اقتصادی

الزامات اجرای پروتکل "ریشه‌کنی تجارت محصولات دخانی" تشریح شد

راه نیمه‌ تمام رصد محصولات دخانی در ایران

یکی از بندهای سند ملی پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های غیرواگیر که ایران در سال ۹۳ برای انجام آن متعهد شده است، کاهش محسوس مصرف دخانیات در کشور است. وزارت بهداشت نیز که به همراه سایر وزارتخانه‌ها مسئولیت اجرای این سند را بر عهده دارد، قاچاق سیگار را یکی از عوامل موثر بر موفق نبودن کشور در این موضوع می‌داند. به همین دلیل ایران مدتی است تلاش می‌کند برنامه‌هایی برای کاهش واردات سیگار قاچاق تدوین کند یا در اقدامات بین‌المللی مشارکت داشته باشد.

حجتی در گفت‌وگو با ایسنا:

کانون وکلا نقشی در تعیین ظرفیت پذیرش دانشجوی حقوق در دانشگاه‌ها ندارد

یک وکیل دادگستری گفت: اگر نظام آموزش عالی در زمانی که کمیت پذیرش دانشجوی حقوق را بدون هیچ ضابطه‌ای افزایش می‌داد از کانون‌های وکلا نظرخواهی می‌کرد و یا کمیسیونی وجود داشت که کانون وکلای دادگستری نیز در جذب تعداد سالانه دانشجوی حقوق نظر می‌داد، امروز امکان طرح این ادعا وجود داشت که چرا تناسبی میان تعداد دانش آموختگان حقوق و میزان پذیرش آنها در کانون‌های وکلا وجود ندارد.

دبیر انجمن علمی اقتصاد شهری ایران:

مالیات 10 درصدی بر ساختمان‌های نوساز اوضاع رکود را بدتر می‌کند

یک کارشناس اقتصادی گفت: در شرایطی که بازار مسکن همچنان در شرایط رکودی است، تحمیل مالیات 10 درصدی بر ساختمان‌های نوساز می‌تواند بیش از گذشته اوضاع را وخیم کند.

وزیر نیرو مطرح کرد:

بررسی مشکلات آب و برق سیستان و بلوچستان پس از نشست تخصصی در هیات دولت

‌وزیر نیرو در جلسه جمع بندی مشکلات آب و برق سیستان و بلوچستان در کنارک گفت: قبل از برگزاری جلسه هیات دولت یک نشست تخصصی با حضور استاندار و مدیران کل حوزه آب وبرق سیستان وبلوچستان برگزار خواهم کرد تا نتیجه جمع بندی و موارد لازم را با همفکری در هیات دولت ارائه کنم.

رییس هیات‌مدیره بانک اقتصادنوین:

پیاده‌سازی دقیق حاکمیت شرکتی، کاهش ریسک و افزایش شفافیت مالی را به همراه دارد

رییس هیات‌مدیره بانک اقتصادنوین با اشاره به لزوم نظارت‌های درون سازمانی گفت: لازمه پیاده‌سازی دقیق حاکمیت شرکتی توجه به الگوهای کاهش ریسک در سازمان‌های ارایه‌دهنده خدماتت پولی و مالی است.

معاون پژوهشی دانشگاه شهید چمران:

چرخه پژوهش‌های کاربردی با اجرای "قانون یک درصد" فعال شود

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شهید چمران اهواز با تصریح بر اینکه سازوکارهای فعالیت‌های پژوهشی در کشور باید تسهیل شوند، گفت: انتظار داریم که قانون یک درصد بودجه پژوهشی به‌ مرحله اجرا درآید.

بسته اخبار اقتصادی ایسنا در روز شنبه

«افت ۲۲۴ واحدی شاخص بورس»، «بی کیفیت بودن بیشتر وانت‌های داخلی»، «کلید "تمدید ادغام" یا "چندپارگی" وزارت صنعت در دست روحانی»، «تبعات مثبت و منفی تصمیم اوپک» و «پیشنهاد ساخت مونوریل کربلا - نجف به ایران» از جمله مهم‌ترین اخبار و گزارش‌های اقتصادی ایسنا در روز شنبه (13 خرداد ماه) هستند.

مهمترین عناوین

کیمیا سامانه