اقتصادی

به بهانه روز جهانی استاندارد

فرهنگ‌سازی مصرف کالای استاندارد نیاز جامعه است/ نیاز جدی شهرستان‌ها به اداره استاندارد

با توجه به اهمیت و لزوم استاندارد بودن محصولات، نظارت و بازرسی‌های دقیقی مورد نیاز است تا امنیت و سلامتی افراد جامعه در خطر نباشد، از این‌رو وجود سازمان استاندارد در شهرهای با جمعیت بالا و وجود واحدهای صنعتی و صنفی زیاد لازم است.

«سهام عدالت» کلاف اقتصادی سردرگم دولت/ بازی با رویای مردم 12 ساله شد

یکی از طرح‌هایی که شاید بیش از 12 سال است روی دست دولتمردان در دوره‌های مختلف مانده و نمی‌دانند که با آن چه باید کرد، طرح توزیع سهام بین اقشار کم درآمد و فقیر برای بهبود شرایط اقتصادی آنها و همچنین کاهش فاصله طبقاتی است.

در گفت‌وگو با فارس تشریح شد

جزئیات واریز نخستین مرحله سود ۱۵۰ هزار تومانی سهام عدالت

مشاور سازمان خصوصی‌سازی گفت: در مرحله نخست توزیع سود سهام عدالت در پایان شهریورماه امسال، دو دهک اول درآمدی و همچنین مشمولانی که اقساط خود را به طور کامل تسویه کرده‌اند، از سود نقدی برخوردار خواهند شد.

صدای پای جهش ارزی؛ آیا زلزله تورمی در راه است؟

وابستگی بسیار زیاد نرخ تورم به رشد نرخ ارز، حکایت از وابستگی شدید اقتصاد کشور به ارز دلار را دارد. به بیان ساده‌تر یعنی کنترل اقتصاد کشور در دستان آمریکا است. شاید بتوان از «پیمان دوجانبه پولی» به‌عنوان شاهراهی برای خلاصی از دور باطل افزایش نرخ ارز یادکرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی:

هزینه 10 میلیارد تومانی اجرای خط ریلی چابهار ـ مشهد اندازه اعتبار تمام پروژه‌های ملی است

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه هزینه 10 میلیارد تومانی اجرای این خط ریلی به‌ اندازه اعتبار تمام پروژه‌های ملی است، گفت: با احداث و راه‌اندازی این ریل شاهد یک تحول در منطقه شرق و حتی منطقه بین‌المللی برای ایران هستیم، چراکه تاکنون از بندر چابهار متأسفانه در راستای ترانزیت استفاده نکرده‌ایم.

مهمترین عناوین

کیمیا سامانه