اقتصادی

در کمیسیون عمران تعیین شد

گزارش بانک مسکن درباره اعطای وام 160 میلیونی با سود 8 درصد به زوج‌های تهرانی

سخنگوی کمسیون عمران مجلس گفت: در جلسه امروز مقرر شد در تهران به زوجین 160 میلیون تومان و در شهرستان به زوجین 140 میلیون تومان وام با سود 8 درصد در بافت فرسوده و 9.5 درصد در مناطق خارج از بافت فرسوده تعلق گیرد.

فاکس نیوز ویکلی:

سهم هر ایرانی از درآمد نفتی چقدر است؟

فاکس نیوز ویکلی نوشت بر اساس آخرین سرشماری به ازای هر خانوار 3.55 نفر در ایران وجود دارد، بنابراین اگر تمام ثروت ناخالص نفت، گاز و مواد معدنی کنونی این کشور را در میان جمعیت آن تقسیم کنیم، سالانه به ازای هر نفر 588 دلار یا به ازای هر خانواده 2.088 دلار می‌شود.

سفیرنروژ در دیدار با فعالان اقتصادی مازندران مطرح کرد

شیلات، نفت، کشتیرانی و انرژی‌های جایگزین مهم‌ترین زمینه‌های همکاری ایران و نروژ

سفیرنروژ گفت: ما به نحوی‌که برای دو طرف درآمدزا باشد به دنبال بهبود روابط تجاری در چهار زمینه شیلات، نفت، کشتیرانی و انرژی‌های جایگزین هستیم.

امیرآبادی در جمع اعضای شورای شهر قم مطرح کرد

حاشیه‌سازی‌ها برای پیشنهاد جلوگیری از افزایش حقوق‌ها و پاداش‌های نجومی/ تصمیم‌ کمیسیون تلفیق برای جلوگیری از افزایش تعرفه‌ها در سال 97

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: عدم افزایش تعرفه‌ها تصمیمی بود که در کمیسیون تلفیق داشتیم و تأکید کردیم که سال 97 هیچ‌گونه تعرفه‌ای اضافه نشود و این تصمیم برای مجموعه‌های دولتی و غیردولتی است.

از سوی فعالان بخش معدن مطرح شد

نبود هماهنگی بین دولتی‌ها برای توسعه بخش معدن/اعمال فشار جهت تولید غیراقتصادی برخی محصولات

دبیر خانه معدن با بیان اینکه هماهنگی لازم برای اجرای طرح‌های توسعه‌ای در تیم اقتصادی دولت وجود ندارد، گفت: مجریان، خلاف آنچه برای رشد بخش معدن در طرح‌های مختلف نوشته شده را اجرا می‌کنند.

رئیس بنیاد ملی گندمکاران در گفت‌وگو با فارس:

زیرساخت‌های قیمت تضمینی آماده نباشد، بازار دست دلالان می‌افتد/ اعلام نشدن نرخ خرید تضمینی گندم صدای ۱۵۳ نماینده مجلس را درآورد

رئیس بنیاد ملی گندمکاران گفت: پس از پیگیری‌های فراوان ۱۵۳ نماینده مجلس به رئیس‌جمهور نامه نوشتند تا قانون خرید تضمینی محصولات کشاورزی را به درستی و در اسرع وقت انجام دهد که یکی از آنها اعلام نرخ خرید تضمینی گندم است.

رئیس سازمان توسعه تجارت:

سود کلان ۹ نفر از محدودیت ثبت سفارش واردات خودرو شایعه است/تجارت ۲ میلیارد دلاری خودرو در کشور

رئیس سازمان توسعه تجارت با بیان اینکه سود کلان ۹ نفر از محدودیت ثبت سفارش واردات خودرو شایعه بود، گفت: شایعه‌سازانی که با این شایعات جامعه را نسبت به کل سیاست‌های کشور زیر سوال می‌برند، باید پاسخگوی دستگاه قضا باشند.

فارس گزارش می‌دهد

اولویت دادن به برخی صنایع پیشران نقطه مثبت مصوبه کمیسیون تلفیق/ بودجه اختصاص یافته به اولویت‌ها باید در متن مصوبه ذکر شود

در اولویت قرار گرفتن برخی از صنایع پیشران در بند «الف» تبصره 18 لایحه بودجه، اقدام مثبت کمیسیون تلفیق مجلس بوده اما در صورتی که حداقل بودجه اختصاص یافته به این اولویت ها ذکر نشود، عملا مجلس چک سفید به دولت داده است.

نایب رئیس انجمن انبوه‌سازان به فارس خبر داد

انگیزه سازندگان برای ورود به بازار مسکن افزایش یافته است/ رشد50 درصدی صدور پروانه 15 درصدی معاملات

نایب رئیس انجمن انبوه‌سازان با تأکید بر اینکه رشد 15 درصدی معاملات مسکن و 50 درصدی صدور پروانه‌های ساختمانی نشان‌‌دهنده افزایش انگیزه سازنده‌ها برای ورود به بخش مسکن است، گفت: نوسانات نرخ دلار بر رشد قیمت برخی نهاده‌های مسکن تأثیر می‌گذارد.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی:

پیشنهاد ردیف بودجه مستقلی از صندوق ذخیره ارزی برای مقابله با ریزگردها داده نشده بود

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با اعلام این خبر که پیشنهاد ردیف بودجه خاص و مستقلی از صندوق ذخیره ارزی برای مقابله با ریزگردها از سوی دولت داده نشده است، گفت: دریافت بودجه از این صندوق نیازمند مراحلی است.

مهمترین عناوین

کیمیا سامانه