اقتصادی

نماینده کارگران در شورای تعیین مزد ۹۷ خبر داد

کارگران و کارفرمایان آماده یک «توافق خوب» برای افزایش مزد و جبران معیشت

رئیس کارگروه تعیین مزد شوراهای اسلامی کار کشور با اشاره به جزئیات نشست طولانی کارگروه تعیین مزد سال 97 بیش از 13 میلیون کارگر ایرانی، گفت: زمینه‌ لازم برای ایجاد پیمان دسته‌جمعی با هدف افزایش مزد سال 97 ایجاد شد.

یادداشت اقتصادی/

فاصله ۲۶۰ میلیون دلاری تا خودکفایی ایران در تولید بنزین

پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس با هدف خودکفایی در تولید بنزین، ۱۱ سال در انتظار افتتاح نشسته است. درحالی‌که تنها به ۲۶۰ میلیون یورو دیگر برای تکمیل فازهایش نیاز دارد و با دستور رئیس جمهور صندوق توسعه ملی عهده‌دار تامین این مبلغ است.

فیلم/ مسئولان از کجا آورده‌اند؟/ آیا این پرسش مردم، پاسخی خواهد داشت؟

«مسئولان از کجا آورده‌اند؟» پرسشی است که این روزها بیش از پیش، مردم با خود مرور می‌کنند و منتظرند نمایندگان‌شان در مجلس با تصویب طرح «اعاده اموال نامشروع مسئولان» زمینه را برای پاسخ‌دهی به این سؤال فراهم کنند.

مدیرعامل یک شرکت پخش دارو در گفت وگو با فارس مطرح کرد

بدهی ۴۰۰۰ میلیارد تومانی بیمه‌ها به صنعت پخش/ صنعت دارو همچنان با بحران نقدینگی مواجه است

مدیرعامل یک شرکت پخش دارو گفت: در حال حاضر این طرح باعث شد تا مبلغی حدود 4 هزار میلیارد تومان مطالبات عقب‌افتاده در صنعت پخش داشته باشیم که این موضوع مشکلات فراوانی را برای این صنعت ایجاد کرده است و با توجه به کمبود نقدینگی، بانک‌ها نیز نمی‌توانند کمکی به این صنعت کنند.

زمزمه خصوصی‌سازی خودروسازی‌ها با چاشنی انحصارطلبی ابرقطعه‌سازان

خصوصی‌سازی شرکت‌های خودروساز در حالی این روزها به موضوعی برای اظهارنظر مدیران این صنعت تبدیل شده که واگذاری سهام خودروسازان به برخی شرکت‌های قطعه‌ساز عاملی برای تشدید انحصار در این صنعت خواهد بود و همین مسئله، نظارت بر روند خصوصی‌سازی خودروسازان را ضروری می‌سازد.

در گفت‌وگو با فارس مطرح شد

درآمد زیر 2.5 میلیون در ماه یعنی زیر خطر فقر/ یارانه‌ها در سال 97 پابرجاست

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان با بیان اینکه حقوق یک میلیون و 600 هزار تومان در کلان‌شهرها به خصوص تهران به نحوی نیست که بشود با آن زندگی کرد، گفت: درآمد زیر 2.5 میلیون تومان در ماه، زیر خط فقر است.

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی کشور:

قیمت مرغ باید افزایش یابد/ نگاه تولیدکننده به بازار شب عید است

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی کشور با تأکید بر اینکه قیمت مرغ باید افزایش یابد تا تولیدکننده بیش از این از جیب پرداخت نکند،گفت: تولیدکنندگان مرغ گوشتی از قیمت تحمیلی غیرکارشناسی رنج می‌برند و محصولات خود را زیر هزینه تمام شده عرضه می‌کنند.

مهمترین عناوین

کیمیا سامانه