فرهنگی

علیرضا قزوه پشت حمید هیراد در آمد

مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری با مسئول دانستن دفتر شعر و موسیقی وزارت ارشاد در دادن مجوز به اشعار حمید هیراد گفت: ایشان ادعای شاعری نداشته و اصلا شیوه‌اش تلفیق چند شعر است. هر وقت این شعرها را در کتابی به نام خود منتشر کرد، می‌توان به او تهمت سرقت ادبی زد.

بخش‌هایی از کتاب «مگر چشم تو دریاست»

عبارتی که رهبر انقلاب برای کسی به کار نبرده بود/ ماجرای فرش نخ‌نما و شوفاژ سرد خانه آقای خامنه‌ای

حاجیه خانم جنیدی راوی کتاب «مگر چشم تو دریاست» که جواد کلاته عربی آن را تدوین و تالیف کرده، مادر ۴ شهید است که ایستادگی بسیاری از خود نشان داده است.

واراند، مترجم کتاب «نگین‌های پُرتلألؤ»:

مترجم کتاب شعر باید خود نیز شاعر باشد/ هنر مردمی را می‌توان هنر انقلابی دانست

سوکیاس هاکوپ کورکچیان متخلص به «واراند» مترجم کتاب شعر معاصر ایران با عنوان «نگین‌های پُرتلألؤ» معتقد است: شعر یک جریان سیال ذهنی و روحی است که در قالب تصویر ارائه می‌شود و باید حتما از خلاقیت آفرینشگری شاعر بهره ببرد.

تهیه‌کننده انیمیشن سینمایی «فیلشاه»:

فروش «فیلشاه» از سوم فروردین صعودی شد/ برای میزبانی از دانش‌آموزان، تیم اطلاع‌رسانی تشکیل دادیم

تهیه‌کننده انیمیشن سینمایی «فیلشاه» گفت: برای تماشای این فیلم توسط دانش‌آموزان با آموزش و پرورش رایزنی‌هایی انجام داده و حتی برای ارتباط با مدارس، تیم اطلاع‌رسانی تشکیل داده‌ایم.

تنابنده در گفت‌وگوی مشروح با فارس توضیح داد

چرا ترکیه در «پایتخت ۵» این‌قدر جذاب است؟/ همه بدانند که ما سراغ «اوج» رفتیم

محسن تنابنده، بازیگر و سرپرست بازیگران «پایتخت» می‌گوید که اگر این سریال، جذابیت‌های ترکیه را نشان نمی‌داد، چگونه تیم سازنده می‌توانست ناامنی، شرارت و بهشت پوشالی مشتاقان سفر به این کشور و همچنین، موضوع قاچاق کالا در سال حمایت از کالای ایرانی را نشان دهد؟

پاسخ‌های محسن تنابنده به حاشیه‌های «پایتخت۵»

اجازه بدهید اول به این نکته اشاره کنم که این ما بودیم که از «اوج» درخواست کردیم بودجه این سریال را متقبل شود. ما براساس نیازهای قصه در این فصل به دنبال سرمایه‌گذاری بودیم که بتواند تمام مخارج سریال را مرتفع کند.

مهمترین عناوین

کیمیا سامانه