اجتماعی

سردار فضلی در گفت‌وگو با فارس:

بازسازی صحنه‌ها و وقایع دفاع مقدس در ۱۱ نقطه کشور/ تلاش هنرمندان برای اجرای نمایش‌های ارزشی

جانشین سازمان بسیج مستضعفین و رئیس ستاد مرکزی راهیان نور عنوان کرد: در زمینه راهیان نور و بازسازی صحنه‌ها و وقایع دفاع مقدس در یازده نقطه کشور فعالیت‌هایی انجام داده‌ایم که به فراخور شرایط جوی در شهرهای مختلف این نمایش‌ها اجرا می‌شود.

یادداشت/ مصطفی عباسی­‌مقدم

امام علی(ع)؛ معنای امامت و الگوی خلافت

امامت، مرتبه ولایت بعد از نبوت است که چون نبوت و پیام‌رسانی الهی همیشگی نیست، این مشعل هدایت به وسیله امام هر زمان استمرار می‌یابد تا به منزلگاه مقصود که سعادت و فلاح همه انسان‌ها است، نایل و واصل شود.

رفعتی در گفت‌وگو با فارس:

مسلمانان میانمار به نصرالله‌ها، زکزاکی‌ها و حوثی‌ها نیاز دارند

عضو شورای مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل با بیان اینکه کمبود یک رهبر مذهبی بانفوذ و قدرتمند در بین مسلمانان روهینگا شدیدا احساس می‌شود، گفت: مسلمانان میانمار به نصرالله‌ها، زکزاکی‌ها و حوثی‌ها نیاز دارند.

رئیس پژوهشگاه هوافضای ایران خبر داد

انجام مراحل مقدماتی پرتاب انسان به فضا توسط ایران/ بچه‌دار شدن میمون‌های فضایی ایران

رئیس پژوهشگاه هوافضای وزارت علوم با اشاره به بچه‌دار شدن دو میمون‌ فضایی ایران و سلامت فرزند، از انجام مراحل مقدماتی پرتاب انسان از ایران به فضا خبر داد و گفت: برای این مهم 10 خلبان کشورمان اعلام آمادگی کردند.

فارس از وضعیت ترافیکی راه‌ها گزارش می‌دهد

اعمال محدودیت ترافیکی در ۳ محور منتهی به شمال/ ترافیک جاده‌‌ها کمتر شد

در محور کرج-چالوس حدفاصل چالوس تا دهانه شمالی تونل کندوان‌، در محور هراز حدفاصل آمل تا امامزاده هاشم‌ و در محور سوادکوه حدفاصل کمربندی قائم شهر تا گدوک‌، به‌ دلیل اجرای عملیات لکه‌گیری و روکش آسفالت، تردد با رعایت احتیاط انجام می‌شود.

پویان‌راد در گفت‌وگو با فارس:

شاهد خوش خدمتی رئیس جمهور میانمار به استکبار جهانی هستیم

مسئول فرهنگی تشکیلات دفتر تحکیم وحدت گفت: شاهد آن هستیم که عده‌ای خودفروخته، منورالفکر و کوردل سعی بر دور کردن مردم از فرهنگ ملی خودشان دارند و برای خوش خدمتی به استکبار جهانی حتی حاضر هستند مردم کشورشان را قتل عام کنند.

رییس مرکز تحقیقات ارتقای ایمنی و پیشگیری از مصدومیت‌ها:

آسیب‌های روانی ناشی از حوادث مغفول هستند

رییس مرکز تحقیقات ارتقای ایمنی و پیشگیری از مصدومیت‌ها گفت: هنگام بروز حادثه، بیشتر رویکردها برای کنترل عوارض ناشی از آسیب‌های جسمانی است و آسیب‌های روحی و روانی که متوجه فرد آسیب دیده شده، مغفول باقی می‌ماند.

در همایش روز جهانی «فیبریلاسیون دهلیزی» مطرح شد

آمار بالای مرگ و میر ناشی از بیماری «فیبریلاسیون دهلیزی» در ایران/ بیماران «AF» آگاهی زیادی از بیماری خود ندارند

یک متخصص قلب با اشاره به اینکه مرگ ناشی از بیماری فیبریلاسیون دهلیزی در ایران کمتر از حد معمول گزارش شده است، گفت: آمار بالاتری ازمرگ و میر ناشی از این بیماری در کشور وجود دارد که نشان می‌دهد این بیماران به موقع تشخیص و درمان نشده‌اند.

مونسان در اختتامیه نمایشگاه آثار نگارگران معاصر تأکید کرد

گردشگری برخلاف نفت یک صنعت پایدار است

رئیس سازمان میراث‌ فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری گفت: در حالی که صنعت نفت دارای مشکلاتی مانند تغییر قیمت است، صنعت گردشگری یک صنعت پایدار است و در گردشگری علاوه بر درآمد ارزی می‌توانیم آثار فرهنگی و آیین‌های زیبای‌مان را معرفی کنیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران:

پیشنهاد بودجه ۱۰ میلیاردی برای مراسم اربعین امسال/ شهرداری در عراق مدرسه‌ای نساخته است

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران گفت: امسال درخواست ۱۰ میلیارد تومان بودجه برای برگزاری هر چه بهتر اربعین حسینی را داشته‌ایم و تلاش می‌کنیم امسال براساس اعتبار تصویب شده هزینه داشته باشیم.

مهمترین عناوین

کیمیا سامانه