اجتماعی

حجت‌الاسلام رضا غلامی در گفت‌وگوی مشروح با فارس:

اخباری‌گری به اسلام خیانت می‌کند/ اگر فلسفه از یونان باستان وارد جهان اسلام نمی‌شد، دیر یا زود با نام دیگری ظهور می‌کرد

رئیس مرکز پژوهش‌های علوم انسانی اسلامی صدرا گفت: ریشه مباحث ضد فلسفی را باید در جریان اخباری‌گری جست‌وجو کرد که هر چند دهه‌های متوالی است از رمق افتاده لکن هنوز رگه‌های ضعیفی از آن وجود دارد و علیه فلسفه اسلامی سمپاشی می‌کند.

امنیت هستی‌شناختی و الگوهای پیشرفت در جمهوری اسلامی ایران - بخش اول

امنیت هستی‌شناختی و تبیین مؤلفه‌های هویت‌بخش در ایران

مقاله حاضر در چارچوب نظریه امنیت هستی‌شناختی، بیانگر این موضوع است که جمهوری اسلامی ایران، طرح‌ها و الگوهای پیشرفت را در راستای نگرش‌های شرافتمندانه، غرور ملی، عزت و افتخار و پرهیز از شرم قلمداد می‌کند.

محمدحسن شیخ السلامی، صارم شیراوند، میلاد ادیب سرشکی

تحلیل گفتمانی آپارتاید در اسراییل

مقاله­ پیش رو با عبور از نظریات لیبرال و مارکسیستی، قصد دارد در پرتو تجزیه و تحلیل گفتمانی، ماهیت سیاست ­های آپارتایدی را در سال های 1948 تاکنون را در سرزمین ­های اشغالی بررسی کند.

علی کمالی اندانی، اصغر افتخاری، وحید کرباسی

نظریه«قدرت نرم» در قرآن کریم؛ مطالعه تطبیقی گفتمان اسلامی و غرب

پژوهش پیش‌رو با تأکید بر آیات شریفه قرآن¬کریم سعی دارد تا نظریه‌ای اسلامی پیرامون«قدرت نرم» بازتولید نماید؛ زیرا براساس نظر نگارنده، همچنین با تأکید بر دلیل و برهان، نظریه«قدرت نرم از منظر غربی» دارای نقایص و نیز تعارض‌هایی با آموزه‌های دین مبین اسلام است.

رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل خبر داد

حمایت همه‌جانبه از ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و عشایری/ تسهیلات اشتغال با سود 6 درصد پرداخت می‌شود

رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل گفت: براساس مصوبه مجلس و صلاحدید مقام معظم رهبری، برای ایجاد اشتغال در روستاها و مناطق عشایری و شهرهای زیر 10 هزار نفر، ۱۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات با سود ۶% پرداخت خواهد شد.

دکتر حکیمه السادات شریف زاده، ناصر تسلیمیان، دکتر محمدعلی جوادی بورا

جایگاه زیبایی‌شناسی در تعالی تربیت دینی

به کارآوریِ مؤلفه‌های زیبایی‌شناسی به‌عنوان بخش مهم ارزش‌شناسی در فرآیند تربیت، می تواند زمینه ی تقویت مؤلفه‌های تحرک درونی، تجربه درونی و التزام درونی را فراهم سازد.

نماینده مردم جغتای در مجلس:

دولت موظف به پرداخت دیرکرد به گندم‌کاران شد/ اختصاص یک درصد از درآمد معادن به مناطق مجاور

نماینده مردم سبزوار، جوین، جغتای،خوشاب و داورزن در مجلس شورای اسلامی در خصوص دیرکرد پرداخت شدن پول گندم‌کاران گفت: دولت موظف به پرداخت دیرکرد به گندم‌کاران شد.

وحید شمسایی:

وقتی فالکائو مقابل تیم‌های درجه ۳ گل‌زنی می‌کند من هم باید این کار را بکنم تا او به رکوردم نرسد/ سمبل‌ها را باید نگه داریم

وقتی فالکائو مقابل تیم‌های درجه ۳ گل‌زنی می‌کند من هم باید این کار را بکنم تا او به رکوردم نرسد ضمن اینکه در این خصوص باشگاه تأسیسات دریایی هم همکاری‌های لازم را انجام می‌دهد.

مهمترین عناوین

کیمیا سامانه