فرهنگی

واکنش متفاوت دو منتقد ژاپنی پس از تماشای «روسری آبی»

دو منتقد ژاپنی در سال 74 پس از تماشای فیلم «روسری آبی» به پاس احترام به نگاه انسانی رخشان بنی‌اعتماد به عشق، انگشتری خود را به این فیلمساز اهدا کردند و این فیلمساز هم نشان عشق این دو منتقد را به موزه سینما اهدا کرد.

خاطرات ارسلان کامکار؛ از کارت تردد برای حمل ساز تا اجرا در جبهه‌ها

«ارسلان کامکار» آهنگساز، نوازنده و کنسرت مایستر سابق ارکستر سمفونیک تهران، یکی از جوان‌ترین اعضای خانواده موسیقی‌دان کامکار است؛ خانواده‌ای که به ‌دلیل سابقه و کیفیت حضورشان، نه‌ فقط در تولید بخشی مهم از موسیقی ایرانی در دهه‌های اخیر سهیم هستند، که بخشی از رویدادهای موسیقایی ایران، مخصوصا در دوران انقلاب و پس از آن با نام آن‌ها گره خورده است. برادران کامکار، همراه با دیگر اعضای گروه «چاووش» پس از «جمعه سیاه» از رادیو استعفا دادند و در کنار تعدادی دیگر از موسیقی‌دانان کلاسیک ایرانی، بخشی از مهم‌ترین آثار اجتماعی ـ سیاسی تاریخ موسیقی ایران را خلق کردند که تا پیش از آن کم‌سابقه بود. ارسلان کامکار به‌ عنوان یکی از اعضای کم سن و سال‌تر خانواده، در بیشتر این رویدادها حضور فعال نداشت، اما به ‌عنوان عضو خانواده در جریان این رویدادها و همراه دیگر اعضای خانواده بود، ضمن آنکه وی با حضور ثابت در ارکستر سمفونیک تهران، رویدادهای موسیقایی ایران را پس از انقلاب، از زاویه‌ای دیگر نیز تجربه کرده است.

دبیر اتحادیه علمی دانشجویی محیط زیست ایران مطرح کرد

ارائه راه‌کارهای علمی و ترویجی برای مشکلات زیست‌محیطی توسط دانشجویان

دبیر اتحادیه علمی دانشجویی محیط زیست ایران گفت: باتوجه به اینکه با مشکلات فراوانی در حوزه محیط زیست کشور روبه‌رو هستیم، همواره در این اتحادیه دانشجویی تلاش کرده‌ایم که با اقدامات علمی و ترویجی، راه‌کارهایی را برای مقابله با این مشکلات ارائه کنیم.

دستگاه بخور خانگی برای تنظیم رطوبت موزه!

مجموعه فرهنگی- تاریخی سعدآباد در سومین روز از بهار میزبان جمعیت زیادی برای بازدید از 16 موزه‌ این مجموعه بود و بنا بر اعلام روابط عمومی سعدآباد در نخستین روز از تعطیلات نوروز حدود 40 هزار نفر از این مجموعه دیدن کرده‌اند.

مهمترین عناوین

کیمیا سامانه