استاندار مازندران:

روند بازسازی مناطق سیل زده تنکابن مطلوب است

شناسه خبر: OTUzNDg /

استاندار مازندران روند بازسازی مناطق سیل زده شهرستان تنکابن را مطلوب ارزیابی کرد و گفت که با تمام توان برای رفع مشکلات مردم تلاش خواهیم کرد.

تنکابن24، محمد اسلامی روز سه شنبه پس از بازدید از مناطق سیلزده تنکابن در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با بسیج تمامی نیروها توانستیم خدمات چهارگانه را به روستاهای آسیب دیده برگردانیم و هم اکنون پیمانکاران در حال مستقر شدن برای اقدامات اساسی هستند.
وی ایمن سازی رودخانه ها را بسیار ضروری دانست و اظهار داشت : باید تنه های درختان موجود در بستر رودخانه جمع آوری شود تا مسیر رودخانه لایروبی و ایمن سازی گردد.
اسلامی خاطر نشان کرد: مصالح مازاد در بستر رودخانه متعلق به دولت است و کسی حق تصرف و برداشت آن را ندارد.
به گفته استاندار مازندران، با کسانی که از بستر رودخانه به صورت غیر مجاز شن و ماسه برداشت می کنند برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.
وی در باره خسارت های وارده به پل تاریخی چشمه کیله و حاشیه این رودخانه نیز یادآور شد: باید موانع موجود در مسیر این رودخانه برداشته شود تا جریان آب با سهولت بیشتری صورت گیرد.
بر اساس برآورد اولیه سیل اخیر 567 میلیارد و 640 میلیون تومان به زیر ساخت های شهرستان تنکابن خسارت وارد کرده است.
بارندگی شدید به همراه سیلی که سیزدهم و چهاردهم مهر ماه در مازندران جاری شد، بیشترین خسارت را به زندگی مردم و زیرساخت های بخش های مختلف در غرب استان بر جای گذاشت.
شهرستان 165 هزار نفری تنکابن در غرب مازندران واقع است.

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه