اجتماعی

گزارش بلاغ به بهانه میلاد حضرت معصومه(س) و روز دختر

مادران فردا در معرض تهاجم فرهنگی دشمن/ لزوم تربیت صحیح دختر در خانواده برای ورود به جامعه

نباید در نگاه دختران و پسران را از هم جدا کرد چراکه موجب نگاه ترحم آمیز به این طیف می‌شود اما باید توانایی دختران را لحاظ و به نسبت این تواناییشان از آنان افراد حقیقی و حقوقی، چه در خانواده و اجتماع ساخت.

زهرا مهربان

تحلیل محتوای آموزشی علم و فناوری نانو 12-K در استرالیا و ایالات متحده آمریکا با تمرکز بر راهبردهای یاددهی

هدف از این پژوهش مطالعه راهبردهای یاددهی-یادگیری استخراج شده از متون آموزشی علم و فناوری نانو کشورهای پیشرو به منظور بررسی ارتباط نوع راهبرد با موضوع درس، دوره تحصیلی و همچنین مقایسه‌ی راهبردهای استخراج شده در نمونه‌های مورد بررسی بوده است.

سعید نیکورزم، محمد رضا خاکی

رهیافت‌های معرفت‌شناختی تئاتر در توجیه زیبایی‌شناختی از مفهوم فرهنگ

این پژوهش با استناد به منابع کتابخانه‌ای و به خصوص با تمرکز به روی دو کتاب زایش تراژدی و تئاتر و همزادش تلاش می‌کند تا کیفیت این فرهنگ را در قالب شکلی از «کنشگری»، «کثرت‌گرایی» و «آری‌گویی» به زندگی و «امر نو» تبیین نماید.

معصومه طالبی

بازدارندگی در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران

در رابطه مستقیم با سیاست خارجی است. جمهوری اسلامی ایران همواره در سیاست خارجی خود با تهدیدات استراتژیکی روبه‌رو می‌باشد که به‌نوعی ناشی از متغیرهای پایدار سیستمی اعم از سیستم داخلی، منطقه‌ای و جهانی است که قدرت و بازدارندگی سیاست خارجی از عوامل اصلی رویارویی با تهدیدات و تبدیل آنها به فرصت می‌باشد.

داوود حسین پور ، حمیدرضا محمدی سیاهبومی

سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی برای برون‌رفت از بحران

سیاست‌های اقتصاد مقاومتی برای توسعه اقتصادی کشور از راهکارهایی مانند خنثی‌سازی و دور زدن تحریم‌ها، عدم وابستگی به نفت و... استفاده می‌کند که در کنار آن، کوچک سازی و توانمندسازی دولت نیز از سایر راهکارهای آن می‌باشد.

مهمترین عناوین

کیمیا سامانه