فرهنگی

رضا طهماسبی، داوود عباسی، مهدی فتاحی، مظاهر یوسفی امیری

بررسی تأثیر سازمانی رهبری خدمتگزار بر رفتار شغلی اعضای هیئت علمی و کارکنان دانشگاه

هدف اصلی این پژوهش بررسی اثر سازمانی رهبری خدمتگزار در دانشگاه زنجان است. در این تأثیر رهبری خدمتگزار بر هشت متغیر رفتاری اعضای هیئت علمی و کارکنان دانشگاه زنجان آزمون شده است.

سعید نیکورزم، محمد رضا خاکی

رهیافت‌های معرفت‌شناختی تئاتر در توجیه زیبایی‌شناختی از مفهوم فرهنگ

این پژوهش با استناد به منابع کتابخانه‌ای و به خصوص با تمرکز به روی دو کتاب زایش تراژدی و تئاتر و همزادش تلاش می‌کند تا کیفیت این فرهنگ را در قالب شکلی از «کنشگری»، «کثرت‌گرایی» و «آری‌گویی» به زندگی و «امر نو» تبیین نماید.

مصطفی زالی، سید حمید طالب زاده

پدیدارشناسی، نقد شکاکیت و ضرورت هستی شناسی وحدت‌گرا

در این مقاله نخست نشان داده می‌شود که هگل چگونه با نگارش پدیدارشناسی اولاً اصل پروژه نقادی را به رسمیت شناخته و ثانیاً بدیلی در برابر روش نقادی کانتی ارائه می‌دهد که گرفتار معضل از پیش مفروض گرفتن سوبژکتیویسم و در نتیجه شکاکیت نباشد.

در گفت‌وگوی فارس با رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی مطرح شد

«فرمول‌های فیزیک، تانژانت و کتانژانت» چه فایده‌ای در زندگی دارند؟!

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی آموزش و پرورش گفت: هیچ‌کس روز اول، زمانی که در مدرسه است فکر نمی‌کند فرمول‌های فیزیک و قواعد ریاضی روزی به دردش بخورد، ما کاربری علوم را یادآور نمی‌شویم و آموخته خود را کاربردی نمی‌کنیم.

حسین علیزاده در نشست رونمایی البوم جدیدش:

مردم می توانند با «غمنومه فریدون» دستگاه های موسیقی ایرانی را یاد بگیرند/ صابر ابر را فریدون صدا می کردم!

استاد حسین علیزاده گفت: مخاطب می تواند در این اثر دستگاه های موسیقی ایرانی را یاد بگیرد. در حوزه ساز بندی هم عمدتا از سازهای ایرانی استفاده شده است.

حجت‌الاسلام دادگر در گفت‌وگو با فارس مطرح کرد

برگزاری طرح معرفتی و فرهنگی «حیات طیبه» توسط نهاد رهبری در دانشگاه فرهنگیان

مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه فرهنگیان گفت: طرح حیات طیبه در قالب اردوی کشوری شهید باهنر (ره) توسط نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه فرهنگیان برگزار خواهد شد.

موسی‌خانی در گفت‌وگو با فارس:

پایان‌نامه از مقطع کارشناسی ارشد حذف نشده است

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد در رابطه با حذف پایان نامه از مقطع کارشناسی ارشد گفت: معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد عنوان کرد: پایان‌نامه حذف نشده است بلکه در این رابطه براساس قانون عمل می‌شود.

یک آسیب شناس اجتماعی در گفت‌وگو با فارس:

«70 درصد دانش‌آموزان» توانایی استفاده از برنامه‌های تابستانی را ندارند/ «ضعف مدیریت» بزرگترین کمبود در اوقات فراغت است

آسیب شناس اجتماعی با تأکید بر اینکه در اوقات فراغت، نه کمبود سازمان داریم و نه فقدان بودجه؛ بلکه ضعف مدیریت و کارشناس وجود دارد، گفت: حدود 70 درصد از دانش‌آموزان قادر به استفاده از برنامه‌های تابستان نیستند.

سیّد مسعود عمرانی، حسین افسر دیر، مرجان سادات عمرانی

راهکارهای تربیت اجتماعی و عاطفی نوجوانان در قرآن و احادیث

نوجوانان احساسات پُرتلاطم و متغیّر دارند. لذا برای اینکه بتوان از آنها افرادی متعهّد به انجام وظایف خود و رعایت حقوق دیگران پرورش داد، باید در کنار روش‌های تربیت اجتماعی، از راهکارهای تربیت عاطفی نیز استفاده نمود تا آموزش‌ها عمیق‌تر و اثرپذیرتر گردد.

مهمترین عناوین

کیمیا سامانه