اجتماعی

لاریجانی: چالش مهم ما بیکاری است / دوره انتخابات باید با دقت و طمأنینه سپری شود

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: امور دیوانی کشور ما نمی‌گذارد رقابت درستی صورت بگیرد، زیرا سیستمِ دیوانی فکر می‌کند باید جای بخش خصوصی بنشیند و تا زمانی که فکر ما این باسد، توسعه ناقص است.

تحلیلی بر شکل‌گیری هندسه قیام مردم ایران/ مبارزه با شیطان بزرگ، جهاد کبیر و یکی از اصول هندسه انقلاب اسلامی است

همان‌طور که امام راحل آمریکا را شیطان بزرگ دانست، مبارزه با آن هم همان جهاد کبیر است که خود یکی از علت‌های اصیل قیام مردم ایران در سال 57 و یکی از اضلاع مهم و برجسته هندسه انقلاب اسلامی است.

محمد هاشمی به همه ابهامات پاسخ داد

"آیت الله" ترور نشد/احتمال وجود وصیت نامه دیگر از آیت هاشمی رفسنجانی

«آیت‌الله هاشمی به امام (ره) گفت من به‌عنوان فرمانده جنگ، آتش‌بس را می‌پذیرم و شما هم دستور دهید من را دستگیر و محاکمه کنند و حکم اعدام بدهند. در بین مسئولان یک حکومت، چه در ایران، چه در دنیا چند نفر پیدا می‌کنید که این‌گونه از هستی خود برای نظام حاکم بر کشورش بگذرد؟»

چتر سنگین سرما در مازندران

تفاوت فاحش میزان خسارت در مازندران و رقم پرداختی دولت به باغداران

چتر سنگین سرما در مازندران حکایت از ادامه‌دار بودن روند سرما و یخ زدگی در این استان دارد و میزان پرداختی خسارت ناشی از سرمازدگی بخشی از نیازمندی‌های باغداران پوشش نمی‌دهد.

زهرا اشکیود

19 بهمن 57 روز بیعت نیروی هوایی ارتش با امام و انقلاب/ همافران پیشقراولان انقلاب اسلامی

نیروی هوایی ارتش ایران با پیدایش نشانه‌های فروپاشی رژیم پهلوی در سال 1357 به‌دلیل گسل‌هایی که در نیروی هوایی در آن زمان پدید آمده بود، زودتر از نیروهای دیگر از رژیم پهلوی گسست و به امواج انقلاب پیوست.

یک فعال سیاسی اصولگرا مطرح کرد:

انتقادات پلاسکویی قالیباف را حذف نمی‌کند

یک فعال سیاسی اصولگرا تاکید کرد که محمدباقر قالیباف با وجود انتقاداتی که در چند هفته اخیر به او وارد شده همچنان از گزینه‌های اصلی اصولگرایان برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ است.

رئیس ستاد انتخابات کشور:

پیش‌بینی 200 میلیون تعرفه، 120 هزار شعبه و 35 هزار صندوق الکترونیکی برای برگزاری انتخابات

رئیس ستاد انتخابات کشور از پیش‌بینی 200 میلیون تعرفه، 120 هزار شعبه اخذ رای و 35 هزار صندوق الکترونیکی برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در 140 کشور خبر داد.

پاسخ ولایتی به ترامپ: روی صحبت آدمی که بی‌حساب حرف می‌زند، حساب نمی‌کنیم

رییس مرکزتحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام، سیاست‌های دولت جدید آمریکا را ناپخته و خام توصیف کرد و گفت: ما از آمریکایی‌ها توقعی نداریم و امروز شاهد اعتراض‌ها به سیاست‌های ترامپ در داخل آمریکا و حتی اروپا هستیم.

مازندران مدافع سرسخت فرهنگ انقلاب/ اسلام و ولایت فقیه، ارزش‌های حکومتی ملت ایران

اساساً پایه انقلاب اسلامی مردم ایران یک حرکت فرهنگی محسوب می‌شود و مبنا و شروع آن از مراکز فرهنگی همچون مساجد، دانشگاه‌ها، هیات‌های مذهبی و حوزه‌های علمیه آغاز شد که به همین دلیل انقلاب اسلامی ایران را باید بر خلاف بسیاری از انقلاب‌ها در دیگر نقاط جهان که بر پایه معیارهای معیشتی شکل می‌گیرد، یک انقلابی بر پایه پارامترهای فرهنگی عنوان کرد.

مهمترین عناوین

کیمیا سامانه