اجتماعی

«دفاع مقدس» طنین حق‌طلبی انقلاب ایران در گوش جهانیان/ دفاعی که قدرت تهاجم را برای همیشه از نظام سلطه سلب کرد

جنگ تحمیلی اگرچه با نابودی ذخایر ملی و تحلیل فزاینده نیروی انسانی همراه بود اما طنین حق‌طلبی آن در عین مظلومیت به گوش جهانیان رسید و ابهت شرق و غرب را شکست.‏

بلاغ گزارش می‌دهد

محرم فصل خلق حماسه‌های بی‌نظیر/ ماهی که شروع انقلاب‌های دینی و اجتماعی است

محرم فصل خلق حماسه‌های بی‌نظیر از فداکاری‌ها و رشادت‌‌ها، حماسه عاشورا است زیرا در هیچ مبارزه‌ای فرزند خردسال به مبارزه دشمن نمی‌آید و هیچ سربازی نمی‌تواند مدعی باشد که مرگ در نظر وی از عسل شیرین‌تر است.

رهبر معظم انقلاب در دیدار رئیس و نمایندگان مجلس خبرگان:

نخبگان آمریکا از داشتن چنین رئیس‌جمهوری احساس شرم می‌کنند/ در مذاکرات باید دقت لازم در خصوص بحث نقض برجام انجام می‌گرفت تا این‌گونه نشود

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه بیگانه نمی‌تواند مشکلات کشور را حل کند، گفتند: نمی‌گویم با دنیا قطع رابطه کنیم و از اول انقلاب تاکنون همواره بر ارتباطات گسترده با دنیا تأکید داشته‌ام اما می‌گویم «پای قدرتمند خود را با عصای بیگانه عوض نکنید!»

گزارش بلاغ از مشکلات شرکت‌های تعاونی

تعاونی‌های مازندران بی‌بهره از تعاون دولت/ غربت روزافزون تعاونی‌ها را دریابید

چرا باید شاهد این واقعیت تلخ باشیم که علی‌رغم کر کردن گوش فلک از سوی مسئولان در شعار حمایت از اقتصاد مقاومتی، کمتر مدیری در مازندران پیدا می‌شود که برای اشتغال‌زایی ارزش قائل باشد.

بلاغ گزارش می‌دهد

عقب‌افتادگی مازندران در رشد جمعیت جوان/ وقتی نرخ رشد جمعیت و رفاه اجتماعی در مازندران تناسب ندارد

آمارها از عقب‌ا‌فتادگی مازندران باوجود رفاه اجتماعی و درصد مقالات علمی بالا نسبت به بسیاری از استان‌های دیگر حکایت دارد که به نظر می‌رسد مسئولان این استان باید رویکرد عملی تازه‌ای را در این راستا در پیش بگیرند.

آیت‌الله جنتی در افتتاحیه سومین اجلاسیه خبرگان رهبری:

مجلس خبرگان باید درباره مسئله فتنه و نفوذ به رئیس‌جمهور تذکر دهد/ دادگاهی شدن برخی از مقامات دولتی به دلیل تخلف در انتخابات

رئیس مجلس خبرگان رهبری با اشاره به حضور برخی از مسئولان در کمیته سیاسی خبرگان برای پاسخگویی درباره مسئله نفوذ گفت: ما به‌عنوان خبرگان باید درباره مسئله فتنه و نفوذ به رئیس‌جمهور تذکر دهیم.

اقتصاد مقاومتی یعنی استفاده از نوشت‌افزار ایرانی

شاید اگر با نگاهی عمیق‌تر به خرید یک دفتر ایرانی نگاه کنیم، متوجه می‌شویم که تا چه حد ممکن است این اقدام در رفع محرومیت‌های اقتصادی و نیز رونق تولید داخلی تاثیرگذار باشد. در واقع خرید نوشت‌افزار ایرانی راهی به سوی تحقق اقتصاد مقاومتی است.

گزارش بلاغ به بهانه روز شعر و ادب فارسی

شعر هنر اول ایرانیان/ شاعر زبان مردم خودش است/ شعر مازندران بیماری است که می‌توان به بهبودش امید داشت

آنچه که بر همگان واضح است تاثیر کم‌نظیر ادبیات در فرهنگ ایرانیان است که بواسطه اقلیم جغرافیایی، مواهب خدادادی و مذهب در کنار روحیه مقاومت و دلیرمردی سرآمد همه هنرها شده است و ایرانیان را با این هنر بیشتر در جهان می‌شناسند.

بلاغ گزارش می‌دهد

مسکن مازندران نیازمند تحول جدی برای بی‌خانمان‌هاست/ معضل یک‌سوم جمعیت کشور قربانی یک حاشیه!

به دلیل توقف صنعت مسکن و ساختمان‌سازی و تعطیلی رقابت، با وجود 2.5 میلیون خانه خالی در کشور، طی پنج سال گذشته اجاره‌نشینی در ایران 38درصد افزایش یافته است.

هشدار براساس آمار بانک مرکزی

دولت به‌خود بیاید، خیلی چاق و پرخرج شده است

طبق آمار بانک مرکزی، نسبت بودجه عمرانی محقق‌شده در چهار ماهه اول امسال به کل درآمدهای محقق‌شده 1/7 درصد بوده که نشان می‌دهد دولت 98/3 درصد از کل درآمدهای خود را به بخش جاری اختصاص داده است.

مهمترین عناوین

کیمیا سامانه