اقتصادی

مرکز پژوهش‌های مجلس خبر داد

موافقت وزارت اقتصاد و مخالفت بانک مرکزی با اخذ مالیات از سود سپرده‌های بانکی/ درآمد 16.5 هزار میلیاردی برای دولت

مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی به اخذ مالیات بر سود سپرده پرداخت و اعلام کرد وزارت اقتصاد با این موضوع موافق بوده اما بانک مرکزی مخالف است

تحلیل و بررسی سیاست اصلاح پول ملی؛

اثرات حذف صفر از پول ملی بر اقتصاد پولی

حذف صفر از پول ملی یکی از انواع اصلاح پولی است که دولت‌ها برای رفع اثرات منفی تورم بر ارزش پول ملی، آن را به کار می‌بندند. انجام این عملیات در یک اقتصاد، به معنی تغییرات سطحی و روبنایی است و نمی‌توان از آن انتظار داشت که تغییرات اساسی در حوزه‌ی پولی ایجاد نماید.

فارس از بازار طلا و ارز گزارش می‌دهد

ثبات قیمت سکه در بازار تهران/افت شدید نرخ یورو و ۹ تومانی نرخ دلار+جدول

علیرغم افزایش ۱۴ دلاری قیمت طلا در بازارهای جهانی بهای انواع سکه و طلا در بازار تهران تغییر چندانی نداشت؛ همچنین امروز یک دلار آمریکا با ۹۰ ریال کاهش قیمت نسبت به دیروز، ۴۲۱۰ تومان نرخ‌گذاری شد.

قیمت بنزین می‌تواند به بالاتر از 1500 تومان هم برسد/ ظرفیت‌های قانونی برای این افزایش وجود دارد

رئیس سازمان برنامه و بودجه تاکید کرد: بر اساس قانون دولت اجازه دارد تا سقف ۴۸ هزار میلیارد تومان از طریق اصلاح قیمت حامل‌های انرژی کسب درآمد کند که افزایش قیمت بنزین می‌تواند یکی از راه‌های دستیابی به این رقم باشد.

مدیرعامل یک هلدینگ صنایع معدنی خبرداد

سرمایه گذاری ۳۵۰ میلیارد تومانی برای تکمیل زنجیره تولید فولاد

مدیرعامل یک هلدینگ صنایع معدنی از ایجاد کارخانه نورد گرم در فولاد کاوه اروند با هدف تکمیل زنجیره ارزش محصول فولاد با سرمایه گذاری ۳۵۰ میلیارد تومان خبر داد.

رئیس اتاق اصناف کشور مطرح کرد

وجود ۴ میلیون بیکار/ ایجاد یک بنگاه متوسط حداقل ۴۵۰ میلیون می‌خواهد

رئیس اتاق اصناف در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری آموزشی با وزارت آموزش و پرورش گفت: برای ایجاد یک بنگاه در صنایع بزرگ حداقل ۲ میلیارد تومان و صنایع متوسط ۴۵۰ میلیون تومان سرمایه باید صرف کرد.

نماینده ویژه استاندار خراسان رضوی در مسکن مهر خبر داد

پرداخت وام 40 میلیونی مسکن تنها براساس پیشرفت کار/ سفارش، توصیه و فشار در پرداخت وام مسکن ممنوع است

نماینده ویژه استاندار خراسان رضوی در مسکن مهر گفت: وام 40 میلیونی مسکن مهر تنها به پروژه‌هایی داده می‌شود که فعال بوده و دستگاه‌های نظارتی پیشرفت فیزیکی انها را تایید کنند.

مشاور وزیر صنعت خبر داد

اجرایی‌شدن قانون پول‌شویی در 27 استان‌ کشور

مشاور معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تاکنون قانون پول‌شویی در 27 استان کشور اجرایی‌شده و به زودی زمینه اجرایی‌شدن این قانون در چهار استان بوشهر، اصفهان، خراسان جنوبی و کرمان فراهم می‌شود.

مهمترین عناوین

کیمیا سامانه