فرهنگی

داوری اردکانی در مراسم بزرگداشت میرزاخانی:

اعتبار میرزاخانی به دانشمندی اوست/ او برای جهان علم کار می‌کرد نه آمریکا

رئیس فرهنگستان علوم گفت: خانم میرزاخانی برای جهان علم کار می‌کرد و برای آمریکا کار نمی‌کرد، چرا که دانشمند در هر کجا باشد برای جهان علم کار می‌کند و این اعتبار برای دانشمندی اوست نه اینکه چون در آمریکا درگذشته اعتبار پیدا کرده است.

محمدعلی سلطان مرادی، یحیی بوذری نژاد

مقایسۀ زیبایی‌شناختی مراتب هستی در فلسفۀ فلوطین و سهروردی

در این مقاله، پس از گزارش خطوط اصلی تفکر فلوطین و سهروردی در تعریف، مراتب و ادراک زیبایی، به مقایسۀ مراتب زیبایی به مقایسۀ زیبایی‌‌شناختی مراتب نور در نظام سهروردی با وجود در فلسفۀ فلوطین می‌پردازیم.

یک استاد دانشگاه در گفت‌و‌گو با فارس هشدار داد

خشکیدگی تالاب گاوخونی ریزگردهای سمی و سونامی نمک را به سمت تهران و سمنان سرازیر می‌کند

استاد دانشگاه ایجاد کارگروه احیای زاینده رود و تالاب بین‌المللی گاوخونی را بسیار الزامی دانست و گفت: با فعال شدن کانون ریزگردها در این تالاب مشکلات شدید زیست محیطی در کمین اصفهان، استانهای مرکزی و تهران خواهد بود.

دبیر دهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر منصوب شد

با صدور حکمی از سوی مجید ملا‌نوروزی مدیرکل دفتر هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره فجر «مجتبی آقایی» به عنوان دبیر دهمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر منصوب شد.

سهیلا نجم عنوان کرد

پیچیدگی درام در نمایشنامه‌های غربی/ تئاتر شرق دارای رمزها و نشانه‌های تحسین‌برانگیز است

یک کارگردان و مدرس تئاتر گفت: تئاتر غرب تا حدود زیادی به ادبیاتی مثل آثار شکسپیر مربوط می‌شود و آنچه غرب را به تئاتر شرق پرعطش می‌کند، شیوه روایت نمایش شرقی است که او را درگیر خود می‌سازد.

اطلاعیه وزارت علوم

داوطلبان رشته خود را منحصراً براساس مصوبات دفتر گسترش آموزش عالی انتخاب کنند

وزارت علوم اعلام کرد: داوطلبان انتخاب رشته خود را منحصراً براساس مصوبات دفتر گسترش آموزش عالی که بر روی سامانه مذکور و نیز سامانه سازمان سنجش آموزش کشور منعکس می‌شود، به انجام برسانند.

مهمترین عناوین

کیمیا سامانه