اقتصادی

مفتح در گفت‌وگو با فارس:

بانک مرکزی به تکلیف قانونی خود در مدیریت بازار ارز عمل نمی‌کند/ افزایش افسار گسیخته قیمت ارز نقطه مقابل پیشرفت و عدالت است

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس، گفت: بزرگترین عرضه‌کننده و تقاضاکننده ارز دولت است و دولت و بانک مرکزی باید بازار ارز را مدیریت کند که به این وظیفه قانونی خود عمل نمی‌کنند.

در پاسخ به فارس اعلام شد

طلب ۴۰۰ میلیارد تومانی رجا از دولت/پیش‌بینی رسیدن سرمایه رجا به ۲هزار میلیارد تومان تجدید ارزیابی‌ها

مدیرعامل هلدینگ گردشگری-هتلی سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه در تجدید ارزیابی‌ها سرمایه واقعی رجا بیش از ۲ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شد، گفت: در سال ۹۵ رجا ۱۲۰ میلیارد تومان کاهش زیان عملیاتی نسبت به سال ۹۴ داشت.

اعضای اتاق بازرگانی عنوان کردند

روسیه اجازه بارگیری کشتی‌های ایرانی در رودخانه ولگا را بدهد/ حقوق گمرکی واردات کالای ایرانی به روسیه کاهش یابد

اعضای اتاق بازرگانی امروز در دیدار با رئیس مجلس دومای روسیه خواستار کاهش حقوق گمرکی واردات کالای ایران به روسیه و اجازه بارگیری کشتی‌های ایرانی در رودخانه ولگا شدند.

واکنش نوبخت به التهاب بازار ارز:

قبول داریم وضعیت خوبی نیست و برخلاف میل ماست/ باید سیاست‌های‌مان را تغییر دهیم

سخنگوی دولت گفت: [نرخ ارز در] وضعیت خوبی نیست و برخلاف میل ماست. این عدم تعادل نشان می‌دهد شرایط ما تغییر کرده و ما باید سیاست‌های‌مان را تغییر دهیم.

کرباسیان خبر داد

جلسه با رئیس جمهور درباره نوسانات بازار ارز/ اتفاق خاصی در اقتصاد رخ نداده که بازار با التهاب موجود روبه رو شود

وزیر اقتصاد با غیر منطقی خواندن قیمت کنونی ارز و ضمن اشاره به تشکیل کارگروه مشترک مجلس و دولت درخصوص ساماندهی بازار ارز، از جلسه امشب با رئیس جمهور درباره این موضوع خبر داد.

رئیس سازمان بنادر قطر در پاسخ به فارس عنوان کرد

جزئیات نحوه سرمایه‌گذاری قطر در بنادر ایران/ همکاری مناسب ایران با قطر و تسهیل تجارت دوطرف

رئیس سازمان بنادر قطر درباره سرمایه‌گذاری قطر در بنادر ایران گفت: ابتدا باید زمینه‌ سرمایه‌گذاری مشخص شود که به دلیل مسافت کوتاه بین ایران و قطر بررسی نحوه سرمایه‌گذاری دقیق و کامل‌تر خواهد بود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران در گفت‌وگو با فارس:

قیمت ارز به صورت افسارگسیخته‌ای در حال افزایش است

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان تهران با بیان اینکه قیمت ارز به صورت افسار گسیخته‌ای در حال افزایش است، گفت: متأسفانه بانک مرکزی و سایر ضابطان که با ما همکاری می‌کردند در این مسیر به کار خود ادامه ندادند.

رئیس اتاق اصناف خواستار شد

برگزاری جلسه مشترک اتاق‌های سه‌گانه با رئیس مجلس درباره مشکلات بازار

رئیس اتاق اصناف ایران با بیان اینکه بازار کشور وضعیت مناسبی ندارد، خواستار برگزاری نشست فوری روسای سه اتاق اصناف، بازرگانی و تعاون با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی به منظور طرح مسایل و مشکلات اقتصادی و یافتن راهکارها شد.

مهمترین عناوین

کیمیا سامانه