اجتماعی

نسیم رحمت در ماه مبارک رمضان؛

رمضان؛ ماه هدایت و تربیت/بایدها و نبایدهای روزه‌داری در ماه میهمانی خدا

ماه رمضان همواره ماه نزول کتاب‌های آسمانی و ماه هدایت و تربیت بوده است به‌گونه‌ای که از امام صادق (ع) نقل‌شده است: ««تورات» در ششم و «انجیل» در دوازدهم ماه رمضان، و «زبور» در هجدهم و قرآن در شب قدر نازل‌شده است.» بااینکه همه ماه‌ها ماه خداست و انسان‌ها همه‌وقت از نعمت‌های مادی و معنوی و در حقیقت از سفره گسترده الهی استفاده می‌کنند، اما ماه مبارک رمضان یک تحول است، تحولی از خویش به‌سوی او، از منیت به آدمیت، از انسانی بودن به خدایی شدن و آسمانی شدن.رمضان، ماه برکت، رحمت، مغفرت، توبه، انابه، صبر و مواسات. رمضان ماه تقوا و طهارت و رهایی از شر نفس و به خدا پیوستن است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در محفل نورانی انس با قرآن کریم:

آزادی فلسطین سنت الهی است/ آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند

رهبر معظم انقلاب اسلامی در محفل نورانی انس با قرآن کریم یکی از نیازهای ضروری امروز امت اسلامی را لزوم «نزدیکی به قرآن و عمل به دستورات آن» دانستند و با تأکید بر اینکه مشکلات کنونی دنیای اسلام از جمله شرایط تأسف بار فلسطین و جنایات رژیم صهیونیستی بویژه در روزهای اخیر، نتیجه دوری امت اسلامی از قرآن است، گفتند: بیت المقدس پایتخت فلسطین است و به توفیق الهی، فلسطین از دست دشمنان خلاص خواهد شد و آمریکا و اذناب آن در قبال حقیقت و سنت الهی هیچ غلطی نمی توانند بکنند.

روحانی در نشست فوق‌العاده سران سازمان همکاری اسلامی:

اشغال فلسطین بزرگ‌ترین تهدیدِ جهان اسلام است/ چراغ سبز آمریکا به رژیم صهیونیستی برای کشتار وحشیانه

«روحانی» با بیان اینکه آمریکا با انتقال سفارت‌ خود به بیت‌المقدس، به رژیم جنایتکار صهیونیستی، چراغ سبز داد تا مرتکب کشتار وحشیانه دیگری شود، تصریح کرد: کاخ سفید از نابودی پایه‌ها و قواعد نظم بین‌الملل هیچ ابایی ندارد.

آخرین وضعیت عرضه اقلام اساسی تنظیم بازار در مازندران؛

از اجرای طرح ضیافت برای کنترل قیمت‌ها تا توزیع 2400 تن اقلام تنظیم بازاری در مازندران

چند سالی است که ستاد تنظیم بازار با توجه به حفظ تنظیم بازار و حمایت از اقشار آسیب‌پذیر، طرحی را با عنوان ضیافت رمضان اجرایی می‌کند، تأمین و توزیع کالاهای اساسی در شبکه مصرف و تنطیم بازار با هدف ایجاد ثبات نسبی قیمت، طرح تشدید بازرسی و حفظ آرامش بازار، دامنه مناسب قیمت و ایجاد تعادل میان عرضه و تقاضا در بازار استان از اهداف اجرای این طرح است.

آیت‌الله‌العظمی نوری‌همدانی در دیدار با نیروهای مسلح مازندران:

ولایت بزرگ‌ترین نعمت الهی است/ لزوم حفظ آمادگی همیشگی در برابر دشمن

آیت‌الله‌العظمی نوری‌همدانی با اشاره به موضوع ولایت به‌عنوان یکی از نعمت‌های الهی، گفت: به فرموده امام صادق(ع)، اعظم‌النعم پروردگار، ولایت اهل بیت(ع) است. ما دیگر نعمتی، برتر و بالاتر از این نداریم و این توفیق بزرگی است که نعمت ولایت داریم و ولایتمداری و شکر و نگهداری از آن، مسئله مهمی است.

نشانه‌های پیشروی خشکسالی در مازندران

کم آبی دغدغه این روز‌های کشاورزان/مدیریت مصرف آب در بخش کشاورزی با تغییر الگوی کشت

کاهش بارندگی، کم شدن رواناب‌ها و آب شدن بخشی از ذخایر برف در ارتفاعات مازندران منابع آب کشاورزی استان را تحت تاثیر قرارداده است و سبب شد در نخستین روز‌های فروردین کشت برنج در ۳ هزار هکتار از زمین‌های شالیزاری استان زیر خط قرمز قرار بگیرد و برای پشت سرگذاشتن بحران خشکسالی باید الگوی کشت و کار متناسب با تغییر رفتار‌های اقلیمی ایجاد شود.

گران‌فروشی همچنان در صدر شکایات مردمی و تخلفات صنفی؛

حسرت پایان گران‌فروشی در مازندران/نظارت؛ حلقه مفقوده در بازار

با رصد گزارشات گوناگون مسئولان دستگاه‌های نظارتی طی سالیان اخیر به‌وضوح در خواهید یافت که گران‌فروشی همواره در صدر شکایات مردمی و تخلفات صنفی مازندران قرار داشته است و سوال تأمل برانگیز اینجاست که چرا با وجود این موضوع و جرایم سنگین برای مرتکبان این تخلف از جرایم نقدی گرفته تا تعطیلی واحد صنفی، اما باز هم از شدت و قوت این معضل در بازار مازندران کاسته نشده است؟

12 اولویت توسعه‌ای در مازندران

بهبود فضای کسب و کار مازندران نیازمند اراده‌ای جدی و ساختار کارآمد/ بروکراسی اداری تناقضی آشکار در حمایت از تولید

بهبود فضای کسب و کار با توجه به چالش‌های پیش روی اقتصاد کشور باید به ضرورتی انکار‌ناپذیر تبدیل شود. با این وجود به ‌نظر می‌رسد هنوز هم بسترهای مناسب برای ایجاد فضای امن سرمایه‌گذاری و کسب و کار در کشورمان چندان فراهم نبوده و برای رسیدن به جایگاه واقعی اقتصاد ایران در زمینه شاخص فضای کسب و کار، فراهم کردن برخی زیرساخت‌ها ضروری است.

بررسی چالش‌های حوزه صادرات در استان

ضعف‌ محصولات تولیدی مازندران روی میز صادرات/لزوم حمایت از تولیدات داخلی

با مطرح شدن بحث صادرات 3 میلیارد دلاری ضعف‌های محصولات تولید مازندران خودنمایی می‌کند که مهم‌ترین آنها کیفت پایین محصولات متناسب با نیاز بازار کشورهای هدف است که انتظار است که نسبت به ارتقابخشی آن اقدام شود.آنچه در توسعه صادرات باید به آن توجه کرد، حمایت از تولید داخل است، بیش از طرح حمایت از صادرات طرح حمایت از تولید باید شکل بگیرد و چون اگر تولیدکننده در استان دچار چالش باشد، محصولات تولیدی برای صادرات وجود ندارد.

روز معلم؛ روز پاسداشت عشق و ایثار

معلم، پرتوی از حقیقت/ رفتار متفاوت معلم جوان آملی با شاگردانش

معلمی‌شغل نیست؛ معلمی‌ عشق است. اگر به عنوان شغل انتخابش کرده‌ای، رهایش کن و اگر عشق توست مبارکت باد.نقش کلیدی معلمان به عنوان مجریان آموزش عمومی و الگوهای اولیه دانش‌آموزان بسیار مهم است، زیرا معلمان یک جامعه، انسان‌سازان نسل بعدی هستند، از این رو نقش آنان به گفته امام خمینی(ره) همچون نقش انبیا برای مردم است.معلمان چراغ های روشنگر راه حقیقت در جامعه هستند که با ارزانی داشتن جوانی و سلامت خود به کودکان آموزش می دهند تا دنیایی بهتر برای نسل بشر بسازند.

مهمترین عناوین

کیمیا سامانه