اقتصادی

داوود حسین پور ، حمیدرضا محمدی سیاهبومی

سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی برای برون‌رفت از بحران

سیاست‌های اقتصاد مقاومتی برای توسعه اقتصادی کشور از راهکارهایی مانند خنثی‌سازی و دور زدن تحریم‌ها، عدم وابستگی به نفت و... استفاده می‌کند که در کنار آن، کوچک سازی و توانمندسازی دولت نیز از سایر راهکارهای آن می‌باشد.

ساماندهی خدمات ساختمانی از ضروریات اشتغال‌زایی در بخش مسکن است

یک کارآفرین حوزه خدمات شهری با تأکید بر اینکه ساماندهی خدمات ساختمان جزء ضرورت‌های بخش مسکن است و باید به آن توجه ویژه‌ شود، گفت:‌ این بخش پتانسیل‌های بسیار زیادی در حوزه کسب و کار و به خصوص اشتغالزایی در بخش مسکن دارد.

معاون سازمان بورس در گفت‌وگو با فارس عنوان کرد

لابی‌گری بر سر صورت‌های مالی بانک‌ها نداشتیم/ تکلیف بانک مرکزی در مجامع امسال

معاون سازمان بورس گفت: اقدام‌های نظارتی بانک مرکزی و سازمان بورس به عنوان دو نهاد ناظر هیچ کدام مغایر یکدیگر نیست و برخلاف ادعای برخی رسانه‌ها هیچ موازی کاری یا تضادی در این بین وجود ندارد.

یادداشت/ وحید حاجی‌پور

آیا وزارت نفت به اشتباه بنزینی خود اقرار می‌کند؟

کمی ساده‌تر بگوییم، دولت یازدهم با حذف مکانیسم‌های مدیریت مصرف و تقاضای بنزین، موجب افزایش مصرف شد و حالا که متوجه این اشتباه خود شده است، دو برنامه افزایش بهای بنزین و سهمیه‌بندی را در ذهن می‌پروراند.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی خبر داد

«سهمیه​‌بندی» یا «افزایش قیمت» بنزین در صورت ادامه روند نگران‌کننده مصرف

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با اشاره به افزایش نگران کننده مصرف بنزین در کشور گفت: چنانچه نتوانیم این روند صعودی مصرف را کنترل کنیم، دولت و مجلس باید مصوباتی در خصوص تغییر قیمت یا سهمیه بندی داشته باشند.

مدیرعامل اتحادیه سازمان‌های حمل‌ونقل همگانی کشور در گفت‌وگو با فارس:

اجرای طرح جدید معاینه فنی از مرداد ماه/ ممنوعیت تردد خودروهای فرسوده در طرح «کاهش»

مدیرعامل اتحادیه سازمان‌های حمل‌ونقل همگانی کشور گفت: از مردادماه طرح جدید معاینه فنی خودروها در سراسر کشور اجرایی می‌شود و بر همین اساس استانداردهای آلایندگی سامانه سیمفا تغییر می‌کند.

داود دعاگویان ,لطفعلی بختیاری

ابعاد فرهنگ و مدیریت جهادی در تحقق اقتصاد مقاومتی در نیروی انتظامی

نتایج پژوهش تأیید می‌کند که فعالیت‌های اقتصادی مبتنی بر اقتصاد مقاومتی نیروی انتظامی باید دارای اقتصاد ترمیمی دارای مبانی «مقاوم‌سازی»، «آسیب‌زدایی»، «خلل‌گیری» و «ترمیم» باشد.

مهمترین عناوین

کیمیا سامانه