اجتماعی

قائم‌مقام وزیر علوم خبر داد

برگزاری اولین آزمون مهارتی زبان فارسی تا سال آینده

قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل از برگزاری اولین آزمون مهارتی زبان فارسی توسط این وزارتخانه خبر داد و گفت: این آزمون تحت عنوان امتحانات "آمفا " به منظور استانداردسازی سطح زبان و ادبیات فارسی در سال 96 برگزار می‌شود.

یک عضو شورای شهر تهران تاکید کرد

توسعه حمل و نقل ریلی، راه‌حل معضل ترافیک است

یک عضو شورای شهر اسلامی شهر تهران با تاکید بر نقش توسعه حمل و نقل ریلی در کاهش آلودگی هوا و ترافیک گفت: باید ابتدا معضلات مترو را پیش از رسیدگی به هر معضل دیگری مرتفع کنیم تا بتوانیم بر معضل ترافیک و آلودگی هوا که شهروندان را رنج می‌دهد غلبه کنیم.

هوای پاکم آرزوست

مروری بر تدابیر دولت برای رسیدن به هوای «پاک»

در روزهایی که بیشتر کلانشهرهای کشور هوایی نامطلوب را از گلو سُر می‌دهند، حرف زدن از روز «هوای پاک» سخت دشوار می‌شود. تعداد و تردد بالای خودروها، مصرف چندین میلیون متر مکعبی سوخت‌های فسیلی در کلانشهرها، صنایع آلاینده و متراکم‌تر کردن جمعیت در کنار شرایط جوی پایدار و پدیده اینورژن (وارونگی دما) عواملی است که هوای شهرهای پرجمعیت و صنعتیمان را به این حال و روز خاکستری انداخته است.

تاثیر استفاده از گیاه پنج انگشت با نام تجاری "ویتاگنوس" در درمان درد دوره‌ای پستان

در مطالعه‌ای که توسط گروه بیماری‌های پستان پژوهشکده سرطان پستان جهاددانشگاهی انجام گرفت، مشخص شد؛ استفاده از عصاره گیاه "vitex agnus-castus" یا گیاه پنج انگشت با نام تجاری ویتاگنوس، می‌تواند به عنوان یک درمان موقت و کم هزینه در درمان ماستالژی یا دردهای دوره‌ای پستان موثر باشد.

سیاست‌ها و ضوابط اجرایی طرح آمایش آموزش عالی ابلاغ شد

دکتر مجتبی شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری " کلیات سیاست و ضوابط اجرایی طرح آمایش آموزش عالی" مصوب جلسه ۷۷۶ شورای عالی انقلاب فرهنگی را به روسای دانشگاهها و موسسات آموزش عالی ابلاغ کرد.

دانشگاه علم و صنعت،میزبان معاونان دانشجویی دانشگاه‌های برتر کشور

گردهمایی معاونان دانشجویی دانشگاههای برتر کشور، با حضور دکتر ریاضی (معاون امور دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری)، پنجشنبه 30 دیماه 1395 به میزبانی دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار می‌شود.

راه‌اندازی بزرگترین شبکه اینترنت اشیاء ایران در پروژه باغ کتاب تهران

مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به اینکه مدیریت شهری تهران پیش قراول توسعه پیشرفته‌ترین شبکه iot خاورمیانه است، گفت: اینترنت اشیاء (Internet of Things) یا ( IOT به اختصار) به طور کلی اشاره دارد به بسیاری از اشیا و وسایل محیط پیرامون‌مان که به شبکه اینترنت متصل شده و می توان توسط اپلیکیشن‌های موجود در تلفن‌های هوشمند و تبلت آنها را کنترل و مدیریت کرد.

مهمترین عناوین

کیمیا سامانه