فرهنگی

فارس گزارش می‌دهد:

چشم‌انداز مبهم تئاتر در شهرستان‌ها

درصد قابل ملاحظه‌ای از هنرمندان نمایش کشور ما حتی از چهره‌های شناخته شده سینما و تلویزیون، همه کسانی هستند که فعالیت هنری خود را از تئاتر و آن هم تئاتر شهرستان آغاز کرده‌اند و همین‌ برخاستگی از جایی غیر از پایتخت به رشد و ارتقای هنرهای نمایشی می‌انجامد.

درخواست انجمن ناشران پزشکی برای حضور مستقل در نمایشگاه کتاب/ در رواق شرقی حاضر می‌شویم

با توجه به تشکیل انجمن فرهنگی ناشران کتاب علوم پزشکی دانشگاهی در اسفندماه سال گذشته، این انجمن طی نامه‌ای به رئیس نمایشگاه کتاب درخواست حضور مستقل در فضای طبقه یک+ رواق شرقی (همکف بام شبستان) را دارد.

در گفت‌وگو با فارس عنوان شد

استقبال مخاطبان از «موزه لوور تهران» در ایام نوروز/ ثبت رکورد ۱۰۴ هزار بازدید در یک ماه

«موزه لوور در تهران» تا پیش از آغاز سال جدید به طور متوسط هر روز ۱۴۰۰ بازدیدکننده داشت، اما این رقم در ایام سفرهای نوروزی به بیش از ۵۰۰۰ بازدیدکننده در روز افزایش پیدا کرد.

علیرضا قزوه پشت حمید هیراد در آمد

مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری با مسئول دانستن دفتر شعر و موسیقی وزارت ارشاد در دادن مجوز به اشعار حمید هیراد گفت: ایشان ادعای شاعری نداشته و اصلا شیوه‌اش تلفیق چند شعر است. هر وقت این شعرها را در کتابی به نام خود منتشر کرد، می‌توان به او تهمت سرقت ادبی زد.

بخش‌هایی از کتاب «مگر چشم تو دریاست»

عبارتی که رهبر انقلاب برای کسی به کار نبرده بود/ ماجرای فرش نخ‌نما و شوفاژ سرد خانه آقای خامنه‌ای

حاجیه خانم جنیدی راوی کتاب «مگر چشم تو دریاست» که جواد کلاته عربی آن را تدوین و تالیف کرده، مادر ۴ شهید است که ایستادگی بسیاری از خود نشان داده است.

واراند، مترجم کتاب «نگین‌های پُرتلألؤ»:

مترجم کتاب شعر باید خود نیز شاعر باشد/ هنر مردمی را می‌توان هنر انقلابی دانست

سوکیاس هاکوپ کورکچیان متخلص به «واراند» مترجم کتاب شعر معاصر ایران با عنوان «نگین‌های پُرتلألؤ» معتقد است: شعر یک جریان سیال ذهنی و روحی است که در قالب تصویر ارائه می‌شود و باید حتما از خلاقیت آفرینشگری شاعر بهره ببرد.

مهمترین عناوین

کیمیا سامانه