اقتصادی

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران:

رایزنان اقتصادی در توسعه بازارهای هدف نقش کلیدی دارند

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران معتقد است حضور رایزنانی که با موضوعاتی اقتصادی و تجاری آشنایی دارند در دیگر کشورها بسیار حائز اهمیت است، چراکه می‌تواند به شناسایی بازارهای هدف، بهبود روند صادرات و کسب درآمد ارزی برای کشور تاثیرگذار باشد.

پلاسکوی جدید چگونه است؟

امروز تکلیف نهایی اسکان کسبه پلاسکو در مجموعه تجارت جهانی واقع در میدان فردوسی به عنوان اولین گزینه استقرار واحدهای فروش مشخص خواهد شد. همچنین پیشنهاداتی در مورد ساخت پلاسکوی جدید ارائه شده که براساس آن علاوه بر مساحت فعلی پلاسکو پارکینگ آن را نیز که در مجاورت ساختمان پلاسکو قرار دارد در بر می‌گیرد.

قائم مقام وزیر کار اعلام کرد

قطع یارانه‌ فرد با اطلاع قبلی خواهد بود/ ورود بیش از یک میلیون نفر به بازار کار

در هفته‌ای که گذشت حادثه ساختمان پلاسکو و کارگران آسیب دیده آن در صدر اخبار قرار داشت و پس از آن موضوع عدم حذف یارانه افراد تا پایان سال، پرداخت بیمه بیکاری به کارگران حادثه دیده پلاسکو و ورود بیش از یک میلیون نفر به بازار کار در شش ماهه نخست سال مهمترین رویدادهای هفته بود.

واعظی عنوان کرد

امسال ۲۴۸ بانک با ایران روابط ارزی برقرار کردند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: امسال و به دنبال توافق برجام، تعداد بانک‌های خارجی که با ایران اسلامی روابط ارزی برقرار کردند ۲۴۸ بانک است و در این مدت حدود ۶۵۰ روابط کارگزاری بین بانک‌های ایران انجام شده است.

بسته اخبار اقتصادی ایسنا در روز چهارشنبه

"طرح حمایت از صنایع کوچک و متوسط تا امروز موفق بوده‌ است"، "اظهارات متناقض و سردرگمی پلاسکونشینان"،"بیش از یک میلیون نفر به جمعیت صاحب آب آشامیدنی اضافه می‌شوند"، "نرخ سکه کاهشی شد"،"ادامه گران‌فروشی گوشت قرمز در بازار" و "مجوز صدا و سیما به اپراتور دوم تلفن همراه" سرفصل مهم‌ترین اخبار اداره اقتصادی ایسنا در روز چهارشنبه (ششم بهمن ماه) است.

مدیرعامل هلدینگ سرمایه‌گذاری بانک توسعه صادرات:

جای شرکت‌های خدمات صادرات خالی است

مدیرعامل هلدینگ سرمایه‌گذاری بانک توسعه صادرات اقدامات شرکت‌های خدمات صادرات و همچنین شرکت‌های مدیریت خدمات صادرات را پر کردن خلأهای صادراتی عنوان کرد و گفت: این شرکت‌ها بین تولیدکنندگان محصولات برخوردار از مزیت‌های صادراتی و بازارهای بین‌المللی ارتباط برقرار می‌کنند.

مهمترین عناوین

کیمیا سامانه