اجتماعی

آیت‌الله مکارم شیرازی:

مردم اهتمام دولت به مسائل درمانی را لمس می‌کنند / طرح تحول نظام سلامت باید استمرار داشته باشد

آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع عظام تقلید، بر لزوم استمرار طرح تحول سلامت تاکید کرد و گفت: مردم و خیرین نیز باید کمک کنند که مسئله درمان که به صورت فعلی درآمده، عقب‌گرد نکند و بلکه پیشرفت داشته باشد.

تعیین تکلیف افزایش نرخ کرایه‌ها در هفته نخست اردیبهشت

افزایش کرایه‌های حمل ونقل عمومی بحث تازه‌ای نیست و معمولا در پایان هر سال شورای شهر تهران نرخ‌های جدید را بررسی و تصویب می‌کند اما امسال با مخالفت فرمانداری تهران این مصوبه شورا به تایید نرسید و پس از بررسی مجدد و اصرار شورا بر افزایش نرخ کرایه‌ها، موضوع به هیات حل اختلاف وزارت کشور ارسال شد تا نهایتا در هفته آینده تصمیم نهایی توسط وزارت کشور اتخاذ شود. کشمکش فرمانداری تهران و شورای اسلامی شهر تهران نیز به موضوعی تکراری تبدیل شده که هرازگاهی بر سر برخی موضوعات همانند نرخ کرایه های تاکسی بالا می‌گیرد. کشمکشی که تنها مسافران و رانندگان تاکسی در آن زیان می‌بینند.

استقبال صداوسیما و نامزدها از پخش زنده مناظره‌ها

مناظره‌های انتخاباتی زنده می‌شوند؟

زنده بودن پخش مناظره‌های انتخاباتی تلویزیون در حالی همچنان در کمیته تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری در حال بررسی است که تا این لحظه هم مدیران ارشد صداوسیما و هم نامزدهای انتخاباتی از برگزاری زنده آن که جذاب‌ترین برنامه انتخاباتی تلویزیون هم نام برده می‌شود، استقبال کرده‌اند.

نقش استراتژیک راه‌ها در رونق اقتصادی شرق مازندران/ خطوط چهارگانه مواصلاتی ظرفیتی برای جهش اقتصاد

شرق مازندران با دسترسی به چهار خط حمل و نقل و راه‌های مواصلاتی اصلی از ظرفیتی بی‌بدیل برای دستیابی به تحول و رونق اقتصادی برخوردار است که توجه و عملکرد بهتر مسؤولان را می‌طلبد.

رسم قدیمی کشاورزان مازندرانی

از شوپه‌گری یا شب‌پایی مزرعه‌های کشاورزی در گذشته تا میرِشکاری امروز

مزرعه‌های کشاورزی در مازندران برای در امان ماندن از حیوانات وحشی جنگل‌ها با نگبانی «شوپه‌گران یا شب‌پاها» در گذشته و «میرِشکاران» حال حاضر حفاظت می‌شود.

رهبر انقلاب در دیدار فرماندهان ارتش:

انتخابات باید سالم، با امنیت، با سلامت و با گستردگی انجام گیرد/ معیشت مردم به عهده مسؤولان است

حضرت آیت الله خامنه‌ای در دیدار جمعی از فرماندهان و کارکنان ارتش تأکید کردند امروز تقویت اقتصادی، نقطه‌ کلیدی و دارای اولویت کشور است.

فقدان استراتژی کشت، مشکل بزرگ کشاورزی مازندران/ بیم و امید کشاورزان در تغییر باغ به شالیزار

استان مازندران ظرفیت‌های زیادی در تولید کشاورزی دارد، این استعداد خدادای موجب شد تا برخی از کشاورزان بی‌محابا و بدون توجیه فنی و اقتصادی هر چه در سر داشتند روی زمین زراعی اعمال کنند.

حجت‌الاسلام «قاضی عسکر» مطرح کرد

می‌خواهند عظمت حج را بشکنند/ دنبال سود مادی نیستیم/ سهمیه خاص برای خانواده شهدای منا

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت گفت: اگر ذره‌ای ناامنی در عربستان علیه زائران ایرانی احساس کنم، اولین شخصی هستم که اجازه نخواهم داد مردم به حج بروند، چون از جانب ولی‌فقیه نماینده حفظ جان و شأن مردم هستم.

باغداران مازندرانی دچار سرمازدگی و عذاب عملی‌نشدن وعده‌های دولت/ سال 95، سالی ناگوار برای کشاورزان و سال 96...؟

با عملی نشدن وعده‌های دولت در حمایت از سورتینگ‌داران و ذخیره‌سازان مرکبات و پرداخت نشدن طلب باغداران، کشاورزان و ذخیره‌سازان برای فعالیت در سال جاری با مشکل روبرو شدند.

روحانی در نشست صمیمی با روسای دانشگاه‌های کشور:

امیدوارم شاهد دانشگاه امن‌تر، آزادتر و پیشرو در ارتباط با جامعه باشیم

رییس جمهور دانشگاه ها را منشاء نشاط و حرکت های بزرگ اجتماعی برشمرد و با تاکید بر اینکه باطن دانشگاه باید دانشجو محور باشد، اظهارداشت: وظیفه اساتید آماده کردن دانشجویان برای مدیریت مراکز مهم کشور، بویژه مراکز اقتصادی و فرهنگی است.

فرمانده لشکر 25 کربلا مازندران:

حماسه خانطومان نمونه‌ای از دلاورمردی‌های رزمندگان مازندران بود

فرمانده لشکر عملیاتی 25 کربلا مازندران با بیان اینکه حماسه خانطومان نمونه‌ای از دلاورمردی‌های رزمندگان مازندران بود، گفت: مراسم گرامیداشت 37 شهید مدافع حرم مازندران با حضور فرمانده سازمان بسیج برگزار می‌شود

مهمترین عناوین

کیمیا سامانه