اجتماعی

وام ازدواج و عقب‌ماندگی بانک‌های مازندران از مصوبه مجلس/ سهل‌گیری برای میلیاردگیرها و سخت‌گیری برای ازدواجی‌ها!

چندی قبل آماری از تسهیلات پرداختی بانک‌ها بابت وام ازدواج از سوی بانک مرکزی منتشر شد. با بررسی این آمار، مشخص می‌شود که شبکه بانکی هنوز نتوانسته است مصوبه مجلس را در خصوص وام ازدواج به طور کامل پیاده کند.

میثم پوریوسف

درد و دلی از جنس چادر خاکی مادر

این روز‌ها تمام خبر‌ها معطوف به تهران و حادثه تلخ پلاسکو است اما یادمان نرود غریبانه‌تر از صحنه‌‌های دلخراش و ناراحت کننده پرپر شدن آتشنشان‌های با غیرتمان در ساختمان پلاسکو، پیکر 20 شهید تازه تفحص شده دفاع مقدس نیز وارد کشور شدند.

با همکاری جهاددانشگاهی شهید بهشتی و مرکز تحقیقات سرطان

طرح "مطالعه سیستماتیک و متاآنالیز پیشگیری سرطان پستان از طریق تکنولوژی" اجرا می‌شود

قرارداد اجرای طرح "مطالعه سیستماتیک و متاآنالیز پیشگیری سرطان پستان از طریق تکنولوژی" بین جهاددانشگاهی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و مرکز تحقیقات سرطان منعقد شد.

با پسا "چکمه‌" نشینان...

آتش‌سوزی و فرو ریختن ساختمان پلاسکو که به دلیل طراحی سازه ‌های آن به چکمه شبیه و معروف بود،‌ واقعه‌ای تلخ و فراموش ناشدنی است که تا به آخر نام آن با واژه‌های آتش‌نشان، اشک، آوار،‌ مدیریت غیراصولی، کسبه شریف و کاسبان مرگ گره خورده است.

مدیر گروه تاریخ علوم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران خواستار شد:

تدریس واحدهای درسی شناخت علوم طبّی در مراکز آموزشی

مدیر گروه تاریخ علوم پزشکی دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: آشنایی با نام گیاهان دارویی و خاصیت دارویی آن‌ها باید در کتاب‌های درسی دانش‌آموزان گنجانده و واحدهای درسی در مدارس و مراکز آموزش عالی برای شناخت علوم مختلف طبّی تدریس شود.

دومین نمایشگاه عکس مدرسه طبیعت برگزار شد

دومین نمایشگاه عکس مدرسه طبیعت با حضور عبدالحسین وهابزاده بوم شناس و ایده پرداز مدرسه طبیعت، محمد درویش مدیرکل دفتر مشارکت های مردمی و جمع کثیری از تسهیل گران مدارس طبیعت ایران در محل سالن همایش های سازمان برگزار شد.

پیشنهاد وزیر بهداشت به جهاد دانشگاهی:

جهاد برای درمان ناباروری از سازمان برنامه‌ اعتبار دریافت کند

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن تاکید بر توانمندی‌های جهاد دانشگاهی در حوزه درمان ناباروری،گفت: اگر جهاد در قالب شرکت از سازمان برنامه و بودجه اعتباراتی را در حوزه درمان ناباروری دریافت کند، می‌تواند خدمات ارزنده‌ای را ارائه دهد.

مهمترین عناوین

کیمیا سامانه