اقتصادی

بلومبرگ:

کاهش شدید قیمت نفت عربستان را به تولید انرژی‌های تجدیدپذیر مجبور کرد

بلومبرگ اعلام کرد در حالی که قیمت نفت باعث شده درآمدهای نفتی عربستان به شدت کاهش یابد، این کشور با گرایش به تولید انرژی‌های تجدیدپذیر می‌خواهد مصرف نفت را کاهش داده و با افزایش سهم صادرات درآمدش را بیشتر کند.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشور در پاسخ به فارس:

وزیر جدید مسکن برای رونق این بخش برنامه داشته باشد

رئیس سازمان نظام مهندسی کشور با اشاره به اینکه هر وزیری که از سوی دولت برای بخش مسکن و شهرسازی معرفی شود باید برنامه‌ای قوی در خصوص ارتقا و رونق بخش مسکن و ساخت‌وساز ارائه کند، گفت: اگر می‌خواهیم از رکود بخش مسکن عبور کنیم، باید برنامه جامع و کاملی برای ساماندهی به بخش مسکن از سوی دولت ارائه شود.

داوود حسین پور ، حمیدرضا محمدی سیاهبومی

سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی برای برون‌رفت از بحران

سیاست‌های اقتصاد مقاومتی برای توسعه اقتصادی کشور از راهکارهایی مانند خنثی‌سازی و دور زدن تحریم‌ها، عدم وابستگی به نفت و... استفاده می‌کند که در کنار آن، کوچک سازی و توانمندسازی دولت نیز از سایر راهکارهای آن می‌باشد.

ساماندهی خدمات ساختمانی از ضروریات اشتغال‌زایی در بخش مسکن است

یک کارآفرین حوزه خدمات شهری با تأکید بر اینکه ساماندهی خدمات ساختمان جزء ضرورت‌های بخش مسکن است و باید به آن توجه ویژه‌ شود، گفت:‌ این بخش پتانسیل‌های بسیار زیادی در حوزه کسب و کار و به خصوص اشتغالزایی در بخش مسکن دارد.

معاون سازمان بورس در گفت‌وگو با فارس عنوان کرد

لابی‌گری بر سر صورت‌های مالی بانک‌ها نداشتیم/ تکلیف بانک مرکزی در مجامع امسال

معاون سازمان بورس گفت: اقدام‌های نظارتی بانک مرکزی و سازمان بورس به عنوان دو نهاد ناظر هیچ کدام مغایر یکدیگر نیست و برخلاف ادعای برخی رسانه‌ها هیچ موازی کاری یا تضادی در این بین وجود ندارد.

یادداشت/ وحید حاجی‌پور

آیا وزارت نفت به اشتباه بنزینی خود اقرار می‌کند؟

کمی ساده‌تر بگوییم، دولت یازدهم با حذف مکانیسم‌های مدیریت مصرف و تقاضای بنزین، موجب افزایش مصرف شد و حالا که متوجه این اشتباه خود شده است، دو برنامه افزایش بهای بنزین و سهمیه‌بندی را در ذهن می‌پروراند.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی خبر داد

«سهمیه​‌بندی» یا «افزایش قیمت» بنزین در صورت ادامه روند نگران‌کننده مصرف

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با اشاره به افزایش نگران کننده مصرف بنزین در کشور گفت: چنانچه نتوانیم این روند صعودی مصرف را کنترل کنیم، دولت و مجلس باید مصوباتی در خصوص تغییر قیمت یا سهمیه بندی داشته باشند.

مهمترین عناوین

کیمیا سامانه