فرماندار ویژه شهرستان تنکابن خبر داد:

محدودیت تردد برای 10 روستا به دنبال بارش شدید باران

شناسه خبر: OTUzMzc /

فرماندار ویژه شهرستان تنکابن به دنبال بارش شدید باران در شهرستان گفت: بخشی از محدودیت‌های تردد در 10 روستا و دهستان سه‌هزار به دلیل بحث امنیت جان ساکنین منطقه بود که امکان فرو نشت پل‌های ارتباطی وجود داشت و عوامل اجرایی تاکیدشان بر این است که حادثه‌ای همچون معلم کوه ایجاد نشود بنابراین پل‌هایی که با مشکل مواجه هستند تا پایان بارندگی محدودیت تردد دارند تا با پایین آمدن سطح آب رودخانه‌ها بحث ارزیابی انجام و تردد دوباره صورت گیرد.

 سید امیر حسینی جو در گفت‌وگو با خبرنگارتنکابن24 در خصوص وضعیت شهرستان تنکابن بعد از بارش شدید باران شب گذشته، گفت: با توجه به شدت یافتن بارندگی از بعدازظهر روز گذشته و پیش‌بینی بارش بیش از 200 میلی‌متر بارندگی در منطقه، اکثر مناطق روستایی و شهری دچار آب گرفتگی و بالا آمدن سطح رودخانه‌ها شدند که در محور خرم آباد (گلیج پل به سه هزار) به علت مشکلات تردد، راه ارتباطی محدود شده و تردد انجام نمی‌شود.

وی افزود: بخشی از محدودیت‌های تردد در 10 روستا و دهستان سه‌هزار به دلیل بحث امنیت جان ساکنین منطقه بود که امکان فرو نشت پل‌های ارتباطی وجود داشت و عوامل اجرایی تاکیدشان بر این است که حادثه‌ای همچون معلم کوه ایجاد نشود بنابراین پل‌هایی که با مشکل مواجه هستند تا پایان بارندگی محدودیت تردد دارند تا با پایین آمدن سطح آب رودخانه‌ها بحث ارزیابی انجام و تردد دوباره صورت گیرد.

فرماندار تنکابن خاطرنشان کرد: در محور اصلی شیرود به چالکرود فرو نشست جاده داشتیم که شب گذشته اتفاق افتاد و بعد از بررسی‌های انجام شده، تردد از طرفین این فرو نشست انجام می شود تا بعد از بارندگی به صورت جدی پیگیری صورت گیرد. فعلا تردد در محورهای اصلی ما متوقف نشده است.

این مسئول تاکید کرد: در محورهای فرعی و روستایی نیز در سه روستای شهرستان از جمله بخش مرکزی، نشتارود و دهستان سه هزار محدودیت تردد داریم، در روستا‌های پلطان، خشکرود بخش مرکزی شدت بارندگی و مسدود کردن راه ها بیشتر بود، برق دهستان سه هزار با مشکل مواجه شده و در حال حاضر قطع است که نیروهای فنی در حال پیگیری هستند.

حسینی‌جو گفت: گاز همه مناطق روستایی وصل است، به جز سه روستای، خشکرود، پلطان و ایثارده بخش مرکزی که با برنامه‌ریزی و هماهنگی اداره گاز به لحاظ مشکلاتی موجود، قطع شده است، برق 2 محله از محور اصلی شهر شیرود به دلیل اینکه احتمال اتصالی برق در بلوارها وجود دارد، فعلا قطع است.

رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان تنکابن افزود: تا این لحظه در خصوص خسارت انسانی مبنی بر فوت، جراحت یا مفقودی گزارشی نداشتیم ولی فقط آب گرفتگی منازل و مسیرها گزارش شده، بنیاد مسکن و دستگاه‌ها هم در حال بررسی خسارت‌های منطقه هستند. عموما چون پل‌ها و آبروهای روستاها مسدود و حجم آب بالا هست، مشکلاتی به وجود آمده است.

فرماندار تنکابن با اشاره به اینکه مدارس شیفت صبح هم با هماهنگی استان تعطیل شده و استاندار و معاون عمرانی نیز به جِد پیگیر مسائل هستند افزود: امکانات بخش خصوصی و امکانات موجود در شهرستان را بسیج کردیم و تجهیزاتی مانند بیل زنجیری و مکانیکی از استان وارد شهرستان شده که محورهای مواصلاتی اصلی را در سریع‌ترین زمان بازگشایی و آماده تردد کنیم تا نگرانی‌های مردم کاهش یابد.

حسینی‌جو در پایان تاکید کرد: با توجه به شدت بارندگی و گزارشات و تذکراتی که سازمان هواشناسی اعلام کرده، از مردم عزیز تقاضا داریم از تردد‌های غیرضروری مخصوصا در محور پل‌ها جدا خودداری کنند و به موارد و دستورات عوامل اجرایی حاضر در صحنه توجه کنند، چون الویت ما در بحران حفظ جان آحاد مردم است.

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه