اقتصادی

نایب‌رئیس کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان:

شرکت‌هایی از بانک سرمایه وام بدون ضمانت گرفته بودند/ بخشی از پاسخ نمایندگان بانک سرمایه قانع‌کننده نبود

نایب‌رئیس کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان با بیان اینکه شرکت‌هایی از بانک سرمایه وام بدون ضمانت گرفته بودند، گفت: این تخلف بانک سرمایه در صندوق ذخیره فرهنگیان بود و بخشی از پاسخ نمایندگان بانک سرمایه قانع‌کننده نبود.

وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد

ریاست وزیر صنعت بر کارگروه تنظیم بازار با قانون انتزاع منافات ندارد/ کارگروه تنظیم بازار نقش هماهنگ کننده دارد نه اجرا

مرکز روابط عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه کارگروه تنظیم بازار مسئولیت هماهنگی دارد نه اجرا، اعلام کرد: ریاست شریعتمداری بر کارگروه تنظیم بازار خلاف قانون انتزاع یا در جهت لغو آن نیست و اختیارات وزارت جهاد کشاورزی در قانون انتزاع به قوت خود باقی است.

طلب ۳ هزار میلیارد تومانی گندم‌کاران از دولت/ قیمت نهاده‌های کشاورزی ۱۰ درصد افزایش یافت

رئیس بنیاد ملی گندم‌کاران گفت: با آنکه امسال قیمت نهاده‌هایی همچون گندم مورد نیاز برای کشت ۱۰ درصد افزایش داشته، اما هنوز معلوم نیست که قرار است چه تصمیمی برای افزایش نرخ خرید تضمینی گندم گرفته شود.

شهردار نکا خبر داد

درخواست مهلت یک ماهه بانک ملت برای تسویه بدهی به شهرداری نکا/ مسدود کردن بانک قانونی بوده است

شهردار نکا با اعلام نتیجه‌دار بودن انسداد مسیر ورودی به شعبه مرکزی بانک ملت این شهر از ارائه درخواست کتبی مهلت یک ماهه این بانک به منظور تسویه بدهی خبر داد.

مهلت دهی وزارت صنعت به مونتاژ خودروهای چینی/ چشم‌بادامی‌ها مستثنی از مصوبه داخلی‌سازی ۴۰ درصدی

در حالی که طبق مصوبه وزارت صنعت، تولید خودروهای خارجی در کشور باید حداقل با داخلی سازی ۴۰ درصدی صورت گیرد، وزارت صنعت در جدیدترین تصمیم‌گیری خود از مهلت دهی بابت عبور داخلی سازی خودروهای چینی از مرز ۲۰ درصد خبر می‌دهد.

یادداشت/ امیر استکی

از معضل بیکاری به بحران بیکاری

دانشگاه اکنون ترمزی برای بیکاران بالقوه است و حداقل می‌تواند 4 سال آنها را از ارتش بیکاران دور نگه دارد و آنچه در برابر گذران 4 سال از زندگی نصیب فرد می‌کند در اکثر موارد متاعی است که به کار هیچ‌کس در کشور نخواهد آمد.

امیر گرامی اصل، غلامحسین گل ارضی، علیرضا بحیرایی

سودآوری بازار سهام در اقتصاد ایران

در این پژوهش با استفاده از سه روش خرید و نگهداری، میانگین متحرک و مومنتوم به بررسی سودآوری بازار بورس اوراق‌بهادار تهران به عنوان رکن اصلی بازار سرمایه در اقتصاد ایران می پردازیم.

محمود احمدی

نقدی بر ادعای افزایش رشد اقتصادی

رشد اقتصادی یا همان تولید ناخالص داخلی (GDP) ارزش بازاری تمام کالاها و خدمات نهایی تولیدشده در داخل یک کشور در یک دوره زمانی خاص است. برای محاسبه رشد اقتصادی سالانه، سطح تولید ناخالص داخلی نسبت به سطح تولید ناخالص داخلی سال قبل سنجیده می‌شود.

مهمترین عناوین

کیمیا سامانه