اقتصادی

صادرات گاز ایران به عمان در بلاتکلیفی/ تفاهم نامه‌‌ها امضا شد؛ خبری از اجرا نیست

درحالی تفاهم نامه صادرات گاز ایران و عمان در سال 92 امضا شده است که بعد از گذشت 4 سال هنوز مشخص نیست که آینده این طرح به کجا خواهد رسید، درصورتی که قرار است تا دو سال آینده گاز به عمان برسد.

کامران محمودپور، محمدنبی شهیکی تاش، محمدحسن فطرس

ارزیابی ساختار بازار متشکل پولی ایران براساس رویکرد تابع چند محصولی و الگوی اثرات چندسطحی

هدف اصلی پژوهش یعنی بررسی تأثیر صرفه‌های ناشی از تنوع اقتصادی بر ساختار بازار متشکل پولی کشور، شامل 18 بانک فعال در بازه‌ی زمانی 93-1387 مورد بررسی قرارگرفته است.

گزارش فارس از موتورسواران متخلف

از بی قانونی به بهانه کسب روزی تا تخلفاتی که ثبت نمی‌شود

موتورسواران بی‌قانون به هیچ چیز و هیچ کس رحم نمی‌کنند؛ ویراژ، تک‌چرخ، انجام حرکات نمایشی، دستکاری اگزوز، نداشتن کلاه ایمنی، رانندگی بدون گواهینامه و حمل بار نامتعارف فقط و فقط گوشه‌ای از اقدامات آنهاست.

یادداشت اقتصادی

قانون کار، مزاحم تولید

قانون کار به عنوان قانون تنظیم روابط بین کارگر و کارفرما اشکالات فراوانی دارد که در این یادداشت، اجمالاً به بخشی از آن اشاره خواهد شد. بدون اصلاح این ایرادات، قانون کار چیزی نیست جز یک دست‌انداز برای کارفرما، مزاحمی برای کارگر و مانعی برای تولید.

فارس خبر می دهد

افزایش ۳ باره قیمت محصولات کیا در ۲ ماه/ دستگاه‌های ناظر بازار در خواب زمستانی

هرج و مرج در قیمت‌گذاری خودروهای وارداتی در شرایطی افزایش یافته که هیچ دستگاه مسئولی بر بازار نظارت ندارد و ظاهراً سازمان حمایت نیز در خواب زمستانی به سر می‌برد. در این وضعیت طی ماه‌های اخیر شاهد افزایش چندباره قیمت خودروهای خارجی هستیم.

آذری جهرمی در حاشیه جلسه هیأت دولت:

شکایت دستگاه‌های دولت از کسب‌وکارهای نوپا قبل از طرح در مجامع قضایی در دولت بررسی می‌شود

وزیر ارتباطات گفت: هر شکایتی که بدنه دولت از کسب و کارهای نوپا دارد،قبل از طرح در قوه قضاییه، در کمیته‌ای به مسئولیت معاونت حقوقی رئیس جمهور و عضویت نمایندگان وزارت‌خانه‌های کار، ارتباطات و معاونت علمی رئیس‌جمهور بررسی می‌شود.

معاون اجرایی سازمان بورس در گفت‌وگو با فارس خبر داد

راه‌اندازی سامانه به روز رسانی حساب معامله گران بورس از بهمن/ بازگشایی تحت احتیاط نمادهای بانکی

یک مقام مسئول از راه‌اندازی سامانه مدیریت ریسک معامله‌گران از بهمن ماه امسال خبر داد و گفت: بر اساس دستورالعمل جدید اصلاح شده در نهایت نماد اغلب بانک‌ها با شرایط تحت احتیاط بازگشایی خواهد شد.

رئیس اتحادیه پیراهن‌دوزان و پیراهن فروشان در گفت‌وگو با فارس مطرح کرد

طرح مبارزه با رکود در بازار/ فروشگاه‌های عرضه کالای ایرانی معرفی می‌شوند

رئیس اتحادیه پیراهن‌دوزان و پیراهن فروشان با بیان اینکه رکود در بازار همه‌گیر شده است، گفت: با دستور وزیر صنعت مقرر شده تا در شب عید فروشگاه‌های مخصوص عرضه کالاهای ایرانی در همه صنوف به مردم معرفی شوند.

مهمترین عناوین

کیمیا سامانه