در هفتمین جلسه شورای اداری مطرح شد:

اعطای تسهیلات بلاعوض معیشتی به سیل زدگان/ از دست رفتن فرصت ها با تخریب مدیران شهرستانی

شناسه خبر: OTUzNDI /

فرماندار ویژه شهرستان تنکابن با تأکید بر اینکه تخریب مدیران شهرستانی هیچ امکانات نمی‌آورد، گفت: ما در نوع نگاه با یکدیگر در ستیز هستیم و زمانی که مقام مسئولی وارد منطقه می‌شود بجای دریافت امکانات، با خودمان در جنگیم. تخریب‌ها فقط فرصت‌ها را از دست می‌دهد.

به گزارش تنکابن24، در هفتمین جلسه شورای اداری شهرستان تنکابن محمد زرآبادی در خصوص خسارات سیل این شهرستان اظهار کرد: هزار و 235 واحد مسکونی خسارت دید که تا به امروز برای 837 واحد پرونده‌سازی بانکی انجام‌شده و از این تعداد به ۳۷۳ واحد تسهیلات بلاعوض معیشتی به مبلغ ۲۰ میلیون ریال پرداخت شد.

 

رئیس بنیاد مسکن شهرستان تنکابن مجموع این مبلغ را ۷ میلیارد و ۴۶۰ میلیون تومان اعلام کرد و افزود: ۲۷ واحد مسکونی ۱۰۰ درصد تخریب داشتیم و مابقی، خسارات معیشتی، لوازم منزل و درصدی واحد مسکونی بود.

 

سید امیر حسینی جو نیز در همین جلسه اظهار کرد: با هشدار هواشناسی، دستگاه‌های خدمات رسان آمادگی داشتند و اطلاع‌رسانی خوبی انجام شد و اولویت اول ما یعنی کاهش تلفات جانی رعایت شد.

 

وی با بیان اینکه ظرف ۲ ساعت به بیش از ۳۵۰ واحد مسکونی دستور تخلیه ابلاغ و اجرا شد، عنوان کرد: درحالی‌که میانگین بارندگی سال استان مازندران ۷۶۰ میلیمتر است، در کمتر از ۲۴ ساعت بیش از ۳۰۰ میلیمتر در شهرستان بارندگی داشتیم.

 

فرماندار ویژه شهرستان تنکابن با اشاره به اینکه 42 روستا در زمان سیل قطع ارتباط شده بود، یادآور شد: اولویت اول ما راه بود و سپس برق، گاز، مخابرات و آب را انتقال دادیم.

 

این مسئول با انتقاد از ستیز بایکدیگر، متذکر شد: ما در نوع نگاه با یکدیگر در ستیز هستیم و زمانی که مقام مسئولی وارد منطقه می‌شود بجای دریافت امکانات، با خودمان در جنگیم.

 

حسینی جو با تأکید بر اینکه تخریب مدیران شهرستانی هیچ امکانات نمی‌آورد، تصریح کرد: تخریب‌ها فقط فرصت‌ها را از دست می‌دهد.

 

وی خسارات بخش کشاورزی را عمیق دانست و گفت: خسارات بخش کشاورزی نیازمند توجه ملی است و در حد امکانات شهرستان و استان نیست و نمی‌توان احیا زمین کشاورزی و مشکلات آن را با پرداخت ریالی انجام داد.

 

معاون استاندار در ادامه خسارات بخش راهداری و حوزه زیر بنایی را جدی عنوان کرد و افزود: در فاز اول ۱۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان حوادثی به شهرستان تنکابن اختصاص داده شد و 20 میلیون ریال تسهیلات معیشتی بلاعوض پرداخت شد.

 

این مسئول خاطرنشان کرد: ظرف مدت یک هفته این تصمیمات گرفته و اجرا شد و غریب به 20 میلیارد معیشتی و زیربنایی بااعتباری 100 درصدی تخصیص پیدا کرد.

 

حسینی جو در پایان از دستگاه‌های اجرایی خواست تا از صدای بلند مردمی که دچار مشکل هستند، ناراحت نشوند و همچون عضو یک خانواده به یکدیگر نگاه کرده و قوانین را منعطفانه اعمال کنند و برای نظام آبرو بگذارند.

 

از حواشی این جلسه می‌توان به انتقاد شدید رئیس شورای شهرستان تنکابن به اداره اوقاف و امور خیریه و ایجاد تشکیک در صرف نذورات پرداخت که در گزارش آتی به آن می‌پردازیم.

 

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه