اخبار تنکابن

مسئول امور ایثارگران نهاد ریاست جمهوری:

یادواره شهدا محل تسویه‌حساب سیاسی نیست/ دولت متهم به ضد ارزش‌ها شده

مشاور و مسئول هماهنگی امور ایثارگران نهاد ریاست جمهوری در نشست ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت غرب استان با بیان اینکه یادواره شهدا محل تسویه‌حساب سیاسی نیست، گفت: در ختم برادر سه شهید در ساری از اول تا آخر فقط به آقای روحانی فحش خانوادگی ندادند. در یادواره‌ها باید از ایثار و شهادت سخن گفت.

نمایش کمدی با موضوع اعتیاد در تنکابن به روی صحنه می رود

نمایش کمدی ' فرار از کمپ ' کاری از گروه تئاتر سوگند وابسته به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان تنکابن از امشب (پنجشنبه) در تالار مجتمع فرهنگی هنری امام خمینی (ره ) پارک مادر این شهر به روی صحنه می رود.

جولان تورم در اقتصاد تنکابن؛

حمایت از بازارهای هفتگی بومی،پاشنه آشیل تورم اقتصادی

سرازیر شدن درآمد به بازار تنکابن به دلیل ساخت و سازهای اخیر، ، میل به خرید اجناس با قیمت بالا،اجاره بها گزاف در بازار تنکابن و توریستی بودن منطقه، سبب ایجاد تورم کاذب در این نقطه از مازندران شده که با حمایت از بازارهای هفتگی بومی می توان این تورم را به نوعی مهار کرد.

فاضلاب شهری تنکابن ؛ الگوی تبدیل تهدید زیست محیطی به فرصت

فاضلاب شهری تنکابن یکی از تهدیدات جدی در حوزه زیست محیطی غرب مازندران است اما با تدابیری که اخیرا مدیران شهری اتخاذ کرده اند، می توان فرصتی بی بدیل برای تامین و تضمین سلامت شهروندان تبدیل کرد.

فاضلاب شهری تنکابن یکی از تهدیدات جدی در حوزه زیست محیطی غرب مازندران است اما با تدابیری که اخیرا مدیران شهری اتخاذ کرده اند، می توان فرصتی بی بدیل برای تامین و تضمین سلامت شهروندان تبدیل کرد.

روستای یوسف‌آباد تنکابن زیر سایه سنگین محرومیت

بدا به‌حالت ای روستایی/ کمبودها و محرومیت‎های یوسف‌آباد/نمی‎دانیم باید خندید یا گریست؟!

توسعه و عمران روستایی در چند دهه اخیر همواره یکی از دغدغه‎های اصلی توسعه در کشور بوده است. شناخت دقیق مسائل و مشکلات و تلاش در جهت رفع آن‌ها از اهمیت بسیاری برخوردار است، چراکه ریشه بسیاری از مشکلات نظیر بیکاری فزاینده، رشد فقر و نیز مهاجرت گسترده روستائیان به شهر و تخلیه روستاها از نیروی کار و کاهش تولیدات بومی و رکود کشاورزی، رابطه مستقیمی با عدم سازندگی و عمران و توسعه روستایی دارد.

به بهانه هشتم اردیبهشت سال روز شهادت امیر سرلشگر خلبان شهید علی اکبر شیرودی

شهید شیرودی، عقاب تیز پرواز ایران

نویسنده وکارگردان فیلم "ریشه در آسمان" درباره شیرودی، می‌گوید: کشوری وشیرودی مکمل یکدیگر بودند و نجات غرب کشور مدیون رزم بی امان و تلاش‌های شبانه روزی این عزیزان بود. شهید شیرودی و سهیلیان ناجی سرپل ذهاب بودند این دلاورمردان هوانیروز در حالیکه دستور تخلیه پادگان سرپل ذهاب صادر شده بود با سه فروند هلیکوپتر و 12 نفر خدمه در مقابل لشکر عراق مردانه ایستادند و پادگان را از سقوط حتمی نجات دادند.

فرماندار ویژه شهرستان تنکابن:

همه‌ساله به دلایل مختلف امکان صادرات محصولات باغی تنکابن فراهم نمی‌شود

فرماندار ویژه شهرستان تنکابن عمده‌ترین مشکل این شهرستان را عدم فروش مناسب محصولات باغی با توجه به ظرفیت بالای تولید در شهرستان دانست و گفت: همه‌ساله به دلایل مختلف امکان صادرات این محصولات فراهم نمی‌شود. شهرستان تنکابن این ظرفیت را دارد که با حمایت استانی و ملی، افزایش تولید را در این بخش داشته و بالاترین میزان اشتغال را فراهم کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران خبر داد:

هدف‌گذاری برای رساندن میزان صادرات استان به 3 میلیارد دلار/ 3 میلیارد و ۹۰ میلیون تومان سهم شهرستان تنکابن از تسهیلات مناطق روستایی

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران با بیان اینکه صادرات استان در سال ۹۶ حدود ۴۶۰ میلیون دلار بود، گفت: هدف‌گذاری برای رساندن میزان صادرات استان مازندران به سه میلیارد دلار است که دور از ذهن نیست.

جمعی از شهروندان: کمربندی تنکابن نیاز به ایمن سازی دارد

جمعی از شهروندان تنکابنی با ابراز نگرانی از وقوع سوانح دلخراش رانندگی در بیشتر روزها بویژه تعطیلات نوروزی امسال در کمربندی این شهر ، خواستار توجه بیشتر مسئولان ذیربط به رفع نقاط حادثه خیزاین مسیر پرتردد در این شهر شدند.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری مازندران خبر داد:

تنکابن پیشگام در امر بومگردی استان/ فرصت یک‌هفته‌ای به دهیاران برای تقویت این ظرفیت

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری مازندران با بیان اینکه شهرستان تنکابن تا به امروز پیشگام در امر بومگردی استان بوده است، گفت: برای اجرای فاز نخست طرح هر بخش، ۱۰ روستا و هر روستا، ۱۰ واحد گردشگری، دهیاران برای تقویت این ظرفیت حوزه بومگردی فرصتی یک‌هفته‌ای دارند.

تأکید فرماندار تنکابن بر ضرورت حمایت از تولیدکنندگان تنکابنی

فرماندار ویژه شهرستان تنکابن در کارگروه اشتغال این شهرستان با تأکید بر حمایت از تولیدکنندگان تنکابنی، گفت: در کنار حمایت از کالای ایرانی، باید در شهرستان تنکابن حمایت از کالای تنکابنی نیز در اولویت قرار گیرد.

میرزا طاهر تنکابنی، سیاستمدار فیلسوف

میرزا طاهر تنکابنی که عمر گرانبهای خویش را در خدمت حکمت، ادب و قانون گذراند و همواره با شجاعت و رشادت از علم، عدالت، حکمت و انسانیت، مردانه دفاع کرد و مصایب مادی و ناملایمات روزگار هر چند روی تندرستی و آسایش را از وی گرفت اما نتوانست او را از مسیر حق خارج سازد.

مهمترین عناوین

کیمیا سامانه