبر داد

امضای قرارداد فروش گاز طبیعی به نروژ با قیمت کمتر از هزینه تمام شده تولید آن در کشور

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: اخیرا وزارت نفت با نروژ قرارداد فروش گازی را امضا کرده که گاز طبیعی با قیمت کمتر از هزینه تولید آن در کشور فروخته می‌شود.

رضا هیبتی، سعید صمدی، محمد واعظ برزانی

اهمیت تصریح معادلات رگرسیونی در برآورد نااطمینانی متغیرهای اقتصاد کلان

در این مطالعه اندازه‌گیری نااطمینانی متغیرهای اقتصاد کلان مورد توجه قرار گرفته است. با توجه به اینکه نااطمینانی به‌طور مستقیم قابل مشاهده و انداز‌ه‌گیری نیست، پژوهشگران جانشین‌های مختلفی برای اندازه‌گیری آن پیشنهاد داده‌اند.

سید محمد مستولی زاده، کریم آذربایجانی

تحلیل پویای تاثیر متغیرهای اقتصادی، سیاسی و نهادی بر رشد اقتصادی در کشورهای منتخب جهان

هدف این مقاله، تحلیل تجربی اثر متغیرهای اقتصادی، سیاسی و نهادی بر رشد اقتصادی در قالب مدل های رشد درون زا با به کارگیری تجزیه و تحلیل رگرسیونی و روش گشتاور خودتعمیم یافته (GMM) برای کشورهای منتخبی از جهان در سه سطح توسعه یافتگی در بازه زمانی 2013-1990 است.

نگاهی به عملکرد مغرضانه کانال ضدانقلاب در زلزله کرمانشاه

#کاسب_نیوز

درحالی که بسیاری ار نیروهای امدادی و نیروهای مسلح در همان ساعات اولیه وقوع زلزله برای کمک به غرب کشور شتافتند، برخی رسانه‌ها و کانال‌های تلگرامی شروع به تفرقه‌افکنی و ایجاد حس نارضایتی بین مردم زلزله‌زده کردند که در این مورد هم نتوانستند موفق شوند

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران خبر داد

اختصاص 10 میلیارد ریال درآمد موقوفات برای تجهیز بیمارستان‌های مازندران

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با اشاره به اینکه تعداد موقوفات سلامت در استان محدود است، گفت: در پنج سال اخیر از محل درآمد موقوفه سلامت محمدباقر تاجر ساروی، 10 میلیارد ریال برای تجهیز بیمارستان امام خمینی(ره) هزینه شد.

نماینده مردم رشت در مجلس:

راه‌آهن با اتصال به بندرهای انزلی و آستارا توجیه اقتصادی دارد

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اتصال بندرهای انزلی و آستارا به شبکه ریلی و توجیه اقتصادی آن، گفت: دولت باید فرمول جدیدی برای ساماندهی دو رودخانه شهر رشت ارائه کند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نیر خبر داد

برداشت بیش از 18 هزار تن سیب زمینی در نیر

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نیر گفت: میزان برداشت سیب‌زمینی در سال زراعی 96، نسبت به سال زراعی گذشته، 300 کیلوگرم در هکتار افزایش داشته و در مجموع از 515 هکتار مزرعه سیب زمینی، 18440 تن محصول برداشت شده است.

مهمترین عناوین

کیمیا سامانه