مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران اعلام کرد

نیاز 38 میلیاردی برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام کتابخانه‌ای در مازندران

شناسه خبر: OTUzNTg /

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران از نیاز 38 میلیارد تومانی برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام کتابخانه‌ای استان خبر داد.

تنکابن24، آروز ولیپور به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه 38 پروژه نیمه‌تمام کتابخانه‌ای در استان وجود دارد گفت: برای تکمیل این پروژه‌ها 38 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم این در حالی است عمر برخی از این پروژه‌ها به 14 سال می‌رسد.

وی تصریح کرد: زمان‌بر بودن برخی از این پروژه‌ها باعث ناراحتی شهروندان شده، چون کتابخانه‌ها تابلوی شهرهای ما هستند.

 
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران خاطرنشان کرد: مایلیم کتابخانه‌های ما به حدی زیبا باشند که علاوه‌بر استفاده دوست‌داران کتاب از آن، نمای خوبی نیز به شهرها بدهد.

این مسئول ارتقاء سطح مطالعه و انس مردم با کتاب و کتابخوانی را یکی از دغدغه‌های جدی دانست و گفت: هر چند نهاد کتابخانه‌های عمومی متولی امر کتاب و کتابخوانی در کشور است اما این نهاد عمومی بوده و متعلق به همه مردم، بخش‌ها و گروه‌ها است به همین خاطر در زنده نگه داشتن و پویایی آن همه مردم دخیل هستند.

ولیپور با بیان اینکه هرچند دولت در اداره کتابخانه‌ها تاثیر گذار است اما پویایی و سرزندگی به مشارکت همه بخش ها و عموم بستگی دارد، اظهار کرد: شاید همه اهمیت مسئله کتابخوانی را واقف باشیم اما اینکه چه مقدار تلاش می کنیم و اینکه چه میزان مردم را به موضوع کتابخوانی دعوت می کنیم بسیار مهم است.

وی با اعلام اینکه از مسئولان انتظار داریم نه تنها خودشان در کتابخانه ها حضور فعال داشته باشند بلکه مردم را به حضور در این اماکن دعوت کنند، حضور مسئولان در کتابخانه های عمومی به صورت نمادین را بیانگر اهمیت بالای کتابخوانی دانست و گفت: از مسئولان می خواهیم حضور پررنگ تری در کتابخانه ها داشته باشند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران با اعلام اینکه در استان 115 کتابخانه شامل 85 کتابخانه‌ نهادی و 29 کتابخانه مشارکتی و مستقل وجود دارد، ادامه داد: تا پایان مهرماه امسال 110 هزار عضو فعال در کتابخانه‌های عمومی استان داریم که طی این مدت 105 هزار نسخه کتاب به امانت داده شد.

این مسئول افزود:  در مراسم ملی روز بزرگداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار، نمایندگان کتابخانه های عمومی مازندران در 6 بخش به‌عنوان برتر ملی مورد تقدیر قرار گرفتند.

ولیپور از تعریف 840 برنامه در هفته کتاب و کتابخوانی در استان خبر داد و تصریح کرد: در این هفته به عنوان نمونه 122 نشست کتابخوان، 13  جلسه نقد و بررسی، 40 نمایشگاه کتاب و 75 جمع‌خوانی برگزار می‌شود.

وی در پایان گفت: از هفته کتاب سال گذشته تا کنون 1.5 میلیارد تومان برای تعمیرات فضای کتابخانه‌ای، 1.5 میلیارد تومان برای تجهیزات و یک میلیارد برای پروژه‌ها نیمه‌تمام هزینه شد.

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه