اقتصادی

از وام‌های کارتی چه خبر؟

شبکه بانکی طی حدود یکسال گذشته روند تازه‌ای از پرداخت وام‌های خرد را در قالب کارت‌های اعتباری آغاز کرده است؛ تسهیلاتی با ابعادی متفاوت که به نظر می‌رسد در آینده‌ای نه چندان دور روند موجود پرداخت تسهیلات خرد را کنار زده و کارت‌های اعتباری به طور عمده‌ای جایگزین این وام‌ها شود.

اطلاعات مرکز آمار نشان می‌دهد

بیش از ۶۵ میلیون سفر در تابستان ۹۳

بر اساس اطلاهات مرکز آمار ایران، در سال ۱۳۹۳ بیش از ۶۵ میلیون سفر انجام شده است که ۵۷ درصد سفرهای با اقامت شبانه ایرانیان با هدف دیدار دوستان و بستگان و ۲۲ درصد با هدف گردش و تفریخ و ۱۳ درصد با هدف زیارت بوده است.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران:

راهبرد اصلی بانک قرض الحسنه مهر ایران حمایت از کارآفرینی در کشور است

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران با اشاره به خدمات و طرح‌های تسهیلاتی این بانک گفت: بانک قرض الحسنه مهر ایران با تخصیص منابع مالی خود به پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه تلاش عمده‌ای برای جا انداختن این فرهنگ و حل کردن مشکلات بخش‌های مهمی از جامعه دارد که در حالت عادی در سیستم بانکی کشور نمی‌توانند نیاز خود را برآورده کنند.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا:

محصولات ایکس ۲۰۰ جایگزین پراید می‌شود

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با بیان اینکه تا پایان امسال ساینا اتومات و خودرو ۲۱۲ وارد بازار می‌شود، گفت: محصولات گروه ایکس ۲۰۰ (ساینا، اس پی ۱۰۰ و اس پی زیرو) به عنوان جایگزین خودرو پراید در نظر گرفته شده‌اندکه با پراید ۲۰ درصد تفاوت قیمت دارند.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران:

رایزنان اقتصادی در توسعه بازارهای هدف نقش کلیدی دارند

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران معتقد است حضور رایزنانی که با موضوعاتی اقتصادی و تجاری آشنایی دارند در دیگر کشورها بسیار حائز اهمیت است، چراکه می‌تواند به شناسایی بازارهای هدف، بهبود روند صادرات و کسب درآمد ارزی برای کشور تاثیرگذار باشد.

پلاسکوی جدید چگونه است؟

امروز تکلیف نهایی اسکان کسبه پلاسکو در مجموعه تجارت جهانی واقع در میدان فردوسی به عنوان اولین گزینه استقرار واحدهای فروش مشخص خواهد شد. همچنین پیشنهاداتی در مورد ساخت پلاسکوی جدید ارائه شده که براساس آن علاوه بر مساحت فعلی پلاسکو پارکینگ آن را نیز که در مجاورت ساختمان پلاسکو قرار دارد در بر می‌گیرد.

قائم مقام وزیر کار اعلام کرد

قطع یارانه‌ فرد با اطلاع قبلی خواهد بود/ ورود بیش از یک میلیون نفر به بازار کار

در هفته‌ای که گذشت حادثه ساختمان پلاسکو و کارگران آسیب دیده آن در صدر اخبار قرار داشت و پس از آن موضوع عدم حذف یارانه افراد تا پایان سال، پرداخت بیمه بیکاری به کارگران حادثه دیده پلاسکو و ورود بیش از یک میلیون نفر به بازار کار در شش ماهه نخست سال مهمترین رویدادهای هفته بود.

واعظی عنوان کرد

امسال ۲۴۸ بانک با ایران روابط ارزی برقرار کردند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: امسال و به دنبال توافق برجام، تعداد بانک‌های خارجی که با ایران اسلامی روابط ارزی برقرار کردند ۲۴۸ بانک است و در این مدت حدود ۶۵۰ روابط کارگزاری بین بانک‌های ایران انجام شده است.

مهمترین عناوین

کیمیا سامانه