اقتصادی

معاون وزیر اقتصاد عنوان کرد

نقشه ملی استعلامات مجوزها راهی برای بهبود فضای کسب و کار

معاون وزیر اقتصاد می‌گوید بررسی نقشه ملی استعلامات مجوزهای کشور نشان می‌دهد اگر پنج دستگاه قوه قضاییه، نیروی انتظامی، وزارت اقتصاد، وزارت کشور و وزارت بهداشت سرویس‌های خود را الکترونیکی کنند می‌توان ۷۰ درصد از سرویس‌ها را با کمترین هزینه و بدون سرگردانی متقاضیان صدور مجوز ارائه کرد.

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تاکید کرد

توسعه اشتغال‌زایی در صنعت فناوری اطلاعات

رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، با اشاره به اینکه اولویت سازمان فراهم کردن زمینه برای توسعه صنعت ICT گفت: هدف نهایی، توسعه اقتصادی صنعت فاوا و اشتغال زایی در این حوزه است؛ درواقع برگزاری این همایش علاوه بر اطلاع‌رسانی و افزایش آگاهی جامعه فناوری اطلاعات کشور، باید به تاثیرات مثبت اقتصادی در کسب و کار ICT منجر شود.

رئیس ستاد سرشماری:

در سرشماری الکترونیکی رکورد جهان را زدیم

رئیس ستاد سرشماری می گوید تاکنون کانادا که در دنیا رتبه نخست سرشماری را از آن خود کرده است، در اولین سرشماری الکترونیکی خود با مشارکت ١٨ درصدی روبه رو بود، این در حالی است که در ایران در اولین سرشماری الکترونیکی بیش از ٤٨ درصد مردم مشارکت کردند.

برای مصرف‌کنندگان

مرغ‌های درشت به صرفه‌ترند یا مرغ‌های متوسط ؟

مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی درباره کاهش سن کشتار مرغ گوشتی، گفت: مرغ ها زمانی که شروع به بزرگ شدن بیش از اندازه می‌کنند، در واقع چربی جمع می‌کنند و تولید چربی نسبت به تولید گوشت ۲.۴ برابر دانه بیشتری مصرف می‌کند، در حالی که این قسمت‌ها در مصرف خانوار دور ریخته می‌شود و ضرر مصرف‌کنندگان نیز است. از سوی دیگر مرغ‌های در اندازه کوچک و متوسط طعم و گوشت بهتری دارند.

بی‌ثباتی در قوانین، یکی از موانع جذب سرمایه‌گذاری‌ خارجی

یک کارشناس حوزه انرژی بی‌ثباتی در قوانین را یکی از موانع سرمایه‌گذاری خارجی‌ها در ایران دانست و گفت: این بی‌ثباتی در صنعت نفت نیز وجود دارد. برای مثال قیمت خوراک ناگهان تغییر می‌کند و این باعث می‌شود سرمایه‌گذار نتواند در وضعیت بی‌ثباتی تصمیم‌گیری کند.

نگاهی به شرایط و ویژگی‌های هواپیمای سوخو ۱۰۰

پرنده‌ای که از نزدیک چندان ترسناک نیست!

سابقه تاریخی نه‌ چندان مثبت هواپیماهای روس در ایران باعث شده نگاه مسافران ایرانی به این هواپیماها بسیار منفی شود. تا جایی که حتی پس از اجرایی شدن برجام و باز شدن راه تعامل با بازارهای بین‌المللی نیز ایرلاین‌های ایرانی استقبالی از خرید هواپیماهای روس نمی‌کنند.

مهمترین عناوین

کیمیا سامانه