اخبار تنکابن

شریعت نژاد:

مهندسی رودخانه متولی ندارد/ تجاوز به حریم رودخانه متهم ردیف اصل وقوع سیلاب/ دود بی تدبیری دستگاه های نظارتی در چشم مردم

نماینده مردم تنکابن در مجلس با انتقاد از اینکه هیچ گونه مهندسی در بحث رودخانه ها وجود ندارد تجاوز به حریم رودخانه را متهم ردیف اول وقوع سیلاب دانست و گفت: متاسفانه دود بی تدبیری دستگاه های نظارتی در چشم مردم می رود.

قابل توجه جهاد کشاورزی مازندران

سرخی مرکبات از رخ زرد باغدار است

رنگ مرکبات در حالی کم کم نارنجی می شود که رخ کشاورزان و باغداران به زردی رفته و کمر آنان به واسطه مشکلات و موانع متعدد و خسارت های سنگین برف سال ۹۲ ، برف ۹۵ و سیل ۹۷ خم شده و به نظر می رسد تا دولتمردان باغداران را نبینند و سیاست های حمایتی واقعی و درست را لحاظ نکنند ، کشاورزان و باغداران از این دردها خلاص نمی شوند.

ضرورت های پایان دادن به بلاتکلیفی میدان میوه وتره بار تنکابن

چند سالی از احداث میدان بار جدید میوه و تره بار تنکابن می گذرد و قرار بود میدان بار قدیم به این مکان انتقال یابد اما به دلایلی غرفه داران از رفتن به مکان جدید خودداری می کنند و این بلاتکلیفی سبب شده تا مشکلاتی برای مردم، سرمایه گذار و مسئولان ایجاد شود.

پدافندغیرعامل، کشور را دربرابر توطئه های دشمنان مقاوم ترمی کند

معاون حقوقی سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: دشمن به دنبال ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی است و باید با اجرای طرح های پدافند غیرعامل در جهت تقویت نظام و خنثی نمودن توطئه های دشمنان گام برداریم.

در هشتمین جلسه شورای اداری تنکابن مطرح شد:

صیغه‌ای جدید با نام شن خواری! / در چهل‌سالگی انقلاب کار غیرعلمی پذیرفته نیست

نماینده مردم تنکابن در مجلس شورای اسلامی گفت: ما همیشه سعی داریم کار را ارزان تمام کنیم اما امروز بعد از چهل سال از انقلاب، کار غیرعلمی را از ما نمی‌پذیرند. کار باید باکیفیت و درست و اصولی انجام شود.

آیت الله معلمی در اولین سالگرد دانشجو شهید مدافع حرم عارف کایدخورده:

راه پیروزی انقلاب اسلامی مذاکره و سازش نیست/بصیرت مهم‌ترین راهبرد مقابله با توطئه‌ دشمنان

آیت الله معلمی در اولین سالگرد دانشجو شهید مدافع حرم عارف کایدخورده با ابراز تأسف از اینکه بعضی از مسئولین ما کم می‌آورند، گفت: هیچ پیامبری با مذاکره‌ی با دشمن رسالتش را پیش نبرد. انقلاب اسلامی با مذاکره پیروز نشد. جنگ تحمیلی با مذاکره دفاع نشد.

به بهانه تخریب پل های مناطق سیل زده مازندران

فصـل پایـش پـل‌هـا

عوامل تخریب این پل‌ها هر چه که باشد، نکته قابل توجهی که در تخریب این پل‌ها وجود دارد، آسیب دیدن تعداد زیادی از پل‌ها و تخریب نشدن آن هاست. این پل‌ها که طبیعتا تعدادشان هم با توجه به وجود رودخانه‌ها و نهرهای پرتعداد در مازندران کم نیست، شاید که تخریب نشده باشند و آسیب ظاهری ندیده باشند، اما ممکن است برای تخریب با یک یا دو سیل دیگر شرایط مهیایی داشته باشند. در چنین شرایطی است که باید مطالعات گسترده سازه‌ای روی پل‌های مازندران به ویژه در مناطق سیل‌خیز انجام شود.

در هفتمین جلسه شورای اداری مطرح شد:

اعطای تسهیلات بلاعوض معیشتی به سیل زدگان/ از دست رفتن فرصت ها با تخریب مدیران شهرستانی

فرماندار ویژه شهرستان تنکابن با تأکید بر اینکه تخریب مدیران شهرستانی هیچ امکانات نمی‌آورد، گفت: ما در نوع نگاه با یکدیگر در ستیز هستیم و زمانی که مقام مسئولی وارد منطقه می‌شود بجای دریافت امکانات، با خودمان در جنگیم. تخریب‌ها فقط فرصت‌ها را از دست می‌دهد.

وزیر بهداشت اذعان داشت:

عقب‌ماندگی غرب استان از شرق در زمینه بهداشت و درمان

وزیر بهداشت ضمن قدردانی از زحماتی که تاکنون کشیده شد، عنوان کرد: در طول این‌همه سال می‌شد کارهای بهتری در غرب استان انجام داد اما آنقدر که در شرق استان در زمینه درمان پیشرفت وجود دارد، در غرب استان نبوده و خدمات پراکنده است.

فرماندار ویژه شهرستان تنکابن خبر داد:

محدودیت تردد برای 10 روستا به دنبال بارش شدید باران

فرماندار ویژه شهرستان تنکابن به دنبال بارش شدید باران در شهرستان گفت: بخشی از محدودیت‌های تردد در 10 روستا و دهستان سه‌هزار به دلیل بحث امنیت جان ساکنین منطقه بود که امکان فرو نشت پل‌های ارتباطی وجود داشت و عوامل اجرایی تاکیدشان بر این است که حادثه‌ای همچون معلم کوه ایجاد نشود بنابراین پل‌هایی که با مشکل مواجه هستند تا پایان بارندگی محدودیت تردد دارند تا با پایین آمدن سطح آب رودخانه‌ها بحث ارزیابی انجام و تردد دوباره صورت گیرد.

هنر نزد ایرانیان بود و بس!

بی خود نگفته، فردوسی، شاعر ایرانی که "هنر نزد ایرانیان است و بس"، چرا که صنایع دستی ایران علاوه بر آنکه صفر تا صدش ایرانی و اصیل است از محیط زیست آن الهام گرفته و معرف ایران به همه دنیاست و تاریخ و فرهنگ و تمدن ملت ایران را معرفی می کند.

مهمترین عناوین

کیمیا سامانه