اجتماعی

شبِ فقيرِ تهران

این گزارشی است از یک راهپیمایی چهار ساعته که از ساعت هفت تا یازده شنبه‌شب در حد فاصل چهارراه ولیعصر تا میدان راه‌آهن اتفاق افتاد. برنامه این بود برویم سراغ گدایان و متکدیانی که در اصلی‌ترین خیابان شهر هر روز و هر ساعت می‌بینیم‌شان اما کمتر توجهی به آنها داریم. دلیلش هم ساده‌ بود. به نظر می‌رسد آنها خیلی هم اهل دروغ و دغل نباشند. به نظر می‌رسد این زمستان آنها را هم آن‌ قدر تحت فشار گذاشته که مجبور هستند برای سیر کردن شکم‌شان دست جلوی دیگران دراز کنند. این گزارش اما برای سوگواری و دلسوزی نوشته نشده...

به بهانه سالروز تشکیل شورای انقلاب به فرمان امام(ره)

مردم‌سالاری دینی در کنار روحیه انقلابی/ ایران اسلامی مدیون شورای انقلاب

با گذشت 37 سال از پیروزی انقلاب اسلامی، کشور در برخی از زمینه‌ها نیازمند تشکیل چنین شوراهایی است تا به دور از حاشیه‌های سیاسی تنها با روحیه انقلابی در برابر مشکلات تصمیم‌گیری کند؛ روحیه‌ای که امروز در بین برخی از مسئولان کمرنگ شده است.

بدرقه میلیونی رفیق دیرین انقلاب و ملت

پیکر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در جوار امام (ره) آرام گرفت

مراسم تشییع و تدفین پیکر مرحوم آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی که با حضور میلیونی مردم از ساعت 8 و نیم صبح آغاز شده بود، با خاکسپاری رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام در جوار امام راحل پایان یافت.

واردات 100 ميليون دلاری سموم كشاورزی به ايران/ تخريب محيط زيست نتيجه ترويج عامدانه كشاورزی غير ارگانيک

سالانه مبلغی بالغ بر 100 ميليون دلار صرف واردات سموم كشاوزی به كشور می‌شود كه در حال حاضر استفاده بيش از حد اين سموم در صنعت كشاوزی باعث آسيب زدن به محيط زيست و چرخه طبيعی آن شده است.

مهمترین عناوین

کیمیا سامانه