اجتماعی

زاینده رود تا اواسط خرداد جاری است

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای، زمان کاهش میزان خروجی آب از محل سد زاینده رود را اواسط خرداد ماه اعلام کرد و گفت: بر اساس تصمیم کمیته توزیع آب در اواسط خرداد ماه و بازه زمانی پانزدهم تا بیستم خرداد آب بسته می‌شود.

رئیس موسسه آب دانشگاه تهران تشریح کرد:

همه راهکارها برای علاج‌بخشی سد گتوند

رئیس موسسه آموزش عالی آب دانشگاه تهران با تشریح مشخصات پنج راهکار ارائه‌شده به دولت برای علاج‌بخشی سد گتوند، گفت: تیرماه سال 94 پروژه راهکارها را تحویل دادیم؛ این راهکارها به‌عنوان راهکارهای مرحله شناخت به دولت ارائه شد، اما از وقتی آن‌ها را تحویل دادیم، خبر دیگری از ادامه کارها نداریم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان:

بیش از 900 هزار نفر در خراسان رضوی تحت پوشش بیمه سلامت همگانی هستند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی با اشاره به تعداد افرادی که در استان تحت پوشش بیمه سلامت هستند، گفت: تا آذر ماه سال 95 تعداد بیمه‌شدگان سلامت همگانی 902 هزار و 466 نفر بوده است.

رئیس کل بیمه مرکزی خبر داد:

تصویب آئین‌نامه حاکمیت شرکتی در موسسات بیمه

ایسنا، عبدالناصر همتی با اشاره به تحول انجام گرفته در ساختار صنعت بیمه، افزایش تعداد شرکتهای بیمه و گسترش رقابت بین آنها، استقرار حاکمیت شرکتی در موسسات بیمه را یک ضرورت دانست و گفت: وضع شیوه‌های نوین نظارتی و مقررات متناسب با ساختار جدید صنعت بیمه در قالب آئین‌نامه حاکمیت شرکتی برای اطمینان از رعایت حقوق ذی‌نفعان صنعت بیمه، خصوصا بیمه‌گذاران اجتناب ناپذیر است. به گفته رییس شورای عالی بیمه، موسسات بیمه از این پس موظف خواهند بود امور خود را از طریق هیئت مدیره و هیات عامل که وظایف و حدود اختیارات آنها در اساسنامه تعیین می‌شود، اداره کنند. رئیس کل بیمه مرکزی تاکید کرد: شرکتهای بیمه دارای حداقل ۵ عضو در هیئت مدیره خواهند بود که همه آنها از بین اشخاص حقیقی انتخاب خواهند شد و اکثریت اعضای آن نمی‌توانند در شرکت بیمه مشاغل اجرایی را عهده‌دار باشند. هیئت عامل نیز متشکل از مدیرعامل، قائم مقام و معاونین مدیرعامل خواهند بود که به طور موظف و تمام وقت در موسسه بیمه اشتغال خواهند داشت. وی افزود: موسسات بیمه موظف هستند حداقل یک نفر عضو مستقل غیر اجرایی و غیر موظف در هیئت مدیره خود داشته باشند که شرایط عضو مستقل را بیمه مرکزی تعیین می‌کند. همتی تاکید کرد: بنا به مصوبه شورای عالی بیمه، هیئت مدیره موسسه موظف است در ساختار سازمانی موسسه بیمه، واحدهایی بابت " حسابرسی و کنترل داخلی"، " مدیریت ریسک" و " تطبیق مقررات " تحت نظر مدیرعامل موسسه ایجاد کند و صلاحیت حرفه‌ای مدیران این واحدها به تائید بیمه مرکزی برسد. به گفته وی، هیئت مدیره همچنین موظف است کمیته‌هایی برای مدیریت ریسک، حسابرسی و کنترل داخلی، جبران خدمات کارکنان و تطبیق مقررات تحت ریاست اعضای غیر اجرایی هیئت مدیره ایجاد کند. همتی در پایان تاکید کرد: آئین‌نامه حاکمیت شرکتی در ۲۰ ماده و ۲ تبصره به تصویب شورای عالی بیمه رسیده است و موسسات بیمه موظفند حداکثر ظرف شش ماه پس از تصویب این آئین‌نامه اساسنامه خود را با مقررات آن تطبیق دهند. انتهای پیام

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار:

حرکت صفحه عربستان عامل اصلی فعالیت گسل‌های استان است

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی، علت اصلی زمین لرزه ها و فعالیت های اخیر گسل های استان را حرکت صفحه شبهه جزیره عربستان عنوان کرد و از مطالعات دقیق بر روی فعالیت های گسل ۱۶۵ کیلومتری کشف در شمال مشهد خبر داد.

توصیه‌های بهداشتی وزارت بهداشت در آستانه ماه رمضان؛

زولبیا و بامیه را از مراکز مجاز بخرید/تخلفات بهداشتی را به 190 اعلام کنید

مسئول مدیریت بهداشت محیط مناسبت‌ها و ایام خاص وزارت بهداشت ضمن ارایه توصیه‌های بهداشت محیطی به مردم در ماه مبارک رمضان، بر همکاری متصدیان و شاغلین مراکز تهیه غذا با مامورین و بازرسین بهداشت محیط تاکید کرد.

در کمیسیون بهداشت صورت گرفت؛

استماع گزارش مسئولان موسسه ثبت و حفظ آثار بهداری رزمی دفاع مقدس

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از گفت که در جلسه امروز، گزارش مسئولان موسسه ثبت و حفظ آثار بهداری رزمی دفاع مقدس درباره تهیه و تدوین تاریخ شفاهی و مستندسازی بهداری دفاع مقدس استماع و بررسی شد.

مهمترین عناوین

کیمیا سامانه