اقتصادی

رئیس کمیته امداد استان تهران خبر داد

20 هزار مددجوی کمیته امداد آماده ورود به بازار کار/ ۵۴ میلیارد کمک معوقه بانکی داریم

رئیس کمیته امداد استان تهران گفت: پیش‌بینی می‌شود که 20 هزار نفر از مددجویان آماده ورود به بازار کار باشند که در سال آینده در یک کار جهادی و عملیاتی وارد بازار کار خواهند شد تا از مصرف‌کننده به تولیدکننده تغییر پیدا کنند.

خبرگزاری روسی اعلام کرد

ونزوئلا ارزمجازی به ارزش ۵.۹ میلیارد دلارمنتشر می‌کند/احتمال انتشار ارز مجازی ملی در انگلیس

دولت ونزوئلا که پیش‌تر از برنامه خود برای انتشار ارز مجازی پترو خبر داده بود جزئیات بیشتری را از این طرح منتشر کرد و گفت که ذخایر نفت، طلا و الماس پشتوانه این ارز مجازی است.

یادداشت اقتصادی/

قرارداد فروش گاز به نروژی‌ها و ورود به بازار ال ان جی آخرین اولویت مصارف گازی کشور

در حالی وزارت نفت اقدام به انعقاد قراداد فروش گاز به یک شرکت نروژی به بهانه ی ورود به بازار ال ان جی کرده است که به عقیده اکثر کارشناسان، گاز طبیعی مصارف با ارزش افزوده بالاتر داشته و صادرات گاز به روش ال ان جی آخرین اولویت مصرف گاز کشور است.

اما و اگرهای قیمت خرید سربازی در سال ۹۷/ افزایش 2 تا 3 برابری یا همان قیمت ۹۶

نرخ خرید جریمه غیبت سربازی در سال ۹۷ بازارداغی یافته؛ از طرفی هیأت دولت در ردیف بودجه‌ای خود آن را قرار داده و از همه مهمتر اینکه در کمیسیون برنامه و بودجه مبلغ آن را 2 تا 3 برابر افزایش داده و از طرفی دیگر در کمیسیون تلفیق بودجه نرخ آن همانند نرخ سال 96 تعیین شده است.

یک کارشناس عمران و مسکن در گفت‌و‌گو با فارس تحلیل کرد

کاهش قیمت مسکن در سه ماه پایانی سال/ افزایش قیمت برخی محلات را نمی توان به کل کشور تعمیم داد

یک کارشناس عمران و مسکن با بیان اینکه بررسی وضعیت اقتصادی سازندگان نشان می دهد بسیاری از آنها به دلیل ترس از پرداخت مالیات بر خانه‌های خالی قصد عرضه واحدهای آماده خود را دارند، گفت: در سه ماهه پایانی سال قیمت ها کاهش خواهد یافت.

وزیر اقتصاد اعلام کرد

پیش‌بینی رشد ۷ درصدی برای امسال/ تامین ۹۰ درصد منابع مالی توسط بانک‌ها

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به ثابت بودن صادرات نفت در سال‌جاری، پیش بینی تحقق رشد میانگین هفت درصدی اقتصاد کشور در سال جاری را، به لحاظ عدم تاثیر پذیری آن از افزایش صادرات نفت، ارزشمند و مهم توصیف کرد.

فارس گزارش می‌دهد

ابهامات مهم آیین‌نامه اجرایی تبصره هدفمندی قوانین بودجه 93 تا 96/ سرنوشت عجیب درآمد فروش حامل‌های انرژی در دولت روحانی+جدول

دولت روحانی در حالی به دنبال همراه کردن مجلس برای حذف 34 میلیون نفر از دریافت یارانه و افزایش 50 درصدی قیمت بنزین است که همچنان سؤالات و ابهامات زیادی درباره سرنوشت بخش زیادی از درآمدهای فروش حامل‌های انرژی در این دولت مطرح است.

مشاور تامین منابع مالی وزارت راه و شهرسازی در پاسخ به فارس اعلام کرد

افزایش سرمایه بانک مسکن از امکانات و املاک وزارت راه/ دولت حباب دلار را خالی کند تا ابزار پس انداز نباشد

مشاور تامین منابع مالی وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه دولت باید حباب منفی دلار را خالی کند تا ارز وسیله ای برای پس‌انداز تبدیل نشود، گفت: میزان حبس سرمایه در بخش مسکن کاهش نیافته و به تدریج باید واحدهای خالی به واحدهای اداری به فروش برسد.

از ابتدای امسال تا پایان پاییز

۶۷ درصد درآمد شرکت‌های بورسی در مجامع تقسیم شد/ ۲۴.۸ هزار میلیارد تومان سود سهامداران در سال جاری

داده‌های تجمیعی سود تقسیم شده و درآمد واقعی ۲۵۶ شرکت و ۳۸ صنعت بورسی از ابتدای امسال تا پایان پاییز نشان می‌دهد، میانگین ۶۷ درصد از درآمد واقعی هر سهم به عنوان سود نقدی میان سهامداران در مجامع شرکت‌ها تقسیم شده است.

مهمترین عناوین

کیمیا سامانه