اجتماعی

حسین امیری، سید جعفر جمالی، احمد ملابهرامی

بررسی پایداری غیرخطی تورم در کشورهای صادرکننده‌ی نفت با استفاده از مدل ‏DREOP

این مقاله با تمرکز بر پایداری تورم، پویایی­های تورم را در 12 کشور صادرکننده‌ی نفت طی دوره‌ی زمانی 2002-2014 با استفاده از مدل‌های پانل غیرخطی بررسی می­کند.

ضمن استقبال از تروریستی نامیده شدن کره‌شمالی

سئول: موضع مشترک با آمریکا برای آوردن پیونگ‌یانگ به میز مذاکره تغییری نکرده است

کره جنوبی ضمن استقبال از تروریستی نامیده شدن کره‌شمالی، گفت موضع مشترک با آمریکا برای آوردن پیونگ‌یانگ به میز مذاکره تغییری نکرده است.

رئیس اتاق بازرگانی تهران:

رشد مسکن در ۲۰ ماه گذشته منفی بود/ قیمت ارز واقعی نیست

رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: در 20 ماه متوالی رشد مسکن منفی بوده، ولی در 6 ماهه اول امسال به نظر می‌آید رشد مسکن مثبت بوده و خرید و فروش در این مدت 34 درصد افزایش و رشد قیمتی مسکن هم متناسب با تورم امسال بوده است.

یادداشت/ سردار نجات

حضور رهبری با لباس مبدل در جمع مردم بم

یک‌ماه از زلزله بم نگذشته بود که رهبری دوباره برای اطلاع از پیشرفت کار ابتدا یک هیات به آنجا فرستادند و بعد مجددا خودشان به آنجا رفتند تا از پیشرفت کار و بازسازی مناطق زلزله‌زده بازدید کنند. شاید چندین ماه بعد در سفر استانی به کرمان مجددا بم را در دستور کارشان قرار دادند و از آنجا بازدید مفصلی کردند.

مجد الحلبی

رمزگشایی از اظهارات مقام صهیونیست درباره روابط با عربستان سعودی

این سؤال مهم اذهان عمومی را به خود مشغول ساخته که مطرح شدن اظهارات رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی درباره روابط عمیق با عربستان سعودی آن هم درست در زمانی که ریاض، حملات گسترده‌ای را علیه مقاومت آغاز کرده است، حاوی چه مفاهیم و مقاصدی است؟

رامین حسین ­آبادیان

اتحادیه عرب و همنوایی کورکورانه با سیاست‌های ضد ایرانی حکام سعودی

در حالی که هدف از شکل گیری اتحادیه عرب مقابله با اشغالگری رژیم صهیونیستی بود حالا با نزدیک و علنی شدن روابط بین رژیم صهیونیستی و عربستان ، روی به اظهارات ضد ایرانی آورده اند.

مصطفی اسلامی

چرا آمریکا عربستان را در نوک پیکان حمله علیه ایران گذاشته است؟

تمایل غرب برای معرفی کردن ایران به عنوان دشمن عربستان و تمایل محمد بن­ سلمان برای ایجاد گسل های جدید با ایران در محورهای مختلف منطقه غرب آسیا از جمله یمن، سوریه، عراق، لبنان، قطر و ... سبب شده است تا این سوال پیش آید که چرا آمریکایی ها تمایل دارند سعودی را در نوک پیکان حملات خود علیه ایران قرار دهند؟

مهمترین عناوین

کیمیا سامانه