فرهنگی

جعفر محمدی‌برزگر ,عبدالله هندیانی ,اکبر کنعانی

نقش ارزش‌های اجتماعی در سبک زندگی فرماندهان و مدیران نیروی انتظامی با تأکید بر تهدید نرم

پژوهش پیش رو، ضمن احصاء ارزش‌های مهم اجتماعی فرماندهان و مدیران نیروی انتظامی به این پرسش پاسخ می‌دهد که این ارزش‌ها چه تأثیری در سبک زندگی آن‌ها دارد و آیا آن‌ها در این رهگذر تحت تأثیر تهدید نرم قرارگرفته‌اند.

داوری اردکانی در مراسم بزرگداشت میرزاخانی:

اعتبار میرزاخانی به دانشمندی اوست/ او برای جهان علم کار می‌کرد نه آمریکا

رئیس فرهنگستان علوم گفت: خانم میرزاخانی برای جهان علم کار می‌کرد و برای آمریکا کار نمی‌کرد، چرا که دانشمند در هر کجا باشد برای جهان علم کار می‌کند و این اعتبار برای دانشمندی اوست نه اینکه چون در آمریکا درگذشته اعتبار پیدا کرده است.

محمدعلی سلطان مرادی، یحیی بوذری نژاد

مقایسۀ زیبایی‌شناختی مراتب هستی در فلسفۀ فلوطین و سهروردی

در این مقاله، پس از گزارش خطوط اصلی تفکر فلوطین و سهروردی در تعریف، مراتب و ادراک زیبایی، به مقایسۀ مراتب زیبایی به مقایسۀ زیبایی‌‌شناختی مراتب نور در نظام سهروردی با وجود در فلسفۀ فلوطین می‌پردازیم.

یک استاد دانشگاه در گفت‌و‌گو با فارس هشدار داد

خشکیدگی تالاب گاوخونی ریزگردهای سمی و سونامی نمک را به سمت تهران و سمنان سرازیر می‌کند

استاد دانشگاه ایجاد کارگروه احیای زاینده رود و تالاب بین‌المللی گاوخونی را بسیار الزامی دانست و گفت: با فعال شدن کانون ریزگردها در این تالاب مشکلات شدید زیست محیطی در کمین اصفهان، استانهای مرکزی و تهران خواهد بود.

دبیر دهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر منصوب شد

با صدور حکمی از سوی مجید ملا‌نوروزی مدیرکل دفتر هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره فجر «مجتبی آقایی» به عنوان دبیر دهمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر منصوب شد.

مهمترین عناوین

کیمیا سامانه