فرهنگی

بازخوانی سخنان رهبر معظم انقلاب درباره سالگرد حادثه گوهرشاد

مایه تأسف است حادثه مسجد گوهرشاد هیچ انعکاسی در ادبیات ما نداشته باشد/ شخصیت‌های فرهنگی معروف زمان رضاشاه در قضیه کشف حجاب نقش ایفا کردند

به مناسبت ایام هشتاد و دومین سالگرد حماسه گوهرشاد بخشهایی از سخنان رهبر معظم انقلاب در این زمینه منتشر شد.

عملکرد موفق پارک علم و فناوری البرز در دریافت تسهیلات برای شرکت‌های عضو

سرپرست معاونت فناوری پارک علم و فناوری استان البرز از اخذ بیش از 20 میلیارد تومان تسهیلات برای شرکت‌های عضو پارک علم و فناوری استان از صندوق‌های مختلف کشوری از ابتدای سال 93 تا کنون خبر داد.

توضیحات معاون دانشگاه فرهنگیان درباره دوره‌های مهارت آموزی معلمان

معاون آموزشی دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه به احاظ امکانات و ظرفیت دانشگاه مشکلی برای برگزاری دوره یکساله مهارت آموزی پذیرفته شدگان آزمون استخدامی نداریم گفت: طی سال گذشته و. امسال ۵۰هزار خروجی از دانشگاه داریم که کمتر از ۲۵هزار نفر جایگزین آنها می شوند.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی شهرداری ارومیه:

ضعف مدیریتی در دانشگاه ارومیه به آتش‌سوزی بخشی از محوطه این دانشگاه منجر شد

مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری ارومیه از آتش‌سوزی حدود ۶۰۰ متر مربع از محوطه دانشگاه ارومیه براثر بی‌احتیاطی و ضعف در مدیریت دانشگاه ارومیه خبر داد.

چند فستیوال موسیقی ایتالیا را بشناسیم

ایتالیا فستیوال‌های سالانه موسیقی دارد و به‌تازگی ارکستر سمفونیک تهران در یکی از آن‌ها شرکت کرد. برخی از این فستیوال‌ها در فصل تابستان و برای گردشگرهایی که به این کشور سفر می‌کنند، برگزار می‌شوند و دایره وسیعی از «اپرا» تا «جز» را دربر می‌گیرند.

معاون آموزشی وزیر علوم خبر داد؛

مجوز 30 موسسه غیرانتفاعی لغو شد/حضور مدیران کشوری در لیست هیات مؤسسان

معاون آموزشی وزیر علوم با بیان این‌که توجه به کیفیت مهم‌ترین رویکرد این وزارتخانه در برخورد با زیرنظام‌های آموزشی است،‌ گفت: متاسفانه تعداد مراکز غیرانتفاعی کشور در دولت‌های نهم و دهم چهار برابر رشد داشته است و این در حالی است که در دولت اخیر نه تنها هیچ مجوزی برای راه‌اندازی این مراکز داده نشده، بلکه ظرفیت 30 مرکز نیز صفر و این مراکز منحل شده است. بنابراین آنچه وزارت علوم به آن توجه می‌کند، کیفیت است.

مهمترین عناوین

کیمیا سامانه