اقتصادی

در جلسه شورای اداری همدان عنوان شد

روایت تکان‌دهنده نماینده مجلس از ورود کالای قاچاق چینی به کشور/ قاچاقچیان چینی می‌گفتند برای عبور کالا در گمرک آدم داریم

نماینده مردم رزن در مجلس به روایتی از ورود کالای قاچاق چینی به کشور پرداخت و گفت: قاچاقچیان چینی می‌گفتند برای عبور کالا در گمرک ایران آدم داریم.

در معاملات امروز بازار جهانی رخ داد

افزایش 12 دلاری قیمت طلا در اثر تنش تجاری میان چین و آمریکا

قیمت طلا در معاملات امروز با کاهش ارزش دلار در برابر ین و نزول بازارهای سهام به دنبال تلافی اقدامات آمریکا از سوی چین به بالاترین قیمت یک هفته گذشته رسید و هر اونس 1344.55 دلار فروخته شد.

فارس گزارش می‌دهد؛

تحول در نرم افزار مالیات ستانی کلید خورد/ سامانه ده‌ها میلیاردی فرانسوی بعد از یک دهه معطلی کنار گذاشته می‌شود؟

وزیر اقتصاد از تعمیم الگوی سامانه جامع هوشمند گمرکی به مالیات خبر داده و باید منتظر بود و دید که آیا پس از یک دهه معطلی برای راه‌اندازی سامانه فرانسوی بول، این سامانه کنار گذاشته خواهد شد یا نه.

کاهش ارزش دلار و افت بازارهای آسیایی در پی جدی شدن جنگ تجاری چین با آمریکا

در پی تصمیم دولت چین برای مقابله به مثل علیه آمریکا و اعمال تعرفه گمرکی برای واردات ۱۲۸ قلم کالای آمریکایی ارزش دلار در برابر ین ژاپن کاهش یافت و شاخص بورس‌های آسیایی نیز افت کردند.

پیمان اخوان، ساناز ایمانی، معصومه نبی زاده

تبیین مولفه های اقتصاد مقاومتی در کشور

این پژوهش ازنظر هدف کاربردی و در اولین گام به گرد آوری عوامل تحقق اقتصاد مقاومتی پرداخته شده است. در این پژوهش از روش دیمتل فازی برای شناسایی و بررسی رابطه متقابل بین معیارها استفاده شده و برای سطح بندی مولفه ها نیز از رویکرد آی. اس. ام استفاده گردیده است.

دبیر مجمع کارآفرینان کشور مطرح کرد

آن روز که کالای ایرانی از سکه افتاد/ واردات غذای سگ و گربه

دبیر مجمع کارآفرینان کشور گفت: این که دولت تنها در 11 ماه گذشته اقلامی چون غذای سگ و گربه، میخ و زیرپوش وارد می کند نشان دهنده بی اعتمادی به تولید داخل است لذا باید به تولید داخل اعتماد کرد و نسبت به آن فرهنگ‌سازی کرد.

بر اساس آمار بانک مرکزی در سال ۹۶

۱۸۱ هزار واحد مسکونی در تهران معامله شد

بانک مرکزی اعلام کرد: تعداد معاملات آپارتمان‌ مسکونی شهر تهران در سال ۱۳۹۶ به ۱۸۱ هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی بالغ شد که در مقایسه با سال پیش از آن (۱۳۹۵)، ۱۱.۸ درصد افزایش نشان می‌دهد.

مهمترین عناوین

کیمیا سامانه