اخبار تنکابن

به بهانه تخریب پل های مناطق سیل زده مازندران

فصـل پایـش پـل‌هـا

عوامل تخریب این پل‌ها هر چه که باشد، نکته قابل توجهی که در تخریب این پل‌ها وجود دارد، آسیب دیدن تعداد زیادی از پل‌ها و تخریب نشدن آن هاست. این پل‌ها که طبیعتا تعدادشان هم با توجه به وجود رودخانه‌ها و نهرهای پرتعداد در مازندران کم نیست، شاید که تخریب نشده باشند و آسیب ظاهری ندیده باشند، اما ممکن است برای تخریب با یک یا دو سیل دیگر شرایط مهیایی داشته باشند. در چنین شرایطی است که باید مطالعات گسترده سازه‌ای روی پل‌های مازندران به ویژه در مناطق سیل‌خیز انجام شود.

در هفتمین جلسه شورای اداری مطرح شد:

اعطای تسهیلات بلاعوض معیشتی به سیل زدگان/ از دست رفتن فرصت ها با تخریب مدیران شهرستانی

فرماندار ویژه شهرستان تنکابن با تأکید بر اینکه تخریب مدیران شهرستانی هیچ امکانات نمی‌آورد، گفت: ما در نوع نگاه با یکدیگر در ستیز هستیم و زمانی که مقام مسئولی وارد منطقه می‌شود بجای دریافت امکانات، با خودمان در جنگیم. تخریب‌ها فقط فرصت‌ها را از دست می‌دهد.

وزیر بهداشت اذعان داشت:

عقب‌ماندگی غرب استان از شرق در زمینه بهداشت و درمان

وزیر بهداشت ضمن قدردانی از زحماتی که تاکنون کشیده شد، عنوان کرد: در طول این‌همه سال می‌شد کارهای بهتری در غرب استان انجام داد اما آنقدر که در شرق استان در زمینه درمان پیشرفت وجود دارد، در غرب استان نبوده و خدمات پراکنده است.

فرماندار ویژه شهرستان تنکابن خبر داد:

محدودیت تردد برای 10 روستا به دنبال بارش شدید باران

فرماندار ویژه شهرستان تنکابن به دنبال بارش شدید باران در شهرستان گفت: بخشی از محدودیت‌های تردد در 10 روستا و دهستان سه‌هزار به دلیل بحث امنیت جان ساکنین منطقه بود که امکان فرو نشت پل‌های ارتباطی وجود داشت و عوامل اجرایی تاکیدشان بر این است که حادثه‌ای همچون معلم کوه ایجاد نشود بنابراین پل‌هایی که با مشکل مواجه هستند تا پایان بارندگی محدودیت تردد دارند تا با پایین آمدن سطح آب رودخانه‌ها بحث ارزیابی انجام و تردد دوباره صورت گیرد.

هنر نزد ایرانیان بود و بس!

بی خود نگفته، فردوسی، شاعر ایرانی که "هنر نزد ایرانیان است و بس"، چرا که صنایع دستی ایران علاوه بر آنکه صفر تا صدش ایرانی و اصیل است از محیط زیست آن الهام گرفته و معرف ایران به همه دنیاست و تاریخ و فرهنگ و تمدن ملت ایران را معرفی می کند.

معرفی معروفترین جاذبه های گردشگری شهرستان تنکابن

شهرستان تنکابن با دارا بودن چندین چشمه آب گرم معدنی، آبشارهای کوهسر، مرداب نشتارود، پارک ملی خشکه داران و جاذبه‌های دیدنی و حیرت انگیز طبیعت، پذیرای گردشگران داخلی و خارجی در حاشیه خزر می باشد. علاوه بر این، پارک های طبیعی زیادی همچون منطقه حفاظت بلس کوه، جنگل‌های معروف دو هزار و سه هزار و دشت دریاسر از جاذبه های این شهرستان زیبا را شامل می شود.

دندانپزشکان اصفهانی در مناطق محروم تنکابن اردوی جهادی زدند

اردوی جهادی مجموعه ای از فعالیت های خود جوش است که تابستان هر سال توسط دانشگاهیان، طلاب حوزه های علمیه، دانش آموزان و سایر جوانان داوطلب در مناطق محروم کشور برگزار می شود و هر گروهی بنا بر ظرفیت ها و توانایی های موجود، انواع خدمات مورد نیاز این مناطق از جمله خدمات بهداشتی و درمانی را ارائه می دهند.

محرومیت زدایی از روستاهای تنکابن با برنامه دولت تدبیر

محرومیت زدایی از روستاهای شهرستان تنکابن در قالب پروژه های مختلف عمرانی دولت تدبیر از قبیل ساخت مسکن محرومین، بهسازی و نوسازی واحدهای مسکونی، آسفالت راه دسترسی ، دیواره سازی حاشیه رودخانه ها و کانال کشی جوی ها با جدیت ادامه دارد.

نمایش کمدی با گویش محلی در تنکابن به روی صحنه رفت

به مناسبت اعیاد مبارک قربان و غدیرخم، نمایش کمدی `گوجه خورشت` کاری از گروه هنری فریاد با مجوز و همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تنکابن از شب گذشته در تالار مجتمع فرهنگی هنری امام خمینی (ره ) پارک مادر این شهر به روی صحنه رفت.

در بی امکاناتی غرق می‌شویم!

سواحل دریای خزر با طبیعت زیبای خود، سالانه پذیرای میلیون‌ها گردشگر از سراسر ایران بوده و شنا در فصول گرم سال به ویژه در استان‌های گیلان و مازندران یکی از تفریحات سالم و رایج در این پهنه است، اما آنچه که این تفریح هیجان انگیز را به تجربه ای غم انگیز بدل می کند آمار قابل توجه تعداد غریق در دریا است که هر ساله خاطره ای تلخ برای بعضی خانواده ها بوجود آورده و برگی دیگر بر داستان "شنا ممنوع" را رقم می زند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:

سازمان تعاونی روستایی هیچ نقشی در بخش محصولات کشاورزی ندارد

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر سازمان تعاونی روستایی هیچ نقشی در حوزه حمایت وخرید محصولات کشاورزی ندارد و تنها مسئول خرید محصولاتی مانند گندم است که دولت به آن محول کرده است.

به بهانه برگزاری جشن بزرگ امامت

نشاط اجتماعی یا ولنگاری فرهنگی

«جشن بزرگ امامت» این عنوان اطلاعیه‌ای است که شهرداری تنکابن به بهانه عید غدیر با صرف هزینه‌های کلان و فراوان در شهر تبلیغ و مردم را به حضور در آن دعوت کرده است. متأسفانه آنچه ازاین‌گونه برنامه‌ها ملاحظه و مشاهده می‌شود بیشتر رنگ و بوی اسلام آمریکایی دارد تا اسلام ناب محمدی (ص)، عمدتاً فرنگی است تا فرهنگی.

مهمترین عناوین

کیمیا سامانه