فرهنگی

معاون آموزشی وزیر علوم خبر داد؛

مجوز 30 موسسه غیرانتفاعی لغو شد/حضور مدیران کشوری در لیست هیات مؤسسان

معاون آموزشی وزیر علوم با بیان این‌که توجه به کیفیت مهم‌ترین رویکرد این وزارتخانه در برخورد با زیرنظام‌های آموزشی است،‌ گفت: متاسفانه تعداد مراکز غیرانتفاعی کشور در دولت‌های نهم و دهم چهار برابر رشد داشته است و این در حالی است که در دولت اخیر نه تنها هیچ مجوزی برای راه‌اندازی این مراکز داده نشده، بلکه ظرفیت 30 مرکز نیز صفر و این مراکز منحل شده است. بنابراین آنچه وزارت علوم به آن توجه می‌کند، کیفیت است.

علی عسکری در نشست سراسری مدیران مراکز صداوسیما تاکید کرد

عزم جدی رسانه ملی برای انعکاس دستاوردهای نظام

رئیس رسانه ملی در نشست سراسری مدیران مراکز صداوسیما با اشاره به عزم کشور برای پیشرفت همه جانبه در عرصه‌های مختلف، نقش مراکز استانی در این خصوص را تعیین‌کننده دانست.

‎چهاردهمین جشنواره دانشجویی فیلم کوتاه نهال پایان یافت

چهاردهمین جشنواره دانشجویی فیلم کوتاه نهال با حضور اسماعیل شفیعی، رئیس دانشکده سینما تئاتر و با اهدای جوایز به برندگان پایان یافت. این جشنواره به دبیری خاتون حیدری فاروقی از هفتم تیرماه کار خود را آغاز کرد و 71 اثر در بخش‌های داستانی، تجربی، مستند و انیمیشن این جشنواره به رقابت پرداختند.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان تاکید کرد:

لزوم رفع موانع بازماندن از تحصیل برای جذب کودکان به چرخه تعلیم‌وتربیت

‌مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با بیان اینکه عوامل متعددی در بازماندن از تحصیل کودکان موثر هستند و تا زمانی که این موانع رفع نشوند نمی‌توان به‌خوبی این کودکان را به چرخه تعلیم و تربیت بازگرداند، گفت: در حال حاضر در هیچ نقطه‌ای از استان از نظر فضای فیزیکی، منابع انسانی و تجهیزات، مشکلی برای تعلیم و تربیت دانش‌آموزان نداریم.

رییس سازمان سنجش جزئیات آزمون سراسری را تشریح کرد؛

ظرفیت پذیرش کنکور 96 اعلام شد/ جوان‌ترین و مسن‌ترین داوطلب مشخص شد

رییس سازمان سنجش با اعلام این که بیش از 740 هزار داوطلب در کنکور 96 پذیرفته خواهند شد، گفت: آمار نهایی پذیرش زمان انتخاب رشته داوطلبان اعلام خواهد شد، ضمن این که دانشگاه‌های غیر دولتی از جمله دانشگاه آزاد ظرفیت پذیرش مجزایی دارندو مطمئنا دانشگاه آزاد اسلامی بیش از 500 هزار ظرفیت برای داوطلبان در نظر خواهد گرفت.

رییس سازمان سنجش جزئیات آزمون سراسری را تشریح کرد؛

ظرفیت پذیرش کنکور 96 اعلام شد/ جوان‌ترین و مسن‌ترین داوطلب مشخص شد

مشاور عالی سازمان سنجش با اعلام این که بیش از 740 هزار داوطلب در کنکور 96 پذیرفته خواهند شد، گفت: آمار نهایی پذیرش زمان انتخاب رشته داوطلبان اعلام خواهد شد، ضمن این که دانشگاه‌های غیر دولتی از جمله دانشگاه آزاد ظرفیت پذیرش مجزایی دارندو مطمئنا دانشگاه آزاد اسلامی بیش از 500 هزار ظرفیت برای داوطلبان در نظر خواهد گرفت.

مهمترین عناوین

کیمیا سامانه