اقتصادی

/گزارش تفریغ بودجه۹۴ /

باز هم یارانه نقدی حق بقیه را خورد

دیوان محاسبات گزارش تفریغ بودجه ۱۳۹۴ را منتشر کرد. این گزاش بازهم از تکرار انحراف هدفمندی یارانه‌ها، عدم تحقق درآمدها، کسری ناشی از هزینه‌های بالای پرداخت های نقدی،حذف محدود پردرآمدها و بی نصیب ماندن سایر بخش‌ها با خرج منابع در یارانه های نقدی حکایت داشت.

حقوق آتش‌نشانان و زیرآوارماندگان پلاسکو را چه کسی می‌پردازد؟

هیات وزیران در جلسه روز شنبه خود، وزارت کار را مکلف کرد با همکاری اتاق اصناف ایران و هیات مدیره پلاسکو کارگران و کارفرمایان فاقد بیمه‌ای که در پلاسکو کار می‌کردند را شناسایی و مقرری بیمه بیکاری آنها را به مدت چهار ماه برقرار کند.

یک کارشناس صنعت هوانوردی در گفت‌وگو با ایسنا تشریح کرد

تکلیف مسافران ایرانی آمریکا چه می‌شود؟

پس از حکمی که رئیس‌جمهور جدید آمریکا آن را امضا کرد، سفر تمام اتباع ایرانی به خاک ایالات متحده برای مدتی مشخص ممنوع شد. موضوعی که قبل از هر چیز مسافران پروازهایی را تحت تاثیر قرار داده که برای ورود آمریکا بلیت ایرلاین‌های بین‌المللی را تهیه کرده بودند.

از وام‌های کارتی چه خبر؟

شبکه بانکی طی حدود یکسال گذشته روند تازه‌ای از پرداخت وام‌های خرد را در قالب کارت‌های اعتباری آغاز کرده است؛ تسهیلاتی با ابعادی متفاوت که به نظر می‌رسد در آینده‌ای نه چندان دور روند موجود پرداخت تسهیلات خرد را کنار زده و کارت‌های اعتباری به طور عمده‌ای جایگزین این وام‌ها شود.

اطلاعات مرکز آمار نشان می‌دهد

بیش از ۶۵ میلیون سفر در تابستان ۹۳

بر اساس اطلاهات مرکز آمار ایران، در سال ۱۳۹۳ بیش از ۶۵ میلیون سفر انجام شده است که ۵۷ درصد سفرهای با اقامت شبانه ایرانیان با هدف دیدار دوستان و بستگان و ۲۲ درصد با هدف گردش و تفریخ و ۱۳ درصد با هدف زیارت بوده است.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران:

راهبرد اصلی بانک قرض الحسنه مهر ایران حمایت از کارآفرینی در کشور است

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران با اشاره به خدمات و طرح‌های تسهیلاتی این بانک گفت: بانک قرض الحسنه مهر ایران با تخصیص منابع مالی خود به پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه تلاش عمده‌ای برای جا انداختن این فرهنگ و حل کردن مشکلات بخش‌های مهمی از جامعه دارد که در حالت عادی در سیستم بانکی کشور نمی‌توانند نیاز خود را برآورده کنند.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا:

محصولات ایکس ۲۰۰ جایگزین پراید می‌شود

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با بیان اینکه تا پایان امسال ساینا اتومات و خودرو ۲۱۲ وارد بازار می‌شود، گفت: محصولات گروه ایکس ۲۰۰ (ساینا، اس پی ۱۰۰ و اس پی زیرو) به عنوان جایگزین خودرو پراید در نظر گرفته شده‌اندکه با پراید ۲۰ درصد تفاوت قیمت دارند.

مهمترین عناوین

کیمیا سامانه