اقتصادی

سید محمد مستولی زاده، کریم آذربایجانی

تحلیل پویای تاثیر متغیرهای اقتصادی، سیاسی و نهادی بر رشد اقتصادی در کشورهای منتخب جهان

هدف این مقاله، تحلیل تجربی اثر متغیرهای اقتصادی، سیاسی و نهادی بر رشد اقتصادی در قالب مدل های رشد درون زا با به کارگیری تجزیه و تحلیل رگرسیونی و روش گشتاور خودتعمیم یافته (GMM) برای کشورهای منتخبی از جهان در سه سطح توسعه یافتگی در بازه زمانی 2013-1990 است.

نگاهی به عملکرد مغرضانه کانال ضدانقلاب در زلزله کرمانشاه

#کاسب_نیوز

درحالی که بسیاری ار نیروهای امدادی و نیروهای مسلح در همان ساعات اولیه وقوع زلزله برای کمک به غرب کشور شتافتند، برخی رسانه‌ها و کانال‌های تلگرامی شروع به تفرقه‌افکنی و ایجاد حس نارضایتی بین مردم زلزله‌زده کردند که در این مورد هم نتوانستند موفق شوند

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران خبر داد

اختصاص 10 میلیارد ریال درآمد موقوفات برای تجهیز بیمارستان‌های مازندران

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با اشاره به اینکه تعداد موقوفات سلامت در استان محدود است، گفت: در پنج سال اخیر از محل درآمد موقوفه سلامت محمدباقر تاجر ساروی، 10 میلیارد ریال برای تجهیز بیمارستان امام خمینی(ره) هزینه شد.

نماینده مردم رشت در مجلس:

راه‌آهن با اتصال به بندرهای انزلی و آستارا توجیه اقتصادی دارد

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اتصال بندرهای انزلی و آستارا به شبکه ریلی و توجیه اقتصادی آن، گفت: دولت باید فرمول جدیدی برای ساماندهی دو رودخانه شهر رشت ارائه کند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نیر خبر داد

برداشت بیش از 18 هزار تن سیب زمینی در نیر

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نیر گفت: میزان برداشت سیب‌زمینی در سال زراعی 96، نسبت به سال زراعی گذشته، 300 کیلوگرم در هکتار افزایش داشته و در مجموع از 515 هکتار مزرعه سیب زمینی، 18440 تن محصول برداشت شده است.

آیت‌الله حیدری:

جوانان خوزستانی از بیکاری در رنج هستند/ وزارت نیرو سیاست‌های غلط و نگاه بخشی خود را تغییر دهد

نماینده مردم استان خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه جوانان خوزستانی از بیکاری در رنج هستند، گفت: ظرفیت‌های این استان گرفتار ریزگردها و طرح انتقال آب است.

دبیر شورای صنفی دانشگاه صنعتی ارومیه مطرح کرد

واگذاری زمین‌های دانشگاه صنعتی ارومیه برای احداث بیمارستان

دبیر شورای صنفی دانشگاه صنعتی ارومیه گفت: واگذاری زمین‌های دانشگاه صنعتی ارومیه به علوم پزشکی برای احداث بیمارستان موجی از اعتراض‌ را در بین دانشجویان به راه انداخته است.

استاندار کرمانشاه:

113 میلیارد تومان سرمایه در کرمانشاه خوابیده است/ 41 واحد تولیدی در تملک بانک‌ها

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه در استان کرمانشاه 41 واحد تولیدی با ظرفیت اشتغال 837 نفر با اوضاع مختلف، تملیک شده یا در حال تملیک است، گفت: اقتصاد استان یک اقتصاد بانک‌محور است.

نایب‌رئیس کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان:

شرکت‌هایی از بانک سرمایه وام بدون ضمانت گرفته بودند/ بخشی از پاسخ نمایندگان بانک سرمایه قانع‌کننده نبود

نایب‌رئیس کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان با بیان اینکه شرکت‌هایی از بانک سرمایه وام بدون ضمانت گرفته بودند، گفت: این تخلف بانک سرمایه در صندوق ذخیره فرهنگیان بود و بخشی از پاسخ نمایندگان بانک سرمایه قانع‌کننده نبود.

مهمترین عناوین

کیمیا سامانه