فرهنگی

با حضور وزیر ارشاد

نخستین همایش ملی نیما، زبان و شعر تبری برگزار شد

نخستین همایش ملی نیما، زبان و شعر تبری با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، استاندار مازندران، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیران ارشد استانی، مسئولین شهرستان نور و پژوهشگران شعر و ادبیات کشور، در شهرستان نور آغاز به‌کار کرد.

منوچهر محمدی در «چشم شب روشن»:

سرمایه‌های بیرونی به نیت تفنن یا پولشویی وارد سینما می‌شوند

«موقعیت تهیه‌کنندگی در سینمای ایران خلط شده است. در کشورهایی که سینمای حرفه‌ای‌شان از نظر کمّی و کیفی با ما فرق دارد، در سال هزار فیلم تولید می‌شود، اما تولید سالانه کشور ما ۱۰۰ فیلم است.»

رئیس دانشگاه صنعتی شهدای هویزه:

16 دی بیانگر اهمیت حضور دانشجو در عرصه‌های مختلف است

رئیس دانشگاه صنعتی شهدای هویزه با بیان اینکه واقعه 16 دی نشان‌دهنده اهمیت حضور دانشجو در عرصه‌های مختلف است، گفت: شهدای دانشجو این پیام را به ما می‌دهند که وظیفه بزرگتری از فعالیت علمی بر دوش دانشگاهیان قرار دارد و آن، کار جهادی است.

کهن‌ترین «موزائیک» دنیا در موزه‌ی ملی ایران

«وقتی موزائیک می‌بینند، معتقدند متعلق به هنر دوره‌ی بیزانس است، در حالی که معتقدیم کهن‌ترین مدرک از صنعت موزائیک در دنیا، امروز در موزه ملی ایران وجود دارد، شیئی تاریخی متعلق به ایران باستان و با ریشه‌ی ایرانی.»

گردشگران خارجی کریسمس را در ایران چطور می‌گذرانند؟

بیشتر گردشگران خارجی معمولا از ساعت ۷ عصر به بعد مجبورند اوقات خود را در هتل بگذرانند، یا نهایتا به رستورانی بروند که شاید جز غذا، موسیقی زنده هم داشته باشد. کمتر پیش می‌آید برای ساعت‌های دم غروب و یا شبانه‌ی گردشگران برنامه‌ریزی شده باشد، این وضعیت شامل حال شب‌های زمستانی سال نو میلادی هم می‌شود. گردشگرانی که این وقت سال به ایران می‌آیند، اغلب، سال را در اقامتگاه‌شان نو می‌کنند.

/چهاردمین سالگرد تدفین شهدای گمنام علوم پزشکی اهواز/

دانشگاهیان علوم پزشکی اهواز به مقام شهدای گمنام ادای احترام کردند

مراسم گرامی‌داشت روز شهدای دانشجو و چهاردهمین سالگرد تدفین شهدای گمنام دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز امروز، ۱۵ دی‌ماه با غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدای گمنام این دانشگاه برگزار شد.

مهمترین عناوین

کیمیا سامانه