اقتصادی

پدیده میرزاخانی و توسعه اقتصادی ایران

بی‌تردید درگذشت خانم میرزاخانی برای همه ایرانیان دردناک بود. درگذشت یک ایرانی موفق و اهل علم که موجب سربلندی همه ایرانیان به طور خاص و همه زنان عالم به طور عام شده بود، قطعا تاسف‌بار است. به راستی می‌توان گفت که «از شمار دو چشم یک تن کم- وز شمار خرد هزاران بیش».

رئیس بهزیستی کشور ضمن مخالفت با ساخت«شهرک بازتوانی زنان آسیب‌دیده» اعلام کرد

اخذ مجوز «استخدام» 2000 نیرو/شرط سلب حضانت «کودکان کار» از والدین

رئیس سازمان بهزیستی کشور در خصوص ساخت «شهرک بازتوانی زنان آسیب دیده» گفت: همواره از برچسب زدن به افراد پرهیز می‌کنیم و ساخت چنین شهرک‌هایی را به صلاح جامعه نمی‌دانیم.

استاندار خوزستان:

فاصله طبقاتی در خوزستان به صورت بسیار جدی خود را نشان می‌دهد

استاندار خوزستان با بیان این‌که خوزستان هنوز از تبعات جنگ به صورت جدی رنج می‌برد و آسیب‌های اجتماعی ناشی از جنگ هنوز وجود دارند، گفت: فاصله طبقاتی در استان خوزستان به صورت بسیار جدی و بارز خود را نشان می‌دهد.

در سه ماهه امسال؛

نیروگاه‌های خوزستان 8869 گیگاوات ساعت برق تولید کردند

معاون برنامه‌ریزی و تحقیقات شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: ظرفیت منصوبه تولید نیروی برق استان خوزستان 13196 مگاوات است که ظرفیت منصوبه در بخش آبی 8169 مگاوات و در بخش حرارتی 5027 مگاوات است و با توجه به نیاز شبکه سراسری و همچنین برنامه تعمیرات واحدهای تولیدی، کل تولید برق استان در سه ماهه امسال 8869 گیگاوات ساعت بوده است.

کاهش شکاف توسعه‌ای میان شمال و جنوب استان کرمان

نماینده مردم کهنوج، فاریاب، قلعه گنج، منوجان و رودبار در مجلس گفت: استاندار کرمان در دولت یازدهم با ابتکارات مختلف کرمان را تبدیل به کارگاه سازندگی، توسعه و پیشرفت کرده و از شکافی که بین شمال و جنوب استان کرمان روز به روز در حال افزایش بود، جلوگیری شده و امیدواریم با ادامه فعالیت‌ها این شکاف کمتر و شاهد توسعه متوازن استان در نواحی مختلف باشیم.

مهمترین عناوین

کیمیا سامانه