اقتصادی

در نامه‌ای به رئیس قوه قضاییه؛

شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی در مناطق شهری ایران از سوی بانک مرکزی اعلام شد

رئیس کل بانک مرکزی ایران در نامه‌ای به آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه، شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی در مناطق شهری ایران را جهت محاسبه میزان مهریه به وجه رایج و تأخیر تأدیه اعلام کرد.

مدیر توسعه بازار مشتقه بورس کالا خبر داد

راه‌اندازی سامانه مجازی معاملات مشتقه در فاینکس ۲۰۱۷

با توجه به آغاز شمارش معکوس برپایی دهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه به عنوان بزرگترین رویداد مالی کشور، فرصتی برای تبیین و ارتقای جایگاه بازار سرمایه در اقتصاد ملی فراهم شده است، در همین راستا بورس کالای ایران این فرصت را مغتنم شمرده و در این نمایشگاه سامانه مجازی معاملات مشتقه از سوی این بورس راه اندازی خواهد شد.

پرونده ۱۲ ساله بزرگترین بدهکار بانکی

بدهی دولت به بانک‌ها که عمدتا در شیب افزایشی قرار داشته گاهی چنان تند رشد کرده و مرز هزاران میلیاردی را پشت سر گذاشته است که اکنون با مجموع سودهای متعلقه به ۲۱۰ هزار میلیارد رسیده است. با این حال سرانجام به راهی رسیده که قرار است بخشی از آن تسویه و به صاحبانش برگردانده شود.

رکورد جدید تراکنش‌های بانک ملی ایران در سال ۹۵

عبور تراکنش‌های روزانه بانک ملی ایران از ۵۰ میلیون

مدیرعامل بانک ملی ایران گفت: در سال گذشته ارتقای سطح کیفی خدمات نوین و افزایش ظرفیت در بخش IT کمک موثری به خدمات‌رسانی بانک کرده به طوری که بانک ملی ایران با ثبت ۵۰ میلیون تراکنش روزانه در ایام پایانی سال بدون لحظه‌ای مشکل و اختلال به مشتریان خدمت‌رسانی کرد.

مدیرعامل یک شرکت تامین سرمایه عنوان کرد

فاینکس، فرصت مغتنمی برای ارتقای جایگاه بازار سرمایه

مدیرعامل شرکت تامین سرمایه آرمان گفت: با توجه به حضور تمامی نهادهای مالی در نمایشگاه بورس، بانک،بیمه فرصت مغتنمی فراهم آمده تا با معرفی بازار سرمایه جایگاه این بازار را ارتقا دهیم.

گزارش دیوان محاسبات به کمیسیون بودجه؛

۴ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان از سوی دستگاه های اجرایی به خزانه برگردانده شد

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از گزارش دیوان محاسبات به این کمیسیون درباره بازگشت ۴ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان از سوی دستگاه های اجرایی خبر داد.

/گزارش ۱۰۰ روز ۱۰۰ اقدام/۷۱

برجام و از سرگیری همکاری با نهادهای مالی جهان

حصول برجام و از بین رفتن نظام تحریم ها، دستاوردهای بسیاری برای نظام اقتصادی کشور به همراه داشت. از سرگیری همکاری ایران با موسسات و نهادهای مالی بین المللی در زمره مهم ترین این دستاوردها قرار می گیرد؛ امری که تاثیر بسزایی در جذب سرمایه های خارجی و تامین منابع مالی زیرساخت های کشور خواهد داشت.

نظرسنجی جدید نشان داد

بانک‌های مرکزی جهان از یورو فاصله می‌گیرند

بانک‌های مرکزی جهان در بحبوحه نگرانی‌ها نسبت به بی‌ثباتی سیاسی، رشد ضعیف و سیاست نرخ بهره منفی بانک مرکزی اروپا، از یورو فاصله گرفته و به پوند به عنوان یک ارز جایگزین باثبات و بلندمدت روی آوردند.

رئیس اتاق اصناف:

بانک‌ها به جای حمایت از دلالی‌های مضر به تولید تسهیلات بدهند

رئیس اتاق اصناف ایران گفت: ضروری است سیاست های پولی و بانکی به جای حمایت از فعالیت دلالی های مضر به سمت ارائه تسهیلات برای فعالیت های مولد و اشتغالزا هدایت شوند تا با حمایت سیستم بانکی، رشد تولید و اشتغال پایدار ایجاد شود.

مهمترین عناوین

کیمیا سامانه