اقتصادی

/اقتصاد ایران در سالی که گذشت/

رشد ۷۳ درصدی ارزش کل معاملات بورس کالای ایران

طی فعالیت یک سال گذشته بورس کالای ایران، افزون بر ۳۳ میلیون تن انواع کالا به ارزش بیش از ۸۱۷ هزار میلیارد ریال در بازارهای مختلف این بورس در قالب معاملات فیزیکی به صورت نقدی، سلف و نسیه و در بازار مالی در قالب قراردادهای مشتقه، اوراق سلف استاندارد و گواهی سپرده کالایی داد و ستد شد که در مقایسه بامدت مشابه سال گذشته از نظر حجم با رشد ۲۶ و از نظر ارزش با رشد ۷۳درصدی مواجه شد.

استاندار گیلان:

رونق اقتصادی وجهه همت ماست

استاندار گیلان توجه جدی به رونق اقتصادی را وجهه همت همه مدیران و مسئولان در استان عنوان کرد و گفت: سال گذشته با استفاده از گشایش های برجام، بیش از 180 میلیون دلار در استان سرمایه گذاری شد در حالی که این رقم در سال های منتهی به برجام تقریبا صفر بود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم خبر داد:

بازگشت 22 هزار میلیارد ریال از اموال درگیر در محاکم قضایی منطقه آزاد قشم

‌مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: 22 هزار میلیارد ریال از اموال سازمان منطقه آزاد قشم که در دولت گذشته به طرق مختلف و غیرقانونی به اشخاص واگذار شده بود، به اموال این سازمان پیوست.

گزارش ١٠٠ روز ١٠٠ اقدام وزارت اقتصاد/۵۷

ایجاد داشبورد اطلاعات اقتصادی و مالی

جوزف استیگلیتز اقتصاددان برجسته آمریکایی اعتقاد دارد که «شفافیت» نام دیگر اطلاعات است. در واقع حرکت در مسیر توسعه و برنامه ریزی در هر اقتصادی بدون وجود اطلاعات شفاف، صحیح و جامع و ارائه تحلیلی علمی و کارشناسی از این اطلاعات امری محال و غیر ممکن است. عدم شفافیت اقتصادی سبب می‌شود تا امکان برنامه ریزی صحیح و جامع اقتصادی و شفاف بودن سیاست‌های اقتصادی برقرار نباشد.

مهمترین عناوین

کیمیا سامانه